Uncategorized

Krotko i zwiezle Wiadomosci z Izraela dzien po dniu 16.9 – 17.9Na początku tego miesiąca w Antigui w Gwatemali odsłonięto pomnik ku czci ofiary Holokaustu i nastoletniej żydowskiej dziennikarki Anne Frank,


New Jersey ma szansę stać się najnowszym stanem, który pozbyl sie akcji brytyjskiej firmy Unilever w związku z decyzją Ben & Jerry’s tego lata o bojkocie sprzedaży swoich produktów na Zachodnim Brzegu iw niektórych częściach Jerozolimy.


Premier Naftali Bennett znalazł się w środę wśród 100 najbardziej wpływowych osób magazynu Time w 2021 roku.


Prezydent USA Joe Biden życzył w środę Żydom w Stanach Zjednoczonych, Izraelu i na całym świecie „łatwego i znaczącego postu dla wszystkich, którzy obchodzą Jom Kippur”.


40-letni mężczyzna został ranny w środę po tym, jak został dźgnięty nożem przez Palestyńczyka z Zachodniego Brzegu, co wydaje się być atakiem terrorystycznym.Napastnik został aresztowany przez policję.


Izrael i Unia Europejska osiągnęły porozumienie w sprawie wzajemnego uznawania certyfikatów szczepienia przeciwko koronawirusowi. Oczekuje się, że szczegóły zostaną dopracowane na początku października, dzięki czemu Izraelczycy posiadający izraelski zielony paszport, otrzymają dostęp do europejskiego certyfikatu potwierdzającego szczepienie. Umożliwi to także otwarcie Izraela i przyjęcie zaszczepionych europejskich turystów przez izraelski sektor turystyczny.


Przemawiając przed świętem Jom Kippur, izraelski premier obiecał przynieść spokój w Strefie Gazy i dobrobyt na Zachodnim Brzegu


izraelskie siły bezpieczeństwa wzmocniły swoją obecność w całym kraju, aby zapewnić spokój i bezpieczeństwo podczas świąt Jom Kippur.


Maccabi Health Services opublikowało szczegółową listę opisującą skutki uboczne trzeciej przypominającej dawki szczepionki przeciwko koronawirusowi oraz odsetek osób, które je odczuły. Większość ludzi doświadczyła pewnych skutków ubocznych szczepionki, jednak żadna z nich nie zagrażała życiu i zwykle ustąpiły w ciągu jednego do trzech dni.


Autonomia Palestyńska i Niemcy podpisały “porozumienie o współpracy”, w którym Niemcy zobowiązały się przekazać rządowi palestyńskiemu w ciągu 2 lat około 100 mln euro pomocy na “ważne projekty w wielu obszarach”, w tym na rozwój władz lokalnych.


badanie serologiczne przeprowadzone w Szeba Medical Center w Ramat Gan wykazało, że poziom przeciwciał u osób, które otrzymały trzecią dawkę szczepionki Pfizer, jest dziesięciokrotnie wyższy niż u osób, które otrzymały drugą dawkę.


niemiecka policja aresztowała czterech podejrzanych w związku z udaremnionym atakiem podczas święta Jom Kippur na synagogę w mieście Hagen w Niemczech. Jednym z zatrzymanych jest 16-letni imigrant z Syrii.


Katar wznowił w środę dystrybucję pomocy dla Gazy po raz pierwszy od majowego konfliktu między Izraelem a grupami terrorystycznymi na tym terytorium, tym razem za pomocą nowego mechanizmu, który nie obejmuje walizek pełnych gotówki.


 Iran przyznał że usunął kilka kamer monitorujących zainstalowanych przez inspektorów nuklearnych ONZ w miejscu montażu wirówek, które zostało objęte tajemniczym atakiem na początku tego roku.


szef sztabu generalnego gen. Aviv Kochavi powiedział, że jeśli zajdzie taka potrzeba, to Siły Obronne Izraela będą działać przez miesiące, aby ująć pozostałych na wolności dwóch uciekinierów z więzienia Gilboa.


Autonomia Palestyńska i Niemcy podpisały “porozumienie o współpracy”, w którym Niemcy zobowiązały się przekazać rządowi palestyńskiemu w ciągu 2 lat około 100 mln euro pomocy na “ważne projekty w wielu obszarach”, w tym na rozwój władz lokalnych.


Marynarka izraelska zintensyfikowała swoje działania na Morzu Czerwonym w obliczu narastających irańskich zagrożeń dla izraelskiej żeglugi, powiedział niedawno emerytowany dowódca marynarki Wiceadmirał Eli Sharvit


Departament Stanu USA ogłosił w czwartek zatwierdzenie kontraktu na konserwację o wartości do 500 milionów dolarów dla floty wojskowych helikopterów Arabii Saudyjskiej


palestyńskie media w Strefie Gazy poinformowały, że milicja Hamasu aresztowała co najmniej dziesięciu członków Islamskiego Dżihadu za wystrzeliwanie rakiet na Izrael w zeszłym tygodniu.


Stany Zjednoczone pomogą wzmocnić rosnące więzi Izraela z Bahrajnem, Marokiem i Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi, a także Sudanem i Kosowem, jednocześnie zachęcając inne kraje do normalizacji stosunków z Izraelem, powiedział w piątek sekretarz stanu USA Antony Blinken.


W tym tygodniu Żydzi z Tomska czują, że krąg został zakończony, ponieważ miasto otworzyło żydowskie centrum edukacyjne, największe obecnie na Syberii – na obszarze Rosji, który znajduje się na wschód od Uralu i jest domem dla dziesiątek tysięcy Żydów.


Minister spraw zagranicznych Yair Lapid powiedział w piątek, że odwiedzi Bahrajn jeszcze w tym miesiącu, co jest pierwszą taką wizytą izraelskiego ministra w kraju Zatoki Perskiej po ubiegłorocznym porozumieniu dyplomatycznym.


Waszyngton nie będzie naciskał na Izrael i Palestyńczyków, aby wznowiły bezpośrednie negocjacje lub podjęły inne działania w celu poprawy warunków regionalnych rozmów pokojowych, powiedział w środę rzecznik Departamentu Stanu USA Ned Price.


Izrael nie zamierza powstrzymać dostaw paliwa z Iranu do Libanu, w obliczu poważnego kryzysu gospodarczego i energetycznego nękającego sąsiedni kraj


Ben-Gurion University of the Negev (BGU) w Izraelu i Université Internationale de Rabat (UIR) w Maroku podpisały Memorandum of Understanding (MoU) w celu współpracy w badaniu marokańskiego żydostwa, oprócz badania i edukacja.


EFRAIM

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.