Uncategorized

SPADNIE WAM Z NIEBA

Jerzy Klechta


Polska to bardzo dziwny kraj – paluszki lizać. Trener zagraniczny polskiej piłki kopanej uznał, że nadal chce trenować biało-czerwonych ponieważ nie kto inny jak właśnie on wie jak zwyciężać mamy.


Jeszcze ciekawiej zapowiada się rozwój szkolnictwa narodowego pod dowództwem ministra tego resortu. Jego zapowiedzi uprawiane w iście „intelektualnym”  tonie sięgają czasów epoki kamienia łupanego i eliminacji wszystkich tych, którzy są lub nie będą tacy jak on. A jaki jest on widać gołym okiem. 


O Żydach liderzy nowych czasów na wszelki wypadek milczą. Ale i na nich przyjdzie czas. Czyli na Źydów. Właśnie obchodzimy ważną rocznicę. Ważnej postaci w naszych dziejach. Przed nami 95-lecie Mariana Turskiego. A tu cisza. Pochowali się w swych norach. Ktoś tam bąknął, tak, aby mało kto usłyszał. 


Marian Turski to postać historyczna. Niezwykła. Najwybitniejsza – postać, która swoje długie życie oddała ziemi, na której wycierpiał w skali nieludzkiej. Długie życie poświecił ziemi, na której nadal żyje. Więzień Auschwitz.
Marian Turski: „ Jeśli będziecie obojętni, jakieś Auschwitz spadnie wam z nieba”.


Jerzy Klechta


Wszystkie wpisy Jerzego TUTAJ

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.