Uncategorized

Krotko i zwiezle.Wiadomosci z Izraela dzien po dniu 24.10 – 25.10 Decyzja Izraela z zeszłego tygodnia o ogłoszeniu sześciu palestyńskich grup praw człowieka jako organizacji terrorystycznych powoduje napięcie w kruchej koalicji tego kraju.


Izrael przeznaczy 10 miliardów szekli (3,1 miliarda dolarów) na walkę z przyszłymi falami pandemii koronawirusa jako „bezpieczeństwa gospodarczego i medycznego”, powiedział w niedzielę premier Naftali Bennett.


Według dyrektora generalnego MAEA Rafaela Grossiego monitorowanie irańskich obiektów jądrowych przez Międzynarodową Agencję Energii Atomowej nie jest już „nienaruszone”.


 Premier Izraela Naftali Bennett powiedział w niedzielę, że jego ostatnie spotkanie w Soczi z prezydentem Rosji Władimirem Putinem było „bardzo dobre i dogłębne”.


Kraje arabskie, które znormalizowały stosunki z Izraelem w zeszłym roku, „zgrzeszyły” i powinny odwrócić takie posunięcia, powiedział w niedzielę najwyższy przywódca Iranu Ali Chamenei.


Minister zdrowia Nitzan Horowitz i jego odpowiednik w Zjednoczonych Emiratach Arabskich podpisali w niedzielę wzajemne porozumienie, które uznaje certyfikaty szczepień przeciw COVID obu krajów.


Na polecenie ministra budownictwa Ze’eva Elkina i wbrew wezwaniom z Waszyngtonu izraelski urząd ds. gruntów ogłosił w niedzielę przetarg na sprzedaż około 1000 mieszkań w Judei i Samarii.


Jak donosi British Jewish Chronicle, ojciec i syn praktykujący jako ortodoksyjni rabini w Ameryce zostali oskarżeni przez antymisyjnych śledczych o bycie tajnymi ewangelicznymi chrześcijanami .


na porannym posiedzeniu rządu premier Naftali Bennett omówił swoje spotkanie z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Bennett powiedział: ” Całe spotkanie z prezydentem Putinem było bardzo dobre i chciałbym podziękować ministrowi Elkinowi za jego wyjątkową pracę, zarówno w przygotowaniach do spotkania, jak i podczas jego trwania


Do Waszyngtonu wysłano wysokiego rangą agenta wywiadu, aby przedstawić administracji USA tak zwany niezbity dowód na to, że sześć organizacji ostatnio powiązanych z Ludowym Frontem Wyzwolenia Palestyny (PFLP) to rzeczywiście organizacje terrorystyczne,


Wiceminister spraw zagranicznych Izraela powiedział w niedzielę, że administracja Bidena może odłożyć swój plan ponownego otwarcia amerykańskiej misji dyplomatycznej dla Palestyńczyków w Jerozolimie po tym, jak Izrael wyraził sprzeciw wobec takiego posunięcia.


Sekretarz Najwyższej Rady Bezpieczeństwa Narodowego Iranu powiedział , że reakcja Iranu na jakikolwiek izraelski atak byłaby „szokująca” i kosztowałaby państwo żydowskie „dziesiątki tysięcy miliardów”.


Gabinet Izraela zatwierdził w niedzielę dwa pięcioletnie plany rozwoju sektora arabskiego w tym kraju. Według Kancelarii Premiera, jeden plan zakłada przydzielenie łącznie około 30 miliardów szekli (9 miliardów dolarów), aby zapewnić większe możliwości zatrudnienia, innowacji i mieszkalnictwa. Drugi to program zwalczania rosnącej przemocy w społeczeństwie arabsko-izraelskim.


Izrael zaatakował siły reżimu w południowej Syrii , powodując szkody, ale bez ofiar, podały syryjskie media państwowe.


Kierownik wydziału chorób zakaźnych w Sheba Medical Center, profesor Galia Rahav, powiedziała w poniedziałek, że Izrael nie będzie w stanie uzyskać odporności stada na koronawirusa bez szczepienia dzieci.


Przedstawiciel Palestyny ​​w ONZ, Riyad Mansour, zwrócił się w niedzielę do Rady Bezpieczeństwa o potępienie decyzji Izraela o uznaniu sześciu palestyńskich organizacji praw człowieka za grupy terrorystyczne


Według wiadomości KAN pierwszy bezpośredni lot z Rijadu w Arabii Saudyjskiej wyląduje na lotnisku Ben-Gurion w poniedziałek wieczorem.


Jakie ogrodzenie ochronne? Tysiące Palestyńczyków codziennie wkraczają do Izraela przez dziury w ogrodzeniu.  Żydowscy mieszkańcy zachodniej Samarii oskarżają IDF i policję graniczną o codzienne przymykanie oczu na masową infiltrację.


Jak donoszą izraelskie media, mieszkańcy okolicy Jerozolimy mają nowy problem: dzikie zwierzęta, takie jak dziki, szakale i jeżozwierze, wędrują po okolicy, niszcząc infrastrukturę i wywołujące panikę


Sad Najwyzszy ma miec zebranie aby wysłuchać apelacji arabskiej rodziny z dzielnicy Silwan we wschodniej Jerozolimie przeciwko wydanemu przeciwko niej nakazowi eksmisji na podstawie tego, że ziemia była własnością Żydów przed 1948 rokiem.

W poniedziałek Unia Europejska wezwała Izrael do wstrzymania budowy osiedli i nie przystępowania do przetargów na około 1300 nowych domów osiedlowych na Zachodnim Brzegu, które ogłoszono w weekend.


Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.