Uncategorized

Ciekawe artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer


Dlaczego Palestyńczycy nie mogą zawrzeć pokoju z Izraelem

Autonomia Palestyńska (AP), która jest w większości finansowana z pieniędzy amerykańskich i europejskich podatników, więzi Palestyńczyków za choćby próbę sprzedaży nieruchomości Żydom. Palestyńskie społeczeństwo ogólnie popiera wyrok śmierci lub pozasądowe zabijanie podejrzanych “handlarzy ziemią” i “kolaborantów”

Wiecej TUTAJ


Szczepionka przeciwko Omikronowi. Jasna deklaracja Pfizera

Szef Pfizera przekazał w poniedziałek, że szczepionka przeciwko Omikronowi gotowa będzie w marcu. Koncern rozpoczął już nawet produkcję pewnej ilości specyfiku. Albert Bourla w rozmowie z telewizją CNBC podkreślił, że preparat ma chronić także przez innymi wariantami koronawirusa.

Wiecej TUTAJ


Koledzy konserwatyści, proszę odrzućcie teorie spiskowe

Dwie teorie spiskowe zaszkodziły amerykańskiemu ruchowi konserwatywnemu w ciągu ostatniego roku, odwracając jego uwagę, odrywając go od trwałych zasad i zmniejszając jego poparcie społeczne. Nadszedł czas, aby wrócić na właściwe tory, w tym celu należy przestać twierdzić, że wybory prezydenckie w 2020 roku były “oszustwem” i że szczepionki COVID-19 są “niebezpieczne.”

Wiecej TUTAJ


Demokracja w stylu Autonomii Palestyńskiej 

Od 2006 roku nie było wyborów do parlamentu AP. Choć Abbas zdecydował w grudniu 2018 roku o rozwiązaniu parlamentu AP wybranego w 2006 roku, obiecując nowe wybory w ciągu 6 miesięcy, żadne takie wybory nie odbyły się.

Wiecej TUTAJ


Rasa jest kontinuum. Płeć jest cholernie binarna

Dawno temu na farmie mojego ojca mieliśmy wyjątkowo zadziorną, swawolną, a nawet agresywną krowę o imieniu Arusha. Pasterz, narzekając któregoś dnia na jej agresywne zachowanie, powiedział: “Wydaje mi się, że Arusha jest jak skrzyżowanie byka z krową”.

Wiecej TUTAJ


Ptasia grypa w czasach ludzkiej zarazy

Ponieważ Izrael znajduje się na naturalnym skrzyżowaniu szlaków, około 500 milionów ptaków wędrownych z ponad 500 gatunków dwa razy w roku ogląda Izrael z lotu ptaka. Ale ptasia grypa już zebrała swoje żniwo. Do tej pory w Agamon Hahula zginęło ponad 5280 żurawi i oczekuje się, że ostateczna liczba będzie znacznie wyższa.

Wiecej TUTAJ


Zaskakujący wpływ islamu na życie codzienne

Koran zabrania muzułmanom jeść, pić, palić i angażować się w stosunki seksualne w ciągu dnia w miesiącu ramadan. Ale Koran nie mówi nic o aspektach ramadanu dwudziestego pierwszego wieku: skróconych godzinach pracy, nocnych imprezach, świątecznych wypiekach, specjalnych programach telewizyjnych, wakacjach w krajach o mniej rygorystycznym reżimie lub ucieczkach w chłodniejsze klimaty o krótszym świetle dziennym.

Wiecej TUTAJ


Nici z ocieplenia w relacjach polsko-izraelskich

Odwołanie pełnomocnika ds. kontaktów z diasporą żydowską to koniec nadziei, jakie budziło powołanie Jarosława Nowaka na tę funkcję pół roku temu.

Wiecej TUTAJ


Skąd się biorą nieszczepy? Z Kościoła!

Dość już tej kurtuazji! Ludzie, którzy odmawiają zaszczepienia się przeciwko covid-19, nie szczepią swoich dzieci i łażą po ulicach, domagając się, aby w niczym nie ograniczano ich dostępu do miejsc publicznych, to amoralna hołota, winna śmierci tysięcy swoich rodaków – zarówno takich jak oni sami, czyli głupich nieszczepów, jak i zupełnie niewinnych pacjentów non-covid, którzy z powodu masowego zajmowania łóżek szpitalnych i absorbowania uwagi personelu przez systemowo uprzywilejowanych (zupełnie zresztą niesprawiedliwie) chorych na covid nie mogą się leczyć.

Wiecej TUTAJ


Litania nieszczęść Hassana Nasrallaha

Przywódca Hezbollahu, Hassan Nasrallah, miał ostatnio złą passę. Jego jedynym oparciem jest Iran, którego waluta w ciągu ostatnich dwóch lat straciła 90% swojej wartości. To oznacza, że mniej pieniędzy płynie z Iranu do kasy Nasrallaha, …

Wiecej TUTAJ


Iran: eksportowanie ropy czy rewolucji?

Wiemy teraz, że “Najwyższy Przewodnik” Iranu, Ali Chamenei, jest gotowy odbierać chleb Irańczykom, by móc nadal tuczyć syryjskiego prezydenta Baszara al-Assada, libańskiego szefa Hezbollahu, Hassana Nasrallaha i dziesiątki innych osobistości “na sprzedaż” na całym świecie.

Wiecej TUTAJ


Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.