Uncategorized

„Korpus Duchów” IDF


Izrael musi zawsze o krok wyprzedzać taktyczne postępy swoich wrogów. 

Przetlumaczyl Sir Google Translate

Żołnierz zakrada się na terytorium wroga pod osłoną nocy, ubrany w superlekki, zakamuflowany, ognioodporny mundur. Wymyka się i jednym dotknięciem przycisku na „iPadzie” przyczepionym do dłoni wysyła rakiety myśliwskie, drony szturmowe, artylerię naziemną, czołgi i roboty bojowe.

To nie jest science fiction. To „Korpus Duchów” przewodzi w izraelskich siłach obronnych patrzących w przyszłość.

Projekt został zainicjowany dwa lata temu, kiedy gen. Aviv Kochavi został mianowany szefem sztabu IDF. Wynika to z potrzeby chodzenia „od domu do domu” w nieustannie zmieniającej się walce z wrogami Izraela, którzy stale aktualizują swoje własne zdolności militarne i taktyczne.

Atakuj i broń

Możliwości nowego żołnierza są częścią nowych technologii, które umożliwiają mu otrzymywanie informacji na żywo o tym, gdzie znajduje się wróg i jakiej broni użyć, w tym pod ziemią, w powietrzu, na morzu lub ukrywać się wśród cywilnego tłumu, jak w szpitalu lub szkole . Na tablecie otrzymuje obrazy na żywo przekazywane z jego osobistego drona z cyfrową mapą pola bitwy i dokładnymi pozycjami wszelkich sił wroga. Informacje te są stale aktualizowane przez zespół jednostek wywiadowczych, w tym Mosad. Istnieje również transmisja na żywo z pozycji innych żołnierzy IDF w okolicy, aby zapobiec przyjacielskiemu ogniu.

Ghost Corps pozwala jednemu żołnierzowi koordynować cały atak przy użyciu artylerii naziemnej, sił powietrznych i strzelców wyborowych z serca terytorium wroga. Oznacza to dotarcie do wroga w domu bez narażania dużej liczby żołnierzy.

Broń zmechanizowana

Osobista broń palna nowego żołnierza obejmuje funkcje celowania optycznego, dzięki czemu trafia w cel jednym strzałem. Nie ma już potrzeby strzelania z karabinu maszynowego. Ma też lekkie pociski przeciwpancerne, które z laserową precyzją mogą trafiać w cele oddalone o kilometry.

Te wielowymiarowe możliwości pozwalają nowemu żołnierzowi IDF chodzić od domu do domu, aby zidentyfikować wroga, zanim jeszcze zorientuje się, co się dzieje, i zdjąć go, zanim będzie mógł oddać strzał do zakamuflowanego, mobilnego żołnierza IDF. Wśród broni Ghost Corps są również uzbrojone i „samobójcze” drony, którymi żołnierz może strzelać do celu, który identyfikuje po drodze.

Dalszą pomocą w szybkiej mobilności nowego żołnierza jest wykorzystanie robotów do przenoszenia zapasów żywności, wody, amunicji lub baterii w razie potrzeby. Wdrażane są również nowsze roboty, które są w stanie zjeżdżać tunelami lub badać całe budynki, aby dostarczyć żołnierzowi informacji i ograniczyć niebezpieczne sytuacje. Robotyka staje się coraz bardziej istotną częścią współczesnego pola bitwy.Kobi Gideon/Flash90

Izraelscy komandosi muszą pozostać bardzo mobilni, gdy infiltrują miejskie twierdze wroga.

Co się stanie, jeśli wróg wyśle ​​drona, aby zaatakował żołnierza?

Internetowy zespół „podąża” za nowym żołnierzem IDF na terytorium wroga, zapewniając ochronną „bańkę”, która jednocześnie skanuje całą pozycję do przodu z możliwością ataku, aby ugasić ogień na żołnierzu.Może ci się spodobać również

Celem tego wszystkiego jest zniszczenie wroga w ciągu kilku minut i nie ugrzęźnięcie jak w poprzednich kampaniach w Gazie czy Libanie, gdzie wielu żołnierzy IDF straciło życie po spędzeniu tygodni, miesięcy, a czasem lat na terytorium wroga. Rodzaj działań wojennych, przed którymi stoją teraz żołnierze IDF, wymaga od nich dostania się bezpośrednio do domów i kryjówek wroga.

