Uncategorized

Ciekawe artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer


Prognoza na 2022 rok

Kończy się rok 2021, u progu 2022 każdy chce wiedzieć, co przyniesie nam nowy rok, czy da nam wytchnienie od problemów, które spotkały nas ostatnio?

Wiecej TUTAJ


Czego nauczył nas miniony rok

Odszedł 2021 rok, za co by Pan mu podziękował?

Odpowiedź: To był dobry rok. Myślę, że otrzeźwił ludzi pod wieloma względami. Przebudzili się, są bardziej rozsądni, zaczynają więcej słuchać, słyszeć, zwracać uwagę. Nie można ich już tak jak wcześniej przestraszyć, omamić.

Wiecej TUTAJ


Kościół, nauka i próby pogodzenia wiary z życiem

Wielu wierzących patrzy z nadzieją na papieża Franciszka. Dostrzegają każdy ludzki gest i mają nadzieję, że przywróci ich Kościołowi ludzką twarz. Jest skromny, jeździ zwykłym samochodem, chodzi w zwyczajnych czarnych butach, zadzwonił do swojego sprzedawcy gazet w Argentynie. Chyba powiedział coś przyjaznego wobec gejów, ale Watykan prostuje… Ten papież jest sympatyczny, może wreszcie… Nadzieje są różne, ale wszystkie dziwnie przypominają nasze nadzieje na socjalizm z ludzką twarzą sprzed sześćdziesięciu lat. Wtedy też, niemal równolegle, pojawiły się nadzieje na Kościół katolicki z ludzką twarzą.

Wiecej TUTAJ


Co naprawdę zdarzyło się z milionem Żydów w krajach arabskich?

Co naprawdę stało się z milionem Żydów, którzy żyli w krajach arabskich? Niestety, tak wielu ludzi szerzy kłamstwa o tym, co zdarzyło się tym Żydom – głównie jako sposób podpierania fałszywej narracji palestyńskiej – że większość ludzi nie ma pojęcia o prawdzie ani o skali nieszczęścia. Widzą kłamstwa szerzone online, ale po prostu nie mają materiału, by przeciwstawić się tej kampanii dezinformacji.

Wiecej TUTAJ


Antysemityzm nie jedno ma imię

Odniosę się tutaj jedynie do elementów krytycznych komentarza. Rzecz dotyczy antysemityzmu Martina Heideggera i szerzej, rozumienia i funkcjonowania pojęcia antysemityzmu w publicznym obiegu.

Wiecej TUTAJ


Anno Domini 2022? Czas uwolnić kalendarz od Jezusa!

Trwa XXI wiek – zapewne ostatni w dziejach ludzkości. Nie dlatego, że zaraz wyginie (choć pewnie będzie się musiała nieco skurczyć), lecz dlatego, że za sto lat nikomu już nie będzie się chciało liczyć lat od narodzenia boskiego bohatera mitologii jednej ze schyłkowych religii. Dobrze więc powoli przyzwyczajać się do myśli, że trzeba stworzyć nowy, neutralny kulturowo kalendarz, który będą mogły zaakceptować wszystkie narody.

Wiecej TUTAJ


Dwulicowa agenda Bidena w sprawie Turcji

Coraz bardziej hipokrytyczna polityka prezydenta USA, Joego Bidena wobec Turcji będącej coraz trudniejszym sojusznikiem NATO, zatacza się coraz gorzej między głoszoną przez przywódcę USA obroną uniwersalnych wartości demokratycznych, a tajną agendą Bidena, którą próbuje przed światem ukryć.

Wiecej TUTAJ


Badanie UE: młodzi Polacy i Hiszpanie z najniższym wskaźnikiem optymizmu dot. przyszłości

Raport został przygotowany przez Europejską Fundację na rzecz Poprawy Warunków Życia i Pracy (Eurofound). Jego autorzy zreferowali sytuację młodych ludzi w Europie przed pandemią oraz jej bezpośredni wpływ na zatrudnienie, poziom wykształcenia, kondycję psychiczną i postrzeganie przyszłości.

Wiecej TUTAJ


Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.