Uncategorized

Krotko i zwiezle.Wiadomosci z Izraela dzien po dniu 7.12 – 8.12Światowa potęga technologiczna Intel ogłosiła w poniedziałek, że przejęła izraelski startup Screenovate.


Rada dyrektorów Israel Aerospace Industries zatwierdziła byłego izraelskiego ministra obrony Amira Peretza na nowego przewodniczącego zarządu.


Burmistrz Boise w stanie Idaho potępił antysemickie napisy w sobotę na ścianie tunelu w pobliżu pomnika Anne Frank .


Ponad 1,7 miliona dolarów dla rannych izraelskich żołnierzy podczas dorocznej imprezy Belev Echad


Bennett porównuje południowy Izrael do „Dzikiego Zachodu” Podczas wycieczki po Negewie premier Naftali Bennett mówi, że Izrael przechodzi od defensywnego do ofensywnego podejścia do szalejącej brutalnej przestępczości na tym obszarze.


Izraelski atak . W syryjskim porcie Latakia slychac wybuchy, donoszą syryjskie media  Atak był wymierzony w dostawę broni należącą do „milicji wspieranych przez Iran”, powodując „ciężkie” szkody materialne.


Przemawiając na Maariv Annual Business Summit , prof. Leo Leiderman, główny doradca ekonomiczny Banku Hapoalim , największego izraelskiego banku komercyjnego, powiedział, że izraelska gospodarka jest w dobrej kondycji, gdy zbliża się 2022 rok. „Gospodarka nabiera tempa ” – stwierdził.


Piosenkarze Omer Adam i Eden Ben Zaken są najczęściej sluchanymi piosenkarzami na popularnej platformie muzycznej Spotify


Michael Steinhardt, wielki darczyńca na cele żydowskie, zgodził się oddać 180 skradzionych antyków o wartości 70 milionów dolarów ich prawowitym ojczyznom i nigdy więcej nie zbierać starożytnych artefaktów.


Ponad sześć miesięcy po konflikcieznanym jako operacja Strażnik Murów, Aszkelon – południowe miasto, które bylo najczęściej atakowane przez rakiety Hamasu – nadal nie jest chronione przed ostrzałem rakietowym z Gazy niż podczas działań wojennych.


Znany powieściopisarz libański zrezygnował z udziału w festiwalu kultury arabskiej w Paryżu po tym, jak odkrył, że podczas imprezy będzie prezentowana wystawa o Żydach oraz performance izraelskiego artysty.


Dowódca irańskich elitarnych Sił Quds powiedział w przemówieniu 2 grudnia, które wyemitowano w irańskiej telewizji Ofogh, że Stany Zjednoczone wciąż mają czas na wycofanie się z regionu, aby nie zostały wyparte jak to było z Afganistanu.


Po trzech i pół latach budowy izraelskie Ministerstwo Obrony ogłosiło we wtorek ukończenie 65-kilometrowej (40-milowej) podziemnej i naziemnej bariery granicznej ze Strefą Gazy.


Google Pay firmy Alphabet został uruchomiony we wtorek w Izraelu i umożliwi użytkownikom telefonów komórkowych z systemem Android kupowanie produktów w sklepach za pomocą płatności bezprzewodowych.


prezydent Isaac Herzog odbył robocze spotkanie dyplomatyczne z cypryjskim prezydentem Nicosem Anastasiadesem, a następnie z greckim premierem Kyriakosem Mitsotakisem. Później rozpoczął się ósmy trójstronny szczyt Izrael-Cypr-Grecja. W ramach szczytu Izrael i Cypr podpisały porozumienie o współpracy naukowo-technicznej. Umowa umożliwi współpracę w dziedzinie badań naukowych i technologii.


rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow odwiedzi Izrael w niedzielę w celu spotkania sie z premierem Naftalym Bennettem i ministrem spraw zagranicznych Yairem Lapidem.


Minister Nitzan Horowitz mówi, że jeśli dane wykażą spadek skuteczności zastrzyków przypominających, dozwolony byłby dodatkowy zastrzyk przypominający.


Kobieta odniosła w środę drobne rany po tym, jak została dźgnięta nożem przez 14-letnią arabkę w dzielnicy Shimon HaTzadik/Sheikh Jarrah w Jerozolimie. Ofiara, lat 26, została zaatakowana podczas odprowadzania dzieci do szkoły. 


Tysiące demonstrantów zgromadziło się we wtorek wieczorem na placu Habima w Tel Awiwie, aby zaprotestować w odpowiedzi rządu na powiązania członka koalicji i islamistycznej partii Ra’am z Hamasem w Strefie Gazy.


Znana na całym świecie portugalska piosenkarka Mariza wystąpi w Izraelu

Fado to gatunek muzyczny, którego początki sięgają lat 20. XIX wieku w Lizbonie. W 2011 r. został wpisany na Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO, co ma na celu zapewnienie lepszej ochrony ważnych niematerialnych dziedzictw kulturowych na całym świecie.


Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.