Uncategorized

Ciekawe artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer


Oświadczenie dyrektora Muzeum POLIN

Ze zdumieniem przyjąłem medialne doniesienia o umieszczeniu “Centrum Żydowskiego w Oświęcimiu” oraz “Fundacji Edukacyjnej Jana Karskiego” – instytucji realizujących ważne z perspektywy polsko-żydowskiej historii projekty edukacyjne – na liście podmiotów “wysoce szkodliwych” przez Małopolską Kurator Oświaty. Wspólnie zresztą z całym zastępem innych, działających na rzecz dobra wspólnego organizacji społecznych.

Wiecej TUTAJ


Dlaczego Palestyńczycy wolą pracować w Izraelu

Palestyńczycy w rządzonej przez Hamas Strefie Gazy są podnieceni. Izraelskie władze zdecydowały pozwolić tysiącom z nich na pracę w Izraelu. Wiadomość o izraelskiej decyzji rozeszła się jak ogień po prerii i dziesiątki tysięcy Palestyńczyków w całej Strefie Gazy zbiegło się do biur handlowych w nadziei otrzymania pozwolenia na pracę w Izraelu.

Wiecej TUTAJ


Sztywny system pełen dobroci

Czy natura jest czymś żywym, rozumnym, posiadającym emocje, myśli, plany, możliwość świadomej reakcji na nasze oddziaływanie?

Wiecej TUTAJ


Turecki sędzia: “Kobiety nie powinny demonstrować przeciwko zabijaniu kobiet”

Chociaż tureccy obrońcy praw człowieka protestowali przeciwko mordowaniu i maltretowaniu kobiet przez mężczyzn, turecki sędzia perorował, że “Liczba zabijanych mężczyzn jest dwukrotnie większa niż kobiet. No to co? Czy my też mamy demonstrować?”  

Wiecej TUTAJ


Kto zdradził nastoletnią pamiętnikarkę Anne Frank i jej rodzinę? Podano wyniki śledztwa

Emerytowany agent FBI i jego zespół uważają, że udało im się odkryć tożsamość osoby, która zdradziła Anne Frank, przekazując jej lokalizację nazistom.

Wiecej TUTAJ


Arabski apartheid, o którym nikt nie mówi

Międzynarodowa społeczność od dawna ignoruje libańskie łamanie praw człowieka wobec Palestyńczyków. Jest