Uncategorized

Aktualne artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer
Rozmowa z Tanją Segal, jedyną w Polsce kobietą rabinem

Rabin to przewodnik duchowy, który na podstawie m.in. gruntownego wykształcenia i osobistego doświadczenia widzi rzeczywistość z głębszej perspektywy.”

Wiecej TUTAJ


Co pozostało z katedr

Od kilku lat wybrani historycy ubolewają nad kierunkiem rozwoju swojej dyscypliny. Ubolewają nad odwróceniem się od wojny, dyplomacji, ekonomii i idei na rzecz płci, środowiska, rasy i seksualności, a także nad spadkiem zainteresowania studentów. 

Wiecej TUTAJ


Dwadześcia lat po 9/11

Wywiad przeprowadził Hayder Al-Shakarchi. 

Wiecej TUTAJ


Palestyńczycy: Dlaczego środki pomocowe Bidena nie przyniosą pokoju

Na większości Palestyńczyków wznowiona pomoc finansowa administracji Bidena nie zrobiła wrażenia. Dolary amerykańskiego podatnika nie skłonią Palestyńczyków do zaakceptowania prawa Izraela do istnienia.

Wiecej TUTAJ


Blisko siebie na różnych krańcach wszechświata – Kabała i sens życia


Dla uzyskania połączenia nie ma znaczenia, czy fizycznie znajdujemy się w tej samej sali, czy w dużej odległości od siebie nawzajem. W duchowym nie liczy się odległość fizyczna, a pragnienie. Jeśli pragnienia skierowane są na jeden cel, oznacza to, że jesteśmy razem, blisko siebie.

Wiecej TUTAJ


Dlaczego Arabowie nie ufają już Bractwu Muzułmańskiemu?

Od chwili swojego utworzenia w 1928 roku, głównym hasłem Bractwa Muzułmańskiego był slogan „Islam jest rozwiązaniem” (wszystkich problemów). W ostatnim dziesięcioleciu zwolennicy tej organizacji w wielu krajach używali tego hasła, w swoich kampaniach wyborczych, zdobywając władzę między innymi w Egipcie, Tunezji, Maroku i Sudanie.

Wiecej TUTAJBBC przewodzi światu w walce z Izraelem

Bardziej niż jakakolwiek inna organizacja na świecie BBC jest odpowiedzialna za podżeganie do nienawiści wobec Izraela – nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale globalnie. 

Wiecej TUTAJ


Sodoma i gomora

Wydaje się, że seria skandali z duchownymi w roli głównej nie ma końca. Co rusz opinia publiczna w Polsce wstrząsana jest doniesieniami o przestępstwach i patologiach, które ogarnęły instytucję Kościoła Katolickiego w naszym kraju. Afery seksualne, korupcja, rozpusta, zachłanność, zakłamanie – długo można wyliczać grzechy polskich hierarchów i ich podwładnych. Dlaczego tak się dzieje? Wstrząsającej odpowiedzi w książce „Gomora. Władza, strach i pieniądze w polskim Kościele.” udzielają jej autorzy Stanisław Obirek i Artur Nowak, którzy są gośćmi „Sekielski Online”.To Wyszyński ukształtował Kościół, w którym błyszczą Głódź i Jędraszewski

Przywołałem tylko niektóre z „cnót” Wyszyńskiego, zachęcając do spokojnego namysłu nad dwuznacznym dziedzictwem nowego błogosławionego. Dziedzictwem nader elastycznym, skoro tak łatwo odnaleźli się w nim populistyczni i prawicowi politycy – pisze prof. Stanisław Obirek

Wiecej TUTAJ


Tysiące księży pedofilów. Przerażające dane z Francji. „To będzie tsunami”

Francuska Komisja ds. pedofilii w Kościele zapowiada raport, który ma przedstawić przerażające fakty i spowodować – jak pisze prasa – prawdziwe „tsunami”. – W ciągu ostatnich 70 lat tylko we Francji od 2,9 tys. do 3,2 tys. księży i zakonników popełniło przestępstwa seksualne względem nieletnich – powiedział w rozmowie z AFP Jean-Marc Sauvé, szef komisji.

Wiecej TUTAJ


Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.