Uncategorized

Ciekawe artykuly minionego tygodnia zebral Adam MerNiebezpieczna polityka UE wobec mułłów w Iranie

Przez niemal sześć lat od „umowy nuklearnej”, Wspólnego Wszechstronnego Planu Działania z 2015 roku, Unia Europejska ugłaskiwała rządzących Iranem mułłów. Czego jednak UE nie widzi, to tego, że jej miękka polityka wobec mułłów była całkowitą katastrofą i jest niebezpieczna.

Wiecej TUTAJ


Po co potrzebne są problemy?

Pytanie: W jednej ze swoich rozmów powiedział Pan, że człowiek potrzebuje Wyższego Świata nie po to, by rozwiązywać problemy na tym świecie, w tym i w rodzinie. Wręcz przeciwnie, problemy w rodzinie są potrzebne, aby wznieść się w Wyższy Świat. Okazuje się, że wszystkie problemy naszego świata nie są przeznaczone po to, aby je rozwiązywać?

Odpowiedź: Oczywiście. Są one potrzebne po to, aby poczuć potrzebę w Stwórcy, który by je rozwiązał. Właśnie w taki sposób Go odkrywamy.

Wiecej TUTAJ


Jak poczuć wolność?

Zarządzać losem – oznacza wznieść się ponad swój egoizm. Aby to zrobić, potrzebna jest grupa podobnie myślących ludzi, w której człowiek jednoczy się z innymi. Jest to najlepszy sposób na wyjście z egoizmu.

Wiecej TUTAJ


Dziesięć nowych faktów na temat śmierci

Od setek lat w rozmaitych kulturach antropomorfizowano śmierć, by oswoić tę straszliwą tajemnicę. Współczesna nauka zdołała ją odczarować, przedstawiając ją jako proces biologiczny. Mimo to pozostaje wciąż wiele zagadek. Śmierć bada się po to, by ulepszyć życie – a nie dla podkreślenia, jak smutny koniec czeka nas wszystkich. 

Wiecej TUTAJAlfabet Stanisława Lema

Powszechnie znane prawo Stanisława Lema: „Nikt nie czyta; jeśli czyta, nic nie rozumie; jeśli rozumie, natychmiast zapomina”, nie zwalnia nas z potrzeby przytoczenia najciekawszych fragmentów jego dzieł i wypowiedzi. Zwłaszcza, że chodzi o dorobek pisarza, który na widok ogromu wysiłku wydawniczego na Targach Książki we Frankfurcie sformułował równie znaną maksymę: „To wielki klozet zapchany papierem”.

Wiecej TUTAJ


Kłamliwa racjonalność egoizmu

Podstawa naszego dążenia do Stwórcy nazywa się „punktem w sercu”. Czuję, jak ten punkt ciągnie mnie, a dokąd – nie wiem, i kto to robi, też nie wiem. Ale chcę wiedzieć, jaki jest sens życia, jego cel, skąd pochodzę i dokąd zmierzam, dlaczego życie jest dane człowiekowi.

Wiecej TUTAJ


Komunikacja miejska: bez biletu, ale nie na gapę

Lidzbark Warmiński to kolejne miasto, które wprowadziło bezpłatną komunikację miejską. Na podobny krok decyduje się coraz więcej samorządów.

Wiecej TUTAJ


Internetowy hejter skazany. Tłumaczył, że groźby wysyłał, bo poczuł się obrażony jako Polak

Hejter wysyłający groźby redaktorce portalu Jewish.pl skazany na grzywnę. Groził jej pobiciem i pisał „wypierdalaj z Polski żydowska kurwo”. Przed prokuratorem zeznał, że Katarzyna Markusz szkaluje naród polski i że przesadził ze słownictwem, ale zdania nie zmienia

Wiecej TUTAJ


Ten lek na COVID-19 będzie dostępny w Polsce. Ujawniono, jak należy stosować molnupiravir

Europejska Agencja Leków (EMA) przekazała, że molnpiravir, czyli lek na COVID-19 należy zażywać przez pięć dni, dwa razy dziennie. Jego moc przekraczająca 50 proc. Lek na COVID-19 będzie wkrótce dostępny w Polsce.

Wiecej TUTAJ

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.