Uncategorized

Jak Izrael był w stanie schwytać dwóch ostatnich terrorystów z więzienia Gilboa


Przetlumaczyl Sir Google Translate

Masowa obława, wtargnięcie i zaawansowana technologia sprawiły, że zbiegli terroryści wyladowali z powrotem za kratkami bez oddania strzału

W poniedziałek izraelskie siły bezpieczeństwa w końcu odbiły dwóch pozostałych palestyńskich uciekinierów z więzienia Gilboa dwa tygodnie wcześniej.

Dwaj terroryści, Ayham Kamamji i Munadel Enfayat , poddali się siłom specjalnym izraelskiej policji, wywiadu wewnętrznego i służby bezpieczeństwa Shin Bet , a także specjalnej jednostce izraelskiej armii, bez oddania strzalu

Kamamji i Enfayat, dwaj członkowie palestyńskiej organizacji terrorystycznej Islamski Dżihad, ukrywali się w budynku we wschodniej części palestyńskiego miasta Jenin, a nie, jak oczekiwano, w dużym obozie dla uchodźców w tym mieście.

Dom należy do Abdela Rahmana Abu Ja’afara , handlarza odzieżą, którego brat Ehab był przywódcą brygad Al-Aksa Fatahu w Jenin podczas tak zwanej „Drugiej Intifady” (zwanej również „Wojną z Oslo”), która się rozpoczęła. we wrześniu 2000 r.

Drugi lokalny dowódca brygad Al-Aksa, Zakaria Zubeidi , który był jednym z sześciu pozostałych palestyńskich uciekinierów odsiadujących dożywocie w więzieniu Gilboa. Został ponownie schwytany przez policję w pobliżu Nazaretu w nocy 11 września.

Izraelskie siły bezpieczeństwa, po otrzymaniu potwierdzenia, że ​​Kamamji i Enfayat rzeczywiście ukrywali się w domu Ja’afara, przeprowadziły operację fałszywej flagi w innych częściach Dżeninu, aby zmylić miejscowych palestyńskich bandytów, którzy przysięgli chronić uciekinierów i stawić czoła wszelkim siłom izraelskim wjazd do miasta.

Setki żołnierzy IDF walczyło z członkami różnych palestyńskich grup terrorystycznych w Jenin, podczas gdy siły specjalne szybko otoczyły dom Ja’afara we wschodnim Jenin i zażądały, by terroryści poddali się bez broni.

Kamamji i Enfayat następnie wyszli z budynku i zidentyfikowali się, podając swoje numery identyfikacyjne siłom izraelskim. Zostali oni wraz z Ja’afarem aresztowani i wywiezieni z Dżeninu, podczas gdy palestyńscy bandyci na motocyklach strzelali do konwoju, nie raniąc nikogo.

Po spektakularnej izraelskiej operacji, palestyńscy mieszkańcy Dżeninu przyznali, że schwytanie dwóch terrorystów pokazało sprawność izraelskiego wywiadu, a także powiedzieli, że są pewni, że kolaboranci w mieście pomagali Izraelczykom, tak jak miało to miejsce podczas pierwszej i drugiej intifady.

Niektórzy z tych kolaborantów zostali następnie zabici przez uzbrojone grupy związane z Fatah, a później przez Hamas

Palestyńczycy byli wściekli z powodu stosunkowo szybkiego odzyskania zbiegłych terrorystów.

Mieszkańcy Dżeninu ostro skrytykowali „pokój wojenny”, który został utworzony przez różne grupy terrorystyczne w Dżeninie i którego przywódcy ostrzegali, że Izrael „zapłaci wysoką cenę”, jeśli jego siły bezpieczeństwa spróbują wejść do dużego obozu dla uchodźców w mieście.

Jeden z mieszkańców powiedział, że groźby te okazały się puste i oskarżył Autonomię Palestyńską o współpracę z Izraelem w celu wyśledzenia dwóch terrorystów PIJ.

Prawda jest taka, że ​​ci dwaj uciekinierzy popełnili ogromny błąd, używając swoich telefonów do skontaktowania się z krewnymi podczas pobytu w ich kryjówce.

Shin Bet posiada technologię pozwalającą na wytropienie osób korzystających ze smartfonów, co zostało udowodnione podczas pierwszych fal kryzysu COVID-19, kiedy wewnętrzne służby wywiadowcze otrzymały tymczasowe pozwolenie na korzystanie z tej technologii w celu sprawdzenia, czy nadal pozostają osoby zarażone wirusem. w kwarantannie .

Ale jest więcej. Jednostka Flying Camel z Izraelskich Sił Obronnych (IDF) i jednostka 9900 armii izraelskiej pomagały w poszukiwaniach uciekinierów.

W oświadczeniu wydanym po operacji w Jenin IDF powiedział, że Flying Camel i Unit 9900 wykonali około 9900 misji od czasu ucieczki z więzienia w przeddzień żydowskiego Nowego Roku (Rosz Haszana).

Izraelskie siły bezpieczeństwa użyły również dwóch samolotów Beech 200 wyposażonych w zaawansowane czujniki podczas nocnej operacji we wschodnim Jenin i samoloty te odegrały więcej niż istotną rolę w udanym ponownym aresztowaniu Kamamji i Enfayat.

Inspektor generalny policji Kobi Shabtai ujawnił ponadto, że on i inni, tacy jak szef sztabu IDF generał broni Aviv Kohavi, mobilizowali „wiele sił” i rozmieszczali „tysiące policji, straży granicznej i ochotników” do przeprowadzenia operacji i podczas jej trwania. polować na uciekinierów.

„Cały establishment bezpieczeństwa będzie nadal działać zdecydowanie i agresywnie na rzecz bezpieczeństwa obywateli Izraela” – oświadczył Shabtai.

Ponowne aresztowanie sześciu palestyńskich terrorystów jest postrzegane jako ogromny cios dla PIJ, a także Hamasu, który próbował wzniecić trzecią intifadę w dniach po ucieczce terrorystów.

Propalestyńscy aktywiści mieli nadzieję, że ucieczka z więzienia wywoła trzecie terrorystyczne powstanie przeciwko Izraelowi. Demonstranci antyizraelscy w Nowym Jorku.

Sukces operacji jest jednak przyćmiony przez dziesiątki niepowodzeń w izraelskiej służbie więziennej (IPS), które doprowadziły do ​​ucieczki pięciu terrorystów PIJ i dowódcy Al-Aksa Zubeidiego.

Obecnie pojawiają się apele o państwowe śledztwo w sprawie funkcjonowania IPS, a minister bezpieczeństwa publicznego Omer Bar Lev obiecał powołać komisję, która zbada sprawę ucieczki z więzienia.

Inni twierdzą, że takie śledztwo powinno zostać poszerzone o inne kwestie związane z palestyńskimi Arabami, którzy nielegalnie mieszkają w Izraelu.

Kamamji i Enfayat najwyraźniej byli w stanie wejść do Jenin po tym, jak wykorzystali jedną z wielu dziur w ogrodzeniu bezpieczeństwa, które Izrael zbudował podczas i po wojnie w Oslo.

Jak Izrael był w stanie schwytać dwóch ostatnich terrorystów z więzienia Gilboa

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.