Uncategorized

Krotko i zwięzle. Wiadomosci z Izraela dzien po dniu 28.10 – 29.10Egipt będzie dostarczał gaz ziemny do Libanu rurociągiem, który przechodzi przez Jordanię i Syrię, aby pomóc zwiększyć produkcję elektryczności w Libanie. Egipt pozyskuje gaz ziemny od Izraela.


Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych złożył skargę przeciwko mężczyźnie z Libby w stanie Mont., który jest winien 9,9 miliona dolarów za wykonanie tysięcy telefonów ze szkodliwymi nagranymi wiadomościami do ludzi w całej Ameryce. 52-letni Scott Rhodes rzekomo wykonał 4959 nielegalnych połączeń z robotem z fałszywymi informacjami identyfikującymi dzwoniącego „z zamiarem wyrządzenia szkody”.


Autonomia Palestyńska i Fatah nadal organizują „obozy letnie” dla młodzieży, które przedstawiają terrorystów jako wzór do naśladowania.


„Kiedy UNRWA wielokrotnie umieszcza nauczycieli gloryfikujących Hitlera przed klasą młodych palestyńskich studentów, jest to wykorzystywanie dzieci” – powiedział dyrektor wykonawczy UN Watch Hillel Neuer.


70. konkurs „Miss Universe” ma się odbyć w południowym izraelskim kurorcie Ejlat 12 grudnia, kiedy to państwo żydowskie bedzie gospodarzem konkursu po raz pierwszy.


Szef sztabu Izraelskich Sił Obronnych gen. broni Aviv Kochavi odwiedził w poniedziałek wieczorem nocne ćwiczenia wojenne Brygady Nahal na Wzgórzach Golan, mające na celu symulację wybuchu konfliktu na północnej arenie.

Niemiecki rząd skrytykował decyzję Izraela z 22 października o nazwaniu sześciu palestyńskich organizacji pozarządowych grupami terrorystycznymi.


 Izraelski szekel zyskuje na wartości w stosunku do dolara i euro, przy czym w tym tygodniu dolar wyniósł mniej niż 3,2 szekla – po raz pierwszy od stycznia spadł poniżej 3,2.


Według izraelskich mediów, w izraelskim establishmentu obronnym rośnie pewność, że atak cybernetyczny na Centrum Medyczne Hillel Yaffe w Hadze dwa tygodnie temu miał motyw finansowy.


 Izrael ruszył z planami budowy tysięcy domów w Judei i Samarii, pomimo silnych sprzeciwów USA, doniosły izraelskie media.


Departament Stanu USA potwierdził w środę, że nie może otworzyć konsulatu dla Palestyńczyków w Jerozolimie bez zgody Izraela.


Sytuacja bezpieczeństwa w Jerozolimie wskazuje na zbliżającą się 3. Intifade, ostrzega członek Knesetu (MK) Avi Maoza


Ambasador Izraela przy ONZ i USA Gilad Erdan spotkał się w środę z sekretarzem generalnym ONZ António Guterresem i wysłannikiem antysemityzmu Sojuszu Cywilizacji ONZ (UNAOC) Miguelem Moratinosem, aby zachęcić ONZ do przyjęcia definicji IHRA antysemityzmu.


W obliczu dużego zadłużenia delegacja PA udaje się do Zatoki Perskiej na misję zbierania funduszy Autonomia Palestyńska nie zapłaciła za energię elektryczną, którą otrzymała od Israel Electric Corporation przez ostatnie dwa lata, co spowodowało skumulowany dług w wysokości około 156,8 miliona NIS.


Izrael postanowił zrobić kolejny gest dobrej woli wobec Autonomii Palestyńskiej. Po raz pierwszy w historii pięć palestyńskich fabryk w Judei i Samarii otrzyma izraelski znak zatwierdzenia (znany po hebrajsku jako „Tav Teken” i wydawany przez Standards Institute of Israel). Dotyczy to pięciu zakładów produkujących wyroby ze stali i aluminium


amerykańska firma Mapbox, zajmująca się zdjęciami satelitarnymi, opublikowała jedno z pierwszych publicznie dostępnych zdjęć izraelskiego centrum jądrowego w Dimona w wysokiej rozdzielczości. Na bezpłatnej stronie internetowej Mapbox, reaktor Dimona i inne duże izraelskie instalacje wojskowe można je teraz oglądać w rozdzielczości 4.0,


państwo Izrael formalnie przyjęło izraelską flagę, jaką znamy dzisiaj, jako oficjalną flagę narodową. Od tego czasu ta flaga służy jako symbol narodu żydowskiego


 Ponad 200 celebrytów i liderów branży rozrywkowej podpisało list odrzucający kulturowy bojkot festiwalu filmowego LGBTQ+ w Tel Awiwie.


Nowy raport JINSA, żydowskiego think tanku zajmującego się bezpieczeństwem, stwierdza, że ​​Izraelskie Siły Obronne przestrzegały prawa wojny, a nawet dołożyły wszelkich starań, aby zminimalizować ofiary cywilne podczas 11-dniowego konfliktu w maju z Hamasem i innymi palestyńskimi islamskimi dżihadami mającymi siedzibę w Strefie Gazy.


Negocjacje w sprawie udziału Izraela w poprzedniej rundzie Horyzontu 2020 zostały wstrzymane ze względu na unijne przepisy uniemożliwiające finansowanie izraelskich projektów w Judei i Samarii.


Przewodniczący Autonomii Palestyńskiej (AP) Mahmoud Abbas w czwartek wezwał Izrael do rozpoczęcia nowej ścieżki politycznej opartej na rozwiązaniu dwupaństwowym i wdrożenia kroków budowania zaufania między obiema stronami.

Kategorie: Uncategorized

1 odpowiedź »

  1. Ten izraelski gaz dla Libanu z przez rurociąg z Egiptu nie wymyśliłby najpłodniejszy pisarz SF. Można znaleźć natomiast analogie w zbiorze dowcipów żydowskich z Chełmna.

    Ale dowcipy na boku, to zły interes dla Egiptu. Rurociąg przechodzi przez tereny kontrolowane przez różnego rodzaju milicje, żadna z nich nie jest miłośniczką ani Izraela ani Egiptu. Dywersja tego rurociągu jest tylko kwestią czasu. A gaz opłacony z góry przez Egipt. Niby nie nasz interes, ale przykro bo Egipt nie jest dzisiaj wrogiem.

    Egipt został jedynym aktorem sunnickim w Libanie, po kompletnym wycofaniu się stamtąd Saudi i Emiratów. Liban znajduje się już pod kompletną kontrolą bloku szyickiego i Irańczycy zrobią z tym gazem w Libanie co chcą. Zechcą, dadzą Libańczykom, nie zechcą, nie dadzą.

    Może to urok osobisty Bidena przekonał Sisiego, prezydenta Egiptu, wdepnąć w śmierdzące bajoro libańskie. Inaczej nie rozumiem tego bardzo rozsądnego przywódcy. Bo El Sisi nie może liczyć ani na pieniądze ani na poparcie wojskowe USA w zamian za te rurociąg. Jako reguła, Amerykanie zdradzają swoich sojuszników.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.