Uncategorized

Krotko i zwiezle.Wiadomosci z Izraela dzien po dniu 12.10 – 13.10Irański dziennikarz spraw międzynarodowych i politolog Mostafa Khoshcheshm powiedział w wywiadzie dla irańskiej telewizji Ofogh z 2 października, że Izrael współpracuje z Turcją, aby zaatakować Iran przez Azerbejdżan i że wiele izraelskich operacji „terrorystycznych” przeciwko Iranowi zostały uruchomione stamtąd.


Rząd Izraela zatwierdził Ronen Bar jako nowego szefa agencji wywiadowczej Shin Bet.


Ministerstwo Obrony Izraela prezentuje serię produktów i platform na dorocznej wystawie i konferencji Association of United States Army (AUSA) w Waszyngtonie, która odbędzie się w dniach 11-13 października.


Izraelska cyfrowa firma wywiadowcza Cellebrite, która dostarcza narzędzia dla rządów, organów ścigania ogłosiła że podpisała umowę o przejęciu aktywów otwartej firmy wywiadowczej Digital Clues, również izraelska firma.


Bahrajn organizuje pierwszy żydowski ślub od 50 lat


Izraelski premier Naftali Bennett powiedział , że Izrael zatwierdzi „narodowy plan” dla Wzgórz Golan w ciągu sześciu tygodni, nazywając rozwój tego obszaru „strategicznym celem” dla kraju.


Prezydent Izraela Isaac Herzog i minister ds. imigracji i absorpcji Pnina Tamano-Shata wręczyli w niedzielę nagrody nowym imigrantom, którzy wnieśli „wyjątkowy wkład” w izraelskie społeczeństwo.


Arabowie wszczęli zamieszki przy Bramie Damasceńskiej na Starym Mieście w Jerozolimie. Doszło do przepychanek i rzucania kamieniami. Policja przywróciła porządek i aresztowała 2 demonstrantów.


W Knesecie zorganizowano uroczystość z okazji pierwszej rocznicy zawarcia Porozumień Abrahamowych. W uroczystości wzięli udział Jared Kushner i Avi Berkowich, a także żona Kushnera, Ivanka Trump


premier Naftali Bennett ogłosił plan zwiększenia liczby Izraelczyków żyjących na Wzgórzach Golan, z około 26 tys. do 100 tys. Plan obejmie utworzenie dwóch nowych miast na Wzgórzach Golan, a także rozbudowę istniejących społeczności, stworzenie nowych miejsc pracy oraz inwestycje w lokalną infrastrukturę.


Izraelskie Siły Powietrzne zwróciły się do Sił Powietrznych USA o przyspieszenie nabycia czterech z ośmiu tankowców wymaganych do misji dalekiego zasięgu, przy czym dwa z nich z natychmiastową dostawa.


Co kilka lat krytycy Izraela wymyślają nowy slogan, który, jak mają nadzieję, wywrze nacisk na Izraelczyków, by poczynili większe ustępstwa wobec Autonomii Palestyńskiej. Właśnie przedstawili swój najnowszy model: „Zmniejszanie konfliktu”.


Wysłannik Izraela do „ignorantów i obłudnych” Ben & Jerry’s .Gilad Erdan wskazuje współzałożycielom producenta lodów podczas wywiadu z Axiosem ze „Żądanie od Izraela tego, czego nie wymaga się od żadnego innego kraju, to definicja antysemityzmu” – mówi.


Były przewodniczący Knesetu Yuli Edelstein ogłosił , że rzuci wyzwanie liderowi Likudu Benjaminowi Netanjahu o przywództwo w partii.


Minister spraw zagranicznych Yair Lapid spotkał się we wtorek w Waszyngtonie z wiceprezydent USA Kamalą Harris.


Commtact, izraelski dostawca zaawansowanych systemów komunikacji bezprzewodowej, zaprezentował w poniedziałek sieć komunikacyjną czasu rzeczywistego dla służb ratowniczych.


Honest Reporting, działająca w Jerozolimie, grupa nadzorująca media, wezwała w poniedziałek The New York Times i inne media do zaprzestania udostępniania platformy dla rażących antysemitów.


minister energetyki Karine Elharrara i jej jordański odpowiednik Mohammed Al Najjara podpisali porozumienie, na mocy którego Izrael podwoi ilość wody dostarczanej rocznie do Jordanii.


dyrektor generalny ministerstwa zdrowia prof. Nachman Ash powiedział, że Izrael wychodzi z czwartej fali pandemii koronawirusa.


sześcioosobowy zespół naukowców prowadzi niezwykłe doświadczenie w kraterze Ramon na południu Izraela. Jest to symulacja życia na Marsie, która ma potrwać przez około miesiąc czasu. W ten sposób pozyskana zostanie cenna wiedza, która zapobiegnie błędom podczas prawdziwej misji kosmicznej.


Hamas nasila swoją działalność w Libanie, aby zagrozić Izraelowi z dwóch frontów jednocześnie, ale irytuje Hezbollah i libańską armię


Syjonistyczna Organizacja Ameryki (ZOA) wyraziła głębokie zaniepokojenie ujawnieniem w tym tygodniu, że prezydent Joe Biden „naciskał izraelskiego premiera Naftalego Bennetta podczas sierpniowego spotkania, aby wykazał„ powściągliwość ”w sprawie budowania w Judei i Samarii”.


 Izraelska Narodowa Inicjatywa Dronów, mająca na celu promowanie technologii dronów aż do stworzenia ekonomicznego i zrównoważonego modelu dla producentów dronów i izraelskiego społeczeństwa, weszła w trzeci etap, ogłosili w poniedziałek organizatorzy.


Premier Izraela Naftali Benet oznajmił w poniedziałek, że ponieważ Iran chce stworzyć „swoją armię” na pograniczu Wzgórz Golan, izraelski rząd uznaje za swój strategiczny cel rozwój tego terytorium i podwojenie lub nawet czterokrotne zwiększenie jego populacji.


Premier Naftali Bennett spotkał się w Jerozolimie z przewodniczącym FIFA Giannim Infantino, który przedstawił propozycję udziału Izraela wraz z krajami regionu w organizacji Mistrzostw świata w piłce nożnej w 2030 r. – pod przewodnictwem Zjednoczonych Emiratów Arabskich


ambasador Izraela w Stanach Zjednoczonych Gilad Erdan uczestniczył w inauguracji projektu Mammoth Solar, które będzie największą elektrownią słoneczną w Stanach Zjednoczonych. Projekt realizuje izraelska firma Doral Energy. Znajduje się on w hrabstwach Starke i Pulaski w północnej części stanu Indiana. Docelowo elektrownia będzie produkować 1,3 gigawata czystej energii.

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.