Uncategorized

Krotko i zwiezle.Wiadomosci z Izraela dzien po dniu 10.1 – 11.1Zastępca dowódcy irańskiego Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej powiedział w niedawnym wywiadzie, że we właściwym czasie Iran uderzy na Stany Zjednoczone „z wielką siłą”.


Wiceminister gospodarki Izraela Yair Golan przeprosił za nazwanie mieszkańców posterunku Homesh „podludźmi” po tym, jak jego uwagi wywołały kontrowersje w zeszłym tygodniu.


Wiceminister gospodarki Izraela Yair Golan przeprosił za nazwanie mieszkańców posterunku Homesh „podludźmi” po tym, jak jego uwagi wywołały kontrowersje w zeszłym tygodniu.


Izraelscy ministrowie głosowali w niedzielę wieczorem za złagodzeniem niektórych ograniczeń dla osób odwiedzających centra handlowe, ograniczeniem korzystania z systemu „zielonej przepustki” w centrach handlowych i zezwoleniem na spożywanie posiłków w restauracjach.


Od 20 stycznia Virgin Atlantic wznawia loty do Tel Awiwu z Londynu. Ten ruch jest następstwem usunięcia Wielkiej Brytanii przez Ministerstwo Zdrowia z listy „krajów czerwonych”


Rząd Polski odwołał Jarosława Nowaka ze stanowiska pełnomocnika rządu do spraw kontaktu z diasporą żydowską. Informacje o dymisji przekazał rzecznik prasowy Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Nowak zasłynął z krytycznej wypowiedzi o nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej.


ministerstwo finansów poinformowało, że skumulowany deficyt Izraela za ostatnie 12 miesięcy (styczeń 2010-styczeń 2021) wyniósł 4,5% PKB. Zmniejszenie deficytu było spowodowane wzrostem dochodów podatkowych państwa i spadkiem wydatków.


Polecam nową stronę ministerstwa turystyki, która została przygotowana specjalnie dla zagranicznych turystów w celu udzielenia im pomocy w kwestiach koronawirusa i możliwości przyjazdu do Izraela.https://safe.israel.travel/


burmistrz Jerozolimy Mosze Lion podpisał pozwolenie na użytkowanie budynku największej synagogi na świecie, Ger Beit Midrasz przy ulicy Jirmijahu w Jerozolimie.


Izrael przechodzi do ofensywy przeciwko Iranowi i nie będzie związany żadnym porozumieniem, jakie może zostać osiągnięte w Wiedniu między Iranem a światowymi mocarstwami, powiedział w poniedziałek izraelski premier Naftali Bennett.


Aura Herzog, matka prezydenta Izraela Izaaka Herzoga i żona nieżyjącego już Chaima Herzoga, szóstego prezydenta Izraela, zmarła w niedzielny wieczór w swoim domu w wieku 97 lat.


Przywódca izraelskiej opozycji i były premier Benjamin „Bibi” Netanjahu złożył skargę policyjną po otrzymaniu groźby śmierci wobec siebie i członków jego rodziny.


Wariant koronawirusa Omicron ogarniający Izrael będzie kosztował gospodarkę około dwóch miliardów szekli (641,81 miliona dolarów) co 20 dni, powiedział w poniedziałek prezes banku centralnego Amir Yaron.


Dyrektor generalny Pfizer, Albert Bourla, powiedział, że szczepionka skuteczna przeciwko wariantowi Omicron COVID-19 będzie gotowa w marcu.


Eksperci powiedzieli w poniedziałek, że rzekoma hybrydowa mutacja koronawirusa nazwana „Deltacron” podobno odkryta w laboratorium na Cyprze jest najprawdopodobniej wynikiem zanieczyszczenia laboratorium, a nie nowym niepokojącym wariantem.


dowódca Centralnego Dowództwa Sił Morskich Stanów Zjednoczonych, Piątej Floty Marynarki Wojennej i Połączonych Sił Morskich USA, wiceadmirał Brad Cooper odwiedził Izrael.


Od jutra zostanie wznowiony normalny transport publiczny z międzynarodowym lotniskiem Ben-Gurion i przejściem granicznym Taba z Egiptem. Dotyczy to autobusów i pociągów. Będą one kursować tak, jak przed pandemią.


pracownicy firmy “Moriah” rozpoczęli wiercenia w celu wybudowania nowego tunelu, który połączy blok żydowskich osiedli Gusz Etzion z Jerozolimą i pomoże złagodzić korki w tej okolicy.


minister spraw zagranicznych Jair Lapid zatwierdził darowiznę w wysokości 500 tys. dolarów na pomoc afgańskim uchodźcom, którzy uciekli do sąsiedniego Tadżykistanu po wycofaniu się Stanów Zjednoczonych z Afganistanu i przejęciu tam władzy przez talibów.


palestyński terrorysta podjął próbę staranowania samochodem izraelskich żołnierzy przy osiedlu żydowskim Halamisz w zachodniej części Samarii. Ranny został 1 żołnierz. Pozostali żołnierze aresztowali napastnika.


 Michael Lang, wieloletni producent i żydowski współtwórca słynnego festiwalu muzycznego Woodstock 1969, zmarł 8 stycznia w wieku 77 lat.


Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.