Uncategorized

Krotko i zwiezle.Wiadomosci z Izraela dzien po dniu 2.1 – 3.1


 Izraelski samolot zbombardowal zakłady produkujące rakiety Hamasu w Gazie w odpowiedzi na swystrzelenie dwóch rakiet ze Strefy, poinformowały w oświadczeniu Izraelskie Siły Obronne.


W niedzielę rząd izraelski zatwierdził propozycję modernizacji Policyjnej Jednostki Antyterrorystycznej i przemianowania jej na Izraelską Narodową Jednostkę Antyterrorystyczną, zgodnie z oficjalnym oświadczeniem.


minister zdrowia Nitzan Horowitz spotkał się rano z dyrektorami izraelskich szpitali, z którymi omówił aktualny stan pandemii w Izraelu. Podczas spotkania przedstawiono pesymistyczny scenariusz, zgodnie z którym w szczycie fali 99% populacji zostanie zarażonych koronawirusem Omicron,


Pierwszy noworodek w 2022 roku urodził się w szpitalu Rambam w Hajfie parze Iris i Yossiemu Alma, mieszkańcom Kiryat Motzkin.


Palestyńczycy obrzucili kamieniami dwa izraelskie autobusy w zachodniej części Samarii. Cegłówki rzucano z przejeżdżających samochodów, celując w przednią szybę autobusu. Lekko ranna została 1 osoba.


ministerstwo zdrowia zaktualizowało listę czerwonych stref w Izraelu. Są to miasta: Ma’ale Adumim, Kirjat Ono, Revava, Mevaseret Zion, Javne, Ganei Tikva, Kadima Tzoran, Hod Haszaron, Riszon Lezion, Raanana, Tzur Hadassah, Beit Dagan, Azor, Jad Binjamin, Giwat Szmuel, Szoham, Ramat Haszaron, Nes Ziona i Kfar Kanna.


W rzadkim incydencie terroryści z Gazy wzięli na cel izraelskie helikoptery wojskowe celujac w nie pociskami przeciwlotniczymi podczas nalotów przeprowadzanych przez Siły Obronne Izraela.


W niedzielę izraelskie Ministerstwo Zdrowia zatwierdziło Lagevrio (Molnupiravir), lek przeciwwirusowy, do leczenia koronawirusa. Lek jest produkowany przez firmę farmaceutyczną MSD, która podpisała już umowę z Ministerstwem Zdrowia na dostawę leku do Izraela; oczekuje się, że dostawy rozpoczna sie ć w ciągu najbliższych kilku dni.


Autonomia Palestyńska rozpoczęła szeroko zakrojoną kampanię wojskową w rejonie Jenin, próbując przywrócić ten obszar pod swoją kontrolę. W ostatnich miesiącach AP straciła kontrolę nad dużymi obszarami z powodu wzrostu siły uzbrojonych gangów na tym obszarze. Gangi są powiązane z Islamskim Dżihadem, Brygadami Męczenników Al-Aksa i Hamasem.


 W pierwszą rocznicę śmierci rodzina biznesmena i filantropa Sheldona Adelsona ogłosiła darowiznę w wysokości 40 milionów dolarów na rzecz Centrum Medycznego Sourasky w Tel Awiwie. 


Szef największej chrześcijańskiej partii w Libanie powiedział w niedzielę, że 15-letni sojusz z Hezbollahem już nie działa i musi ewoluować,


Ministerstwo Zdrowia poinformowało w poniedziałek, że umożliwi w pełni zaszczepionym turystom z niektórych krajów wjazd do Izraela od niedzieli 9 stycznia, kończąc prawie całkowity zakaz przybycia cudzoziemców.


Ministerstwo Obrony ogłosiło w poniedziałek rozpoczęcie budowy mającej wzmocnić więzienie Gilboa o zaostrzonym rygorze, z którego we wrześniu uciekło sześciu palestyńskich więźniów bezpieczeństwa.


Była koszykarka, a teraz asystentka trenera Naomi Kołodny, przejdzie do historii w niedzielę, kiedy zostanie głównym trenerem drużyny Maccabi Ashdod w meczu ligowym z Maccabi Hod Hasharon.


Roślinne burgery drukowane w 3D na żądanie? SavorEat z Izraela jest gotowy do przyjęcia zamówienia Klienci mogą wybrać, ile tłuszczu i białka chcą mieć w każdym burgerze, którego gotowanie zajmuje około sześciu minut.


Ponad trzy dekady po tym, jak Jerozolima zrezygnowała z planów rozmieszczenia własnych samolotów bojowych produkcji krajowej, Pakistan ogłosił w zeszłym tygodniu, że kupuje eskadrę 25 chińskich odrzutowców J-10, powszechnie uważanych za oparte na odwołanym izraelskim myśliwcu Lavi.


Izrael zobowiązuje się do informowania USA o ważnych umowach z Chinami


Według ministerstwa rolnictwa odkryto, że około 42 000 indyków jest zarażonych ptasią grypą, a zatem zostaną one zlikwidowane, aby zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się choroby.


Kategorie: Uncategorized

1 odpowiedź »

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.