Uncategorized

Krotko i zwiezle.Wiadomosci z Izraela dzien po dniu 5.7 – 6.7


Rekord az siedem kobiet w niedzielę ukończyło szkolenie funkcjonariuszy Straży Granicznej, dwie z nich zostały uznane za wybitne osiągnięcia.


W raporcie stwierdzono ponadto, że w ciągu ostatnich dwóch tygodni w Izraelu liczba poważnie chorych pacjentów wzrosła o 50%.


29-letni Bluman i koledzy z narodowej drużyny jeździeckiej: 34-letnia Ashlee Bond, 41-letni Elad Yaniv i 34-letnia Danielle Waldman przeszli do historii w lipcu 2020 r., kiedy zakwalifikowali się do Igrzysk, co jest pierwszym wydarzeniem, w którym Izrael weźmie udział sport.W weekend organizatorzy poinformowali jednak Blumana, że ​​nie będzie mógł wziąć udziału w igrzyskach olimpijskich w Tokio, ponieważ narodowość jego konia, Gemmy W., została wymieniona jako amerykańska, a nie izraelska.


Minister obrony Benny Gantz ostrzegł w niedzielę wieczorem, że walki między Izraelem a frakcjami terrorystycznymi w Strefie Gazy mogą zostać wznowione „w każdej chwili”.


Prezydent Egiptu zainaugurował w sobotę nową bazę morską na Morzu Śródziemnym, co jest najnowszym przykładem rozbudowy armii przez rząd.Według oświadczenia biura Abdela Fattaha el-Sissiego baza ma „zabezpieczyć front północny i zachodni kraju… oraz morskie szlaki żeglugowe”.


Samolot Marokańskich Sił Powietrznych wylądował po raz pierwszy na lotnisku Hatzor w Izraelu w niedzielę przed wspólnymi ćwiczeniami międzynarodowymi z izraelskimi siłami powietrznymi.


W niedzielę izraelski sąd skazał Palestyńską kobietę ze wschodniej Jerozolimy na 30 miesięcy więzienia, w zawieszeniu i grzywnę po tym, jak przyznała się do pomocy grupie terrorystycznej Hezbollahu przez kilka lat.


prof. Nadav Katz z Uniwersytetu Hebrajskiego powiedział: “W obecnej sytuacji epidemiologicznej panuje duża niepewność. Wpływ obecnej fali pandemii na liczbę poważnych infekcji jest nieznany. Jesteśmy krajem o bardzo wysokim poziomie szczepień, ale w związku z tym nie mamy żadnego modelu poprzedzającego nas w innych krajach, więc musimy zachować dużą pokorę w odniesieniu do tego, co nas czeka, a to wymaga pewnej ostrożności populacji.


minister obrony Benny Gantz zaoferował pomoc Libanowi, cierpiącemu z powodu pogłębiającego się kryzysu gospodarczego. “Jako Izraelczyk, jako Żyd i jako człowiek, moje serce boli widząc obrazy ludzi głodujących na ulicach Libanu. Izrael w przeszłości oferował pomoc Libanowi i teraz również jesteśmy gotowi do działania, oraz zachęcamy inne kraje do wyciągania pomocnej dłoni do Libanu, aby ponownie rozkwitł i wyszedł ze stanu kryzysu.


ONZ zgodziła się przejąć odpowiedzialność za dystrybucję katarskiej pomocy finansowej potrzebującym rodzinom w Strefie Gazy. Fundusze będą dystrybuowane za pośrednictwem banków w Ramallah, a nie urzędów pocztowych i banków pod rządami Hamasu. Pozwoli to monitorować, dokąd trafiają pieniądze.


premier Naftali Bennett przesłał prezydentowi Joe Bidenowi życzenia z okazji święta niepodległości Stanów Zjednoczonych.


Największy norweski fundusz emerytalny KLP poinformował w poniedziałek, że wyprowadza z inwestycji 16 spółek związanych z izraelskimi osiedlami w Judei i Samarii, w tym Motorolę i izraelskiego giganta telekomunikacyjnego Bezeq.


Premier Naftali Bennett rozmawiał w poniedziałek z prezydentem Rosji Władimirem Putinem po raz pierwszy od objęcia urzędu w zeszłym miesiącu.Obaj omówili szereg kwestii bezpieczeństwa i polityki, a także kwestię Izraelczyków przetrzymywanych przez Hamas w Strefie Gazy. Bennett podziękował prezydentowi za rolę, jaką jego kraj odgrywa w utrzymaniu stabilności regionalnej.