Wojna mózgów

IDF przechodzi ogromne zmiany w swoim zrozumieniu, jak prowadzić wojnę. W niedawnej bitwie z Gazą nie trzeba było stawiać butów na ziemi, ale dzięki pewnym sztuczkom , rakietom i zaawansowanej technologii IDF był w stanie chronić obywateli Izraela. Strategie te nie będą działać w następnej rundzie ataków, ponieważ wróg stale ulepsza i dostosowuje swoją taktykę i możliwości ataku.

Na długo zanim wróg ulepszy swoją technologię, IDF musi opracować sposoby na ich pokonanie. Aby to zrobić, Izrael musi nadal pozostawać w czołówce najnowszych osiągnięć technologicznych i nigdy nie pozwalać sobie na pozostawanie w tyle.

Zobacz, jak Ghost Corps popisuje się niektórymi ze swoich umiejętności podczas ostatniego ćwiczenia:https://www.youtube.com/embed/tXc6OSxKmK4?feature=oembed

Jakie są moralne implikacje tak wielkiej władzy w rękach młodego żołnierza?

Jak wpływa na proces podejmowania decyzji, kiedy żołnierz może nacisnąć przycisk, aby uwolnić taką siłę ognia? IDF doskonale zdaje sobie sprawę z moralnych implikacji oddania tych potężnych technologii w ręce młodego żołnierza. Rzecznik IDF wskazuje, że zawsze jest ktoś, kto kontroluje te maszyny. Człowiek jest jedynym, który pociąga za spust i decyduje się strzelić lub nie. „Nie możemy ufać maszynie, która podejmie tego rodzaju decyzje” – powiedział. W każdym razie jeszcze nie.

Kiedy żołnierz musi podjąć decyzję o otwarciu ognia, gdy terroryści znajdują się w pobliżu osób postronnych lub jaki rodzaj pocisku wycelować w budynek, lub czy cały obszar powinien zostać zniszczony, czy tylko celowy atak, wokół go, w tym nadzorcę operacji, aby pomóc w ustaleniu właściwego sposobu postępowania. Samotny żołnierz w większości przypadków nie jest wolnym agentem.

Oczywiście zdarzają się sytuacje, w których żołnierz musi podejmować natychmiastowe decyzje. Dlatego IDF inwestuje wiele godzin na szkolenia i symulowane sytuacje bojowe, aby upewnić się, że każdy żołnierz Korpusu Duchów rozumie zasady zaangażowania wymagane do spełnienia wysokich standardów moralnych IDF. Kiedy żołnierz idzie do bitwy z tymi potężnymi zdolnościami na czubku palca, musi dobrze wiedzieć, co jest dozwolone, a co nie. W razie wątpliwości zawsze może poprosić o pomoc resztę zespołu internetowego zaangażowanego w operację.

Wrogowie Izraela na całym świecie nieustannie spiskują i ulepszają swoje możliwości ataku na państwo żydowskie. To sprawia, że ​​jest to absolutnie konieczne, aby IDF postępowały o krok do przodu w poszukiwaniu rozwiązań technologicznych i militarnych wyzwań współczesnej wojny


„Korpus Duchów” IDF

Kategorie: Uncategorized

2 odpowiedzi »

  1. EK:
    IDF dostaje od polityków fundusze i rozkazy. To tylko muskularne ramię, też zależne od polityków w jakiej mierze muskularne. Jak IDF broni cywilów decydują cywile. Raz lepiej, raz gorzej.
    Nie można polegać na wierze że IDF zawsze dostarczy obrony maksymalnej.

  2. Youval Hariri twierdzi ze „Sapiens” przetrwał i zdominował świat dzięki inteligencji, komunikacji i wyższej organizacji spoleczenstwa. Jest wiec nadzieja ze Izrael tez przetrwa. Ale nie wolno mu zasnąć, spocząć na laurach ani dać się ogłupić lewactwem ani na chwile. A te zagrożenia sa niestety coraz bardziej realne.
    Na szczęście IDF czuwa.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.