Uncategorized

Krotko i zwiezle .Wiadomosci z Izraela dzien po dniu 16.10 – 17.10Australia formalnie przyjmuje definicję antysemityzmu IHRA


Izraelska firma zbrojeniowa Aeronautics Group zaprezentowała dron Orbiter dla fińskiej straży granicznej, poinformowała w czwartek firma.


Izraelska zawodniczka Elizabeth Kovalev zdobyła złoty medal na Mistrzostwach Świata Juniorów w Sambo które odbyły się w Thessalonikach w Grecji.

Palestyńczycy wszczęli zamieszki w rejonie placówki osadniczej Evyatar w środkowej części Samarii. Podpalano opony i rzucano kamieniami oraz bombami zapalającymi w funkcjonariuszy izraelskiej policji granicznej, którzy odpowiedzieli środkami do rozpraszania tłumu.


dwóch palestyńskich terrorystów usiłowało podłożyć ładunek wybuchowy przy płocie granicznym w Strefie Gazy. Obydwaj zostali zatrzymani przez izraelskich żołnierzy. Saperzy zdetonowali bombę.


Minister obrony Benny Gantz (Niebieski i Biały) zaproponuje umożliwienie medykom IDF, którzy wspierają szczepienia przeciwko COVID, aby asystowali w wysiłkach przeciwko grypie, Inicjatywa Gantza jest częścią większej kampanii Ministerstwa Zdrowia mającej na celu zwiększenie liczby osób zaszczepionych przeciwko grypie, aby zmniejszyć obciążenie szpitali w okresie zimowym.


Zespół izraelsko-amerykański kierowany przez badaczy z Instytutu Nauki Weizmanna zastosował nowe podejście oparte na danych, aby zidentyfikować mutacje nowotworowe, które można leczyć za pomocą prostego leku dostępnego bez recepty


Minister spraw zagranicznych Yair Lapid (Jesz Atid) dał sekretarzowi stanu USA Antony Blinkenowi wcześniejsze zobowiązanie, że możliwe będzie przeprowadzenie ruchu w celu ponownego otwarcia konsulatu Autonomii Palestyńskiej w Jerozolimie, według źródła bliskiego stosunkom z Waszyngtonem . Lapid temu zaprzecza. Waszyngton odmawia komentarza. 


Gdy presja na Iran słabnie, IDF przygotowuje swoje plany Iran się ociąga, Stany Zjednoczone wydają się nie być zainteresowane podjęciem działań – a Izrael nie jest gotowy do samodzielnego zaatakowania Iranu.


Premier Izraela Naftali Bennett sprzeciwia się ponownemu otwarciu. Lapid wyjaśnił podczas spotkania z sekretarzem stanu USA Blinkenem: „Posunięcie to może doprowadzić do demontażu rządu”


zidentyfikowano i udaremniono szereg prób cyberataków na izraelskie szpitale i ośrodki zdrowia, poinformowała Narodowa Dyrekcja ds. Cybernetyki i Ministerstwo Zdrowia. „Wczesne oceny i szybka reakcja dyrekcji i personelu na miejscu powstrzymały próby i nie spowodowały żadnych szkód”


Maroko zapowiedziało zatwierdzenie umów dotyczących lotnictwa, kultury i sportu z IzraelemSyria oskarżyła Izrael o zabicie wysokiego rangą urzędnika rządowego pod jego domem w pobliżu granicy izraelsko-syryjskiej.


Najwyższy chrześcijański duchowny Libanu wezwał w niedzielę wszystkie partie w kraju do poszanowania niezależności sądownictwa i potępił jako „niedopuszczalną” przemoc, która wybuchła w Bejrucie w zeszłym tygodniu.


Minister bezpieczeństwa publicznego Omer Barlev powiedział w niedzielę, że status quo na Wzgórzu Świątynnym pozostanie niezmienione, co oznacza, że ​​Żydzi nadal będą mieli zakaz modlenia się w tym miejscu.


Śmiertelne starcia, które wybuchły w czwartek w Bejrucie, stanowiły „masakrę”, a ich sprawcy powinni zostać pociągnięci do odpowiedzialności, jak powiedziała w niedzielę proirańska telewizja al-Mayadeen TV, powołując się na przedstawiciela Hezbollahu w libańskim parlamencie.


Premier Naftali Bennett powiedział w niedzielę, że w Libanie iw Iraku istnieje oddolna opozycja wobec Iranu.


Hamas dał Izraelowi czas do wtorku na przekazanie 8 milionów dolarów pomocy z Kataru, jeśli chce zachować względny spokój wzdłuż granicy z Gazą.


Po tym, jak Yuli Edelstein ogłosił, że będzie kandydował na szefa partii, gdy odbywają się prawybory, szybki sondaż mówi, że otrzyma tylko 6% głosów.


Gotowość administracji Bidena do powrotu do irańskiego porozumienia nuklearnego sprawiła, że ​​Izrael stoi samotnie przeciwko Iranowi, ubolewał Pompeo. 


Prezydent Tayyip Erdogan powiedział w niedzielę, że Stany Zjednoczone zaproponowały Turcji sprzedaż myśliwców F-16 w zamian za inwestycję w program F-35, z którego Ankara została usunięta po zakupie systemów obrony przeciwrakietowej od Rosji.


Kategorie: Uncategorized

1 odpowiedź »

  1. „ Izrael stoi samotnie przeciwko Iranowi”. Smutna to i jakże odwieczna prawda…
    Izrael zawsze był samotny wobec wrogów i nauczyl się ze może liczyć tylko na siebie. I na tej świadomości polega jego siła. Realizm i brak złudzeń to rzecz najbardziej potrzebna nie tylko Izraelowi w warunkach obecnych zagrożeń.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.