Uncategorized

Krotko i zwiezle.Wiadomosci z Izraela dzien po dniu 25.6 – 26.6


Gilad Szalit, były żołnierz Izraelskich Sił Obronnych, który spędził pięć lat jako więzień Hamasu, i Nitzan Szabat pobrali się w środę podczas prywatnej ceremonii w środkowym Izraelu. Obaj zaręczyli się w 2020 roku po dwuletnich zalotach.


Prokuratura Okręgu Centralnego Izraela ogłosiła w czwartek, że wydała akty oskarżenia w stosunku do siedmiu podejrzanych aresztowanych w niedzielę za zabójstwo mieszkającego w Lod Yigala Yehoshua w zeszłym miesiącu.


Honduras otworzyl swoją nową ambasadę w Jerozolimie w czwartek, stając się czwartym krajem, który otworzył ambasadę w stolicy Izraela, po Stanach Zjednoczonych, Kosowie i Gwatemali.


Żyd został werbalnie zaatakowany językiem antysemickim, gdy podrzucił swoje dzieci na przystanek autobusowy, aby udać się do ich żydowskiego obozu w dzielnicy Woodland Hills w Kalifornii.


Największy kanadyjski związek zawodowy przyjął w zeszłym tygodniu „za zamkniętymi drzwiami” wniosek, który wspiera bojkot Izraela po tym, jak rezolucja początkowo nie zdobyła poparcia wśród członków.


Lekarz, który pracował w radiologii w Phoenix Children’s Hospital w Arizonie, nie jest już związany z centrum po tym, jak opublikował w mediach społecznościowych, że Izrael jest państwem opartym na nieludzkości, a nawet kanibalizmie


Brytyjskie Ministerstwo Obrony wybrało system ochrony aktywnej Trophy, wyprodukowany przez izraelską firmę zbrojeniową Rafael, do swojego głównego czołgu bojowego Challenger 3, poinformował w czwartek Rafael.


Ustawa mająca na celu zerwanie partnerstwa między libańskim wojskiem a wspieraną przez Iran organizacją terrorystyczną Hezbollah w Libanie została ponownie przedstawiona w Izbie Reprezentantów USA.


W Izbie Reprezentantów USA przedłożono ustawe mającej na celu ograniczenie finansowania organizacji terrorystycznych w Strefie Gazy.


Senacka Komisja Spraw Zagranicznych została w czwartek oklaskiwana przez AIPAC za przyjęcie „Israel Relations Normalization Act of 2021”, która ma na celu wsparcie i rozszerzenie niedawnych porozumień normalizacyjnych między Izraelem, Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi, Bahrajnem i Sudanem i Maroko.


Stany Zjednoczone i Niemcy rozpoczęły wspolprace na temat Holokaustu w obliczu narastającego antysemityzmu i negacji Holokaustu, podpisując podczas ceremonii list intencyjny.


Departament Stanu USA zaprzeczył, że administracja Bidena planuje zmienić swoją politykę wobec Wzgórz Golan po uznaniu suwerenności Izraela na obszarze pod rządami administracji Trumpa.


dr Robert Malone, który wynalazł technologię mRNA stosowaną obecnie w szczepionkach Pfizer-BioNTech i Moderna, ostrzegł, że rządy zatajają niektóre informacje dotyczące zagrożeń związanych ze szczepionkami przeciwko koronawirusowi


ministerstwo zdrowia ogłosiło rano, że począwszy od godz. 12:00 w dniu dzisiejszym, przywraca obowiązek stosowania masek ochronnych na twarz w pomieszczeniach zamkniętych.

Izrael rozszerzył rano strefę połowów przy Strefie Gazy z 6 do 9 mil morskich. Zezwolono także na przewóz przez przejście graniczne Kerem Szalom wielu kluczowych towarów. Decyzję podjęto jako odpowiedź na względnie spokojny tydzień w Gazie.


Niemcy przyjęły ustawę nadajaca obywatelswo potomkom niektórych nazistowskich ofiar, którym wcześniej odmawiano obywatelstwa, co nazwało to symbolicznym krokiem w kierunku naprawienia dawnej niesprawiedliwości.


Iran nie zareagował na nadzór nuklearny ONZ w sprawie przedłużenia umowy o monitorowaniu, która wygasła z dnia na dzień, podała agencja w piątek, kilka godzin po tym, jak Waszyngton ostrzegł, że nieprzedłużenie umowy zaszkodzi wysiłkom na rzecz ożywienia umowy nuklearnej z Iranem z 2015 roku.


szósta flota USA ogłosiła, że ​​weźmie udział w ćwiczeniach Sea Breeze, które odbędą się od 28 czerwca do 10 lipca. 32 panstwa, z sześćiu kontynentów , 5000 żołnierzy, 32 statki, 40 samolotów i 18 zaplanowanych operacji specjalnych


Izraelski gimnastyk Andriej Miedwiediew zdobył brązowy medal na sobotnim mundialu w Doha, co może pozwolić mu na start w zbliżających się igrzyskach olimpijskich w Tokio.


Holandia ma zweryfikować pochodzenie dzieł sztuki skradzionych przez nazistów i przekazać społeczności żydowskiej

Kategorie: Uncategorized

1 odpowiedź »

  1. I znowu glupota Izraela , sprzedawnie Anglii systemu Trophy do obrony czolgow . Napewno reverse-engineer to a moze i przekaza otwartym wrogom Izraela.
    Oni sami zabronili eksportu do Izraela swoich katapult lotniczych firmy Baker-Hughes. Tak wiec lotnicy izraelscy mieli wg nich zginac, podczas gdy ich drogocenni czolgisci maja byc uratowani izraelskim sprzetem.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.