Uncategorized

Krotko i zwiezle.Wiadomosci z Izraela dzien po dniu 29.12 – 30.12


Reżim irański nie jest w stanie dostarczać swoim obywatelom podstawowych towarów i usług, takich jak edukacja i woda, „ale nadal inwestuje fortunę w program nuklearny i w swoich pełnomocników”, izraelski minister obrony Benny Gantz stwierdził we wtorek.


 Izraelski minister obrony Benny Gantz i przywódca Autonomii Palestyńskiej Mahmoud Abbas uzgodnili szereg środków budowy zaufania podczas spotkania w domu Gantza 


Dyrektor Generalny MON gen. dyw. (rez.) Amir Eshel podpisał umowę ze spółką zależną izraelskiej firmy energii odnawialnej Energix Renewable Energies na budowę 41 turbin wiatrowych w Wzgórza Golan.


Były ambasador Izraela przy ONZ Ron Prosor został wyznaczony na kolejnego wysłannika tego kraju do Niemiec.


Wariant Omicron wirusa COVID-19 odpowiada obecnie za około 50 procent nowych infekcji koronawirusem w Izraelu, według raportu opublikowanego we wtorek przez Dyrekcję Wywiadu Wojskowego IDF.


 Eitan Na’eh, pierwszy ambasador Izraela w Bahrajnie, wręczył swoje listy uwierzytelniające królowi Hamadowi bin Isa al-Khalifa podczas ceremonii w pałacu Al-Sakhir.


Anti-Defamation League oferuje nagrodę w wysokości 5000 dolarów za informacje prowadzące do aresztowania mężczyzny, który według Departamentu Policji Nowego Jorku kilkakrotnie uderzył Żyda w twarz w niedzielę rano. Blake Zavadsky, lat 21, miał na sobie bluzę z emblematem Sił Obronnych Izraela w momencie ataku.


Grupa terrorystyczna Hamas potępiła wtorkowe spotkanie przewodniczącego Autonomii Palestyńskiej Mahmouda Abbasa z ministrem obrony Bennym Gantzem.


Izraelski minister komunikacji Yoaz Hendel ogłosił w środę plany pełnej prywatyzacji Israel Postal Company.


 Rzecznik Departamentu Stanu USA Ned Price powiedział w środę, że Stany Zjednoczone są „bardzo zadowolone” ze spotkania we wtorek między izraelskim ministrem obrony Bennym Gantzem a przywódcą Autonomii Palestyńskiej Mahmoudem Abbasem.


Samolot Delta z Nowego Jorku z 30 pasażerami zgłosił lądowanie awaryjne, na lotnisku Ben Gurion, z usterką sterów.Lotnisko było przygotowane do sytuacji awaryjnej 2 stopnia poniżej sytuacji awaryjnej, podczas której spodziewane jest pewne rozbicie się samolotu.W drodze na lotnisko były liczne zespoły MDA (około 200 załóg), w tym motocykle ratunkowe, karetki pogotowia BLS i ALS (podstawowe i specjalistyczne).Kilkanaście minut później ogłoszono, że samolot wyladowal


Poziom Jeziora Galilejskiego podniósł się o centymetr w ciągu ostatnich 24 godzin, i wynosi obecnie -210,735 m; 1,935 m od górnej granicy.


grupa dyplomatów i lokalnych przywódców żydowskich uhonorowała w Bukareszcie (Rumunia) zmarłego chilijskiego dyplomatę Samuela del Campo, który podczas Holokaustu uratował ponad 1200 Żydów.


Najstarsza galeria handlowa we Wrocławiu – Galeria Dominikańska będzie miała nowego właściciela. Zostanie nim izraelska firma Gazit Hercules 2020 należąca do światowej firmy zajmującej się nieruchomościami Gazit Globe.


Prezydent organizuje przyjęcie noworoczne dla przywódców kościoła chrześcijańskiego


Przewiduje się, że izraelski eksport osiągnie rekordowe 140 miliardów dolarów w 2021 r.


Intel Corporation mianował 10 izraelskich dyrektorów na najwyższe globalne stanowiska w operacjach giganta technologicznego.


Młodzi influencerzy, którzy mają łącznie 30 milionów obserwujących, dowiedzą się również, jak zwalczać komentarze antysemickie na TikTok, Instagram, Facebook i Twitter, mówi Ministerstwo Spraw Zagranicznych.


Izrael kupił dziesiątki tysięcy dawek pigułek, które według Pfizera zmniejszają ryzyko hospitalizacji i zgonu z powodu COVID o 90%.


Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.