Uncategorized

Krotko i zwiezle.Wiadomosci z Izraela dzien po dniu 14.10 – 15.10ministerstwo zdrowia ostrzegło Izraelczyków przed podróżami do Białorusi, Mołdawii, Rumunii, Rosji i Turcji ze względu na wysoki poziom zachorowań na COVID-19 w tych krajach.


syryjskie media poinformowały, że izraelskie siły powietrzne zbombardowały w nocy cele położone w rejonie miasta Palmyra w środkowej części Syrii


w nocy palestyński terrorysta podjął próbę staranowania izraelskich funkcjonariuszy policji granicznej na punkcie kontrolnym Kalandija na północ od Jerozolimy. Ranny został 1 policjant. Pozostali policjanci zastrzelili napastnika,


Firma Electra Consumer Products podpisała 20-letnią umowę franczyzową z amerykańską siecią sklepów typu convenience 7-Eleven na prowadzenie marki w Izraelu z opcją przedłużenia umowy o 50 lat.


Na cześć Jom Haaliyah („Dzień Aliyah”), obchodzonego w tym roku 12-13 października, nowi imigranci ( olim ) zebrali się we wtorek na dziedzińcu Agencji Żydowskiej w Jerozolimie na uroczystą imprezę taneczną .


 Łącznie 235 nowych imigrantów ze społeczności Bnei Menashe w Indiach wylądowało w środę na międzynarodowym lotnisku Ben-Gurion


Izraelski producent chipów Hailo ogłosił we wtorek, że zebrał 136 milionów dolarów w ramach prywatnego finansowania kierowanego przez Poalim Equity i Gila Agmona.


Centrum Szymona Wiesenthala rozpoczęło kampanię reklamową w żydowskich gazetach, wzywając sklepy do zaprzestania sprzedaży lodów Ben & Jerry’s jako środka wywarcia nacisku na firmę macierzystą Unilever, by stawiła czoła antysemityzmowi w jej szeregach .


Około 86 procent wyborców Likudu woli widzieć byłego premiera Izraela Benjamina Netanjahu jako lidera partii zamiast byłego przewodniczącego Knesetu Yuli Edelsteina, który ogłosił w poniedziałek, że planuje rzucić wyzwanie Netanjahu


Jeden z najwybitniejszych włoskich polityków Matteo Salvini  wezwał do przeniesienia ambasady włoskiej w Izraelu do Jerozolimy.


Mężczyzna podejrzany o zabicie pięciu osób w wyniku ataku z łuku w Norwegii przeszedł na islam, powiedział szef regionalnej policji Ole Bredrup Saeverud na konferencji prasowej w czwartek.


 Izraelska firma zbrojeniowa Smart Shooter zaprezentuje systemy kierowania ogniem — zaprojektowane w celu znacznego zwiększenia celności broni strzeleckiej — na wystawie Milipol 2021 w Paryżu, która odbędzie się w dniach 19–10 października. 22.


 Ambasador Izraela w Gwatemali oficjalnie zainaugurował w tym tygodniu drogę o nazwie „Jerusalem Street, stolica Izraela”, stając się 27. ulicą w kraju nazwanym na cześć stolicy Izraela w ciągu ostatnich dwóch lat.


Po długiej debacie między Doha, ONZ i Izraelem — palestyńskie rodziny będą mogły wycofać wyznaczony przydział 100 USD za pomocą specjalnych kart kredytowych, a Jerozolima zachowa prawo do nadzorowania listy uprawnionych odbiorców


W najbliższą niedzielę w bazie sił powietrznych Ovda w południowym Izraelu rozpoczną się międzynarodowe powietrzne ćwiczenia wojskowe o nazwie kodowej „Błękitna Flaga”. W ćwiczeniach weźmie udział kilkadziesiąt załóg sił powietrznych z Niemiec, Włoch, Stanów Zjednoczonych, Indii, Grecji, Francji i Wielkiej Brytanii.


Wysocy urzędnicy izraelscy i sudańscy odbyli w środę rzadkie spotkanie publiczne, zobowiązując się do wzmocnienia powstających więzi między byłymi przeciwnikami, powiedzieli izraelscy uczestnicy


Katarski minister spraw zagranicznych szejk Mohammed bin Abdulrahman Al-Thani powiedział w środę, że kraj nie ma planów normalizacji stosunków z Izraelem, a umowy Abraham Accords między Izraelem a krajami arabskimi są sprzeczne z polityką zagraniczną Doha.


Międzynarodowa Ambasada Chrześcijan w Jerozolimie poinformowała we wtorek, że zamówiła kolejne 30 nowych przenośnych schronów przeciwbombowych dla izraelskich społeczności przygranicznych, które są szczególnie narażone na ostrzał rakietowy z Gazy i Libanu


Stany Zjednoczone mają obawy związane z Radą Praw Człowieka ONZ i będą sprzeciwiać się jej „nieproporcjonalnej” uwadze na Izrael, powiedział rzecznik Departamentu Stanu Ned Price po tym, jak Stany Zjednoczone zostały ponownie wybrane do Rady.


Społeczność zydowska reaguje z przerażeniem po tym, jak poseł Sir David Ames został zasztyletowany Składają hołdy deputowanemu, który „był przyjacielem naszej społeczności” i „od dawna wspiera edukację o Holokauście” 


Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.