Uncategorized

Krotko i zwiezle. Wiadomosci z Izraela dzien po dniu 13.6 – 14.6


Inicjatywa podróżnicza dla nastolatków RootOne w Izraelu ogłasza trzyletnią dotację w wysokości 60 milionów dolarów od Fundacji Marcusa.


 20. doroczny program Tisha B’Av 18 lipca sponsorowany przez Unię Ortodoksyjną będzie koncentrował się nie tylko na tradycyjnych tematach otaczających zniszczenie Pierwszej i Drugiej Świątyni, jak również na innych historycznych katastrofach w historii Żydów , ale będzie również opłakiwać niedawne ogólnoświatowe tragedie, które dotknęły społeczność.


Israel Aerospace Industries (IAI) zaprezentuje szereg swoich zaawansowanych rozwiązań obronnych na zbliżającej się wystawie obronnej w Grecji.


Podczas sympozjum poświęconego antysemityzmowi w sieci, sponsorowanego przez Departament Stanu USA w zeszłym roku, przedstawiciel platformy społecznościowej TikTok zapewnił, że jego firma walczy z nienawiścią.


Trzy kolejne kraje ogłosiły, że nie wezmą udziału w wydarzeniu ONZ zaplanowanym na wrzesień w Nowym Jorku, które upamiętnia 20. rocznicę Światowej Konferencji na temat Rasizmu w Durbanie, czyli Durban IV.


Żydowska kanadyjska rowerzystka została pierwszą kobietą, która wygrała solową dywizję Race Across America (RAAM), zawodów kolarstwa ultradystansowego


Badania archeologiczne w północno-wschodniej części regionu Binyamin przeprowadzone przez Departament Studiów i Archeologii Ziemi Izraela im. sąsiednie witryny.


Prezydent Isaac Herzog spotkał się we wtorek z szefem sztabu IDF gen. broni. Aviv Kohavi po raz pierwszy od swojej inauguracji w zeszłym tygodniu.Podczas spotkania Kohavi przedstawił Herzogowi aktualne informacje na temat operacji wojskowych i różnych kwestii bezpieczeństwa.


europejscy ambasadorowie w Izraelu, w tym Niemcy i Francuzi, zbojkotowali ceremonię, która odbyła się w ambasadzie USA w Jerozolimie na cześć 4 lipca, o czym dowiedziała się we wtorek. Wysłannicy najwyraźniej postanowili pominąć ceremonię, ponieważ ich kraje nie uznają Jerozolimy za stolicę Izraela.


Były sekretarz stanu USA Mike Pompeo wskazuje na kandydowanie na prezydenta w następnych wyborach w USA


Izrael podpisał we wtorek pierwsze umowy o współpracy ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi w dziedzinie rolnictwa, dodatkowo rozszerzając porozumienia Abrahamowe z 2020 r., normalizujące stosunki między tymi dwoma krajami.


Zbliżająca się konferencja ONZ na temat rasizmu w Durbanie w RPA będzie promować „nienawiść i diatryby najgorszego rodzaju”, powiedział we wtorek prezydent Isaac Herzog na otwarciu Światowego Forum do Walki z Antysemityzmem w Jerozolimie.


Premier Naftali Bennett rozmawiał z prezydentem Brazylii Jairem Bolsonaro po raz pierwszy od objęcia urzędu.Bennett podziękował prezydentowi za gorące gratulacje z okazji powołania rządu, zaznaczając, że prezydent jest wielkim przyjacielem państwa Izrael. Podobnie premier z zadowoleniem przyjął wybór Brazylii do Rady Bezpieczeństwa ONZ i podkreślił jej niezłomne i trwałe zaangażowanie w obronę Izraela na arenie międzynarodowej.


Jordania zabiega o wspolprace z Iranem i porzuca państwa Zatoki Perskiej, a to może oznaczać kłopoty dla Izraela


 Fundacja Chelsea ogłosiła rozpoczęcie nowego partnerstwa z Centrum Peres na rzecz Pokoju i Innowacji oraz Izraelskim Związkiem Piłki Nożnej (IFA), aby pomóc w rozszerzeniu programu sportowego dla żydowskich i arabskich dzieci w Izraelu.