Izrael podpisał umowę z Koreą Południową, dotyczącą sprzedaży 700 tys. izraelskich szczepionek przeciwko koronawirusowi firmy Pfizer-BioNTech, których ważność kończy się za miesiąc i musiałyby wtedy zostać zniszczone. Dostawa szczepionek do Korei Południowej rozpocznie się w najbliższych dniach. W ramach umowy Izrael otrzyma w czwartym kwartale identyczną liczbę dawek szczepionki Pfizer zamówionych przez Koreę Południową. Umowa została zawarta za aprobatą firmy Pfizer.


palestyńscy terroryści rzucili niewielki improwizowany ładunek wybuchowy w izraelski samochód w pobliżu żydowskiego osiedla Tapuah w środkowej części Samarii. Nie odnotowano żadnych obrażeń.


Siły Obronne Izraela rozpoczęły ćwiczenie sprawdzające system wzywania sił rezerwowych, podczas którego wykonano liczne telefony i wysłano sms-y do żołnierzy rezerwy poszczególnych jednostek. Celem ćwiczenia jest zbadanie i poprawa gotowości systemu mobilizacji rezerw wojskowych. Ćwiczenie potrwa do godzin wieczornych.


Prezydent Izraela Reuven Rivlin i minister obrony Benny Gantz wręczyli w poniedziałek Nagrodę Obronną Izraela deweloperom czterech projektów uznanych za kluczowe dla bezpieczeństwa państwa.


Przywódca Autonomii Palestyńskiej Mahmoud Abbas w poniedziałek wezwał Kanadę do „powstrzymania izraelskiej agresji” przeciwko Palestyńczykom, podały palestyńskie media.


Żydowski filmowiec Richard Donner zmarł w wieku 91 . Donner był najbardziej znany z tego, że przyczynił się do powstania nowoczesnego przeboju superbohaterskiego, wyreżyserował klasycznego Supermana z 1978 roku (1978), w którym wystąpili Christopher Reeve i Marlon Brando. 


minister obrony Benny Gantz ponownie zaoferował Libanowi pomoc humanitarną, aby pomóc w jego wyniszczającym kryzysie finansowym. Gantz polecił, by oficer łącznikowy złożył ofertę agencji międzynarodowej UNIFIL, że za jej pośrednictwem izraelska pomoc może zostać przekazana do Libanu, w którym premier Hassan Diab ostrzegł, że kraj “dzielą tylko dni od eksplozji społecznej”.


ministerstwo zdrowia poinformowało, że w ciągu ostatniej doby w Izraelu wykryto 501 nowych przypadków koronawirusa. Wykonano 72 896 testów, uzyskując 0,7% wyników pozytywnych. Obecnie aktywnych jest 2 901 przypadków, a w szpitalach w stanie ciężkim jest 33 pacjentów, z czego 16 jest podłączonych do respiratorów.


wybuch 23 czerwca, który wstrząsnął budynkiem powiązanym z irańskim programem nuklearnym w mieście Karaj na zachód od Teheranu, wydaje się zakłócić zdolność Republiki Islamskiej do zasilania kluczowych miejsc programu nuklearnego nowymi wirówki.


Iran oskarżył Izrael o odpowiedzialność za atak w zeszłym miesiącu na cywilny obiekt jądrowy w Karaj pod Teheranem.


Kategorie: Uncategorized

2 odpowiedzi »

  1. Ganz z jego ” pomoca dla Libanu ” to jeszcze jeden dowod ze byli Generalowie nie powinni miec stanowisk politycznych w Izraelu.
    Peres jest dowodem ze cywile tez moga byc nieszczesciem, ale w wypadku Generalow to regula, przynajmnie za ” naszych czasow”

  2. Rozsądny Izraelczyk nie ma interesu w kwitnącym Libanie. Jak nie ma interesu w kwitnącej Syrii ani w kwitnącej Jordanii. To są państwa wrogie Izraelowi od najwyższych funkcjonariuszy do żebraków. Jak to świetnie sformułował towarzysz Wiesław w 1968, “Stanowisko partii zgodne z wolą narodu”.

    Naiwna wiara całych pokoleń syjonistów i antysyjonistów że poprawa bytu wrogów w jakiś tajemniczy sposób poprawi ich stosunek do Żydów i czasem do Izraela jest niezgodna z rosnącą masą dowodów. Bo nie znaleziono korelacji. Ale lewicowe ideologie nie lubią liczb i dowodów.

    Dzisiaj ta naiwna ideologia znowu spaceruje na ulicach izraelskich. Znowu widać plakaty ” Peace Now” i znowu politycy izraelscy proponują wrogom pieniądze podatnika.

    Co innego jeśli stosunek tych państw do Izraela zmieni się. Może się zdarzyć, przyszłość jest kapryśna. Można im wtedy dać pożyczki na normalnej stopie procentowej, jak banki niemieckie.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.