Uncategorized

Ciekawe artykuly minionego tygodnia zebral Adam MerZdrowie to nie wszystko, ale wszystko bez zdrowia jest niczym


Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich wspiera antysemityzm?

Jom Kipur to największe żydowskie święto, Sądny Dzień, gdy wszyscy wierni rozpamiętują swoje grzechy i wybaczają bliźnim krzywdy. To jakby wielka, całoroczna spowiedź, mająca na nowo pojednać każdego z Bogiem i ludźmi, aby dalej żyć w szacunku i pokoju. Tylko ktoś powodowany nienawiścią może w ten akurat dzień, święty dla wierzących i w jakiś sposób ważny nawet dla zupełnie niereligijnych Żydów i osób żydowskiego pochodzenia, uprawiać swe antysemickie rzemiosło.

Wiecej TUTAJ


Nasila się dżihadystyczne ludobójstwo chrześcijan w Nigerii

Odkąd islamskie natarcie w Nigerii zaczęło się na dobre w lipcu 2009 roku, ponad 60 000 chrześcijan zostało zamordowanych lub porwanych podczas najazdów. Uprowadzeni chrześcijanie nigdy nie wrócili do swoich domów, a ich bliscy uważają, że nie żyją. W tym samym czasie podpalono i zniszczono około 20 000 kościołów i szkół chrześcijańskich.

Wiecej TUTAJ


My naród i klops – Andrzej Koraszewski

 Czy jeśli banda prymitywnych i morderczych chłystków próbuje zawłaszczyć słowo „naród” jako bojowy okrzyk dla kolejnych zadym, to czy wszyscy inni powinni zrezygnować z tego pojęcia?

Wiecej TUTAJ


Prawdziwi palestyńscy “bohaterzy”: terroryści

Dla prezydenta Autonomii Palestyńskiej, Mahmouda Abbasa (na zdjęciu) i dla kierownictwa AP każdy Palestyńczyk, który przyłącza się do dżihadu przeciwko Izraelowi i Żydom i zostaje zabity, ranny lub uwięziony, jest “bohaterem”. To jest ta sama AP, nad wzmocnieniem której pracuje obecnie administracja Bidena. 

Wiecej TUTAJ


Tusk o wywiadzie Morawieckiego dla “FT”: Świat zdębiał po zapowiedzi III wojny światowej

Świat zdębiał po wywiadzie polskiego premiera, w którym zapowiada III wojnę światową wywołaną konfliktem między Polską a Unia Europejską; w polityce głupota jest przyczyną większości poważnych nieszczęść – napisał lider PO Donald Tusk komentując wywiad premiera Mateusza Morawieckiego dla “Financial Times”

Wiecej TUTAJ


Pandemia a antysemickie incydenty. Wyraźny wzrost

W ubiegłym roku w Niemczech odnotowano prawie dwa tysiące przejawów antysemityzmu. Eksperci zakładają, że liczba przypadków niezgłoszonych jest dużo wyższa. Widoczny jest też wpływ pandemii.

Wiecej TUTAJ


Katolik-konserwatysta nadzieją zjednoczonej opozycji na pokonanie Orbána na Węgrzech

Charyzmatyczny prounijny konserwatysta z małego miasta, ojciec siedmiorga dzieci, obiecuje Węgrom walkę z korupcją i silną pozycję w Unii Europejskiej. Czy uda mu się wygrać na nierównym gruncie, z podporządkowanymi Orbánowi mediami i hojnymi transferami socjalnymi? Péter Márki-Zay jest przekonany, że ocali Węgry

Wiecej TUTAJ


Przemysł kulturalny i genialne dzieci

Wielki filozof i mentor lewicy Theodor Adorno jako pierwszy zauważył, że kultura staje się przemysłem i nawet rzeczy wybitne wprzęgane są w kapitalistyczny system produkcji wytworów kultury, które sprzedaje się z zyskiem na rynku zaludnianym przez konsumentów specjalnie do tej roli przygotowanych przez ten sam system. Przemysł kulturalny generuje popyt i zapewnia podaż – tak jak w każdej innej dziedzinie. Jest przeto częścią wielkiego światowego Systemu gospodarki kapitalistycznej, kreującej nierówności społeczne, bezwzględną rywalizację, a czasami również przemoc kolonialną i militarną.

Wiecej TUTAJ


Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.