 Izraelski minister obrony Benny Gantz polecił krajowym urzędnikom obrony kontynuowanie prac nad opracowaniem nowego mechanizmu odbudowy Gazy, mającego na celu nadzorowanie materiałów wchodzących do Strefy Gazy i zapewnienie, że Hamas nie będzie ich wykorzystywał do produkcji broni .


Facebook zablokował powiązaną z Hamasem agencję informacyjną Shehab z siedzibą w Strefie Gazy za naruszenie jej warunków świadczenia usług. „Pomimo niedawnego kontaktu z administratorami w sprawie naszych zasad, musieliśmy wyłączyć stronę Shehab News Agency na Facebooku za wielokrotne naruszanie naszych standardów społeczności” –


Ambasada Zjednoczonych Emiratów Arabskich w Tel Awiwie oficjalnie otworzyła w środę w Tel Awiwie uroczystość pod przewodnictwem prezydenta Izraela Isaaca Herzoga i ambasadora ZEA w Izraelu Mohameda Al Khaja. Na zewnątrz budynku wywieszono flagi izraelskie i emirackie.


izraelski gabinet koronawirusowy zatwierdził propozycję skrócenia obowiązkowego okresu kwarantanny COVID-19 z 14 do siedmiu dni, pod warunkiem negatywnego wyniku testu PCR.


Wykopaliska archeologiczne w Parku Narodowym Miasta Dawida na Starym Mieście w Jerozolimie odkryły pozostałości muru miejskiego z epoki żelaza, zbudowanego w erze Pierwszej Świątyni, który miał chronić Jerozolimę przed atakami ze wschodu, 


Około jedna czwarta amerykańskich wyborców żydowskich postrzega Izrael jako państwo apartheidu, według niedawno opublikowanej  ankiety .


dowódca Dowództwa Północnego gen. Amir Baram powiedział: “Przygotowujemy niespodzianki dla Hezbollahu. Następna wojna dla nas będzie skomplikowana, ale dla nich będzie nie do zniesienia.”


Kanclerz Niemiec Angela Merkel złoży w przyszłym miesiącu wizytę pożegnalną w Izraelu na zaproszenie premiera Naftalego Bennetta.


Fatah wzywa do wydalenia Zjednoczonych Emiratów Arabskich z Ligi Arabskiej po otwarciu ambasady w Izraelu


Kategorie: Uncategorized

1 odpowiedź »

  1. Na marginesie konferencji Durban iV warto zauważyć że ostatni raz kiedy mówiło się otwarcie o rasizmie Czarnych wobec Czarnych, było gdzieś w czasie wojny domowej w Rwandzie, 1990-1994. Wtedy szczep Hutti wymordował około miliona ze szczepu Tutsi ( i jeszcze kilkadziesiąt tysięcy pobratymców za obronę Tutsi).

    Z bezpiecznej Europy różnice etniczne między tymi szczepami są niezauważalne, a różnice kulturowe mniejsze niż między narodami europejskimi, mimo to nie było aktu okrucieństwa znanego ludzkości które nie było praktykowane w tej rzezi.

    Definicje rasizmu zmieniły się w ostatnich 30 latach i nie ma dzisiaj kryteriów obiektywnych. Panującą obecnie metodą definicji rasizmu jest swobodna interpretacja obecnie modnej Krytycznej Teorii Rasy. Według tej teorii istnieją grupy które są fundamentalnie rasistowskie i grupy które są stałą ofiarą i jako tacy rasistami być nie mogą. Taka genetyczna predyspozycja (sic).

    Ta interpretacja został urucomiona po raz pierwszy w ONZ w 1975 i po raz drugi, w Durban 2001. Żydzi znowu zdobyli wątpliwe mistrzostwo świata stając się pierwszymi ofiarami Krytycznej Teorii Rasy.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.