Uncategorized

Krotko i zwiezle.Wiadomosci z Izraela dzien po dniu 16.1 – 17.1


Inflacja w Izraelu osiągnęła najwyższy poziom od 10 lat 


Izraelski prokurator generalny wkrótce zaoferuje przywódcy opozycji Benjaminowi Netanjahu ugodę w procesie karnym byłego premiera


Izrael zatwierdza „bezprecedensowy” plan rozwoju miasta Beit Shemesh o wartości 160 milionów dolarów


zakończyły się międzynarodowe ćwiczenia “Desert Falcon”, które odbywały się w bazie sił powietrznych Uvda. W ćwiczeniach wzięły udział samoloty zwiadu elektronicznego z 122 Eskadry oraz myśliwce wielozadaniowe F-16 z 115 Eskadry i F-16I z 119 Eskadry. Wraz z nimi ćwiczyły amerykańskie F-16 z 55 Eskadry Myśliwskiej USAF.


powódź odcięła 18 tys. mieszkańców dzielnicy Ganei Aviv w mieście Lod w środkowym Izraelu.


dyrektor generalny ministerstwa gospodarki Ron Malka powiedział, że z powodu umieszczenia wielu ludzi w izolacji mogą w Izraelu wystąpić przejściowe braki niektórych towarów. Jest to związane z ryzykiem, że niektóre zakłady będą musiały wstrzymać produkcję z powodu braku pracowników.


nieznani sprawcy podpalili synagogę w Mitzpe Ziv, w pobliżu osiedla żydowskiego Ma’ale Hever na południowych wzgórzach Hebronu w Judei. Strażacy stwierdzili, że do wnętrza synagogi wniesiono liczne opony, które następnie podpalono.


nowo mianowany ambasador Stanów Zjednoczonych w Izraelu, Thomas Richard Nides powiedział: “Jestem reformowanym Żydem.


Netanjahu zrezygnował z ponownego zostania premierem”„Zgodzi się na ugodę, zmniejszy straty i wycofa się z życia politycznego” – przewiduje były doradca strategiczny byłego premiera.


W niedzielę rząd zatwierdził pięcioletni plan o wartości 110 milionów NIS (35 milionów dolarów) na poprawę infrastruktury wokół Ściany Płaczu w Jerozolimie.


W imieniu Izraela przesyłam moje serdeczne współczucie mieszkańcom Tonga dotkniętym niedawną erupcją wulkanu i tsunami” – napisał Lapid. „Izrael bada możliwości udzielenia pomocy, w tym zapewnienia dostępu do bezpiecznej wody pitnej, za pośrednictwem naszej agencji pomocy, Mashav ”.


Zimowe deszcze powodują powodzie w Petah Tikvah, Lod i Kafr Qasem


rozpoczęła się kampania , aby zebrać pieniądze na pokrycie kosztów obrony prawnej byłego premiera Izraela Benjamina Netanjahu, w przypadku, gdy zdecyduje się on nie podpisywać ugody


Delegacja indonezyjskich urzędników odbyła niedawno rzadką wizytę w Izraelu, aby omówić strategie dotyczące koronawirusa, mimo że kraje nie mają stosunków dyplomatycznych


Szef firmy Pfizer, Albert Bourla, powiedział w poniedziałek, że chociaż „najbardziej prawdopodobnym scenariuszem” jest to, że koronawirus będzie krążył przez wiele lat, wierzy, że obecna fala infekcji będzie ostatnią, która wymaga ograniczeń.


W nadchodzącym tygodniu może zostać podpisana umowa kupna trzech okrętów podwodnych z Niemiec


Siły izraelskie udaremniły atak terrorystyczny w poniedziałek na węźle Gush Katif w Judei i Samarii


Zdecydowana większość (92%) pacjentów leczonych tabletką Paxlovid firmy Pfizer przez Maccabi Health Services wykazała poprawę w ciągu trzech dni, zgodnie z raportem udostępnionym w poniedziałek przez fundusz zdrowia. Około 60 procent stwierdziło, że poczuło ulgę w ciągu jednego dnia.


Izraelski minister zdrowia Nitzan Horowitz zaproponował w niedzielę skrócenie obowiązkowego okresu kwarantanny COVID-19 z siedmiu do pięciu dni.

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.