Uncategorized

NOWOROCZNE OBIETNICE


Jerzy Klechta

Jest taki zwyczaj, że jak rozpoczniesz coś na początek czy to dnia, czy nawet tygodnia, tak będzie się działo w ciągu całego dnia czy tygodnia a nawet roku. Albo czeka nas porażka albo zwycięstwo. Przesądy mają wielką siłę: a więc nie wstawaj po przespanej nocy lewą nogę itp.,itd. Bywa nawet, że w pierwsze dni Nowego Roku zamawia się kogoś  opłacając go, aby wykonał jakąś czynność , która gwarantuje czyny pozytywne i niespodziankę całą gębą. 
Dziwny jest ten świat. Szykujemy  się do kolejnej wyprawy na księżyc a zarazem tu i ówdzie „pachnie” Średniowieczem albo i jeszcze gorzej. 


Niemniej koniec starego roku i początek nowego ma w sobie coś tajemniczego, magicznego. Ważne jest aby na początku Nowego Roku nie mieć długów. Początek Nowego  Roku jest bardzo bogaty w zabobony. Najkrócej mówiąc  to jaki będzie 2020 rok zależy od początku stycznia. Bowiem jaki będzie początek – taki będzie cały rok 2020. 


Ten tekst po to, aby na wszelki wypadek być ostrożnym. I na wszelki wypadek nie zadawać się z podejrzanymi typami zaś szeroko otwórzmy serca, na których z takiego czy innego powodu nam zależy. Z tym otwieraniem serca także należy uważać. Otworzysz serce a On czy Ona spłata Ci takiego figla, że nie pozbierasz się do końca życia.  
Oddzielną kartę zapisują politycy. Zwłaszcza w Polsce. Śmiech pusty bierze człowieka tyle obietnic sypią na prawo i lewo. I to nie tylko z okazji Nowego Roku.

Jerzy Klechta

Wszystkie wpisy Jerzego

TUTAJ

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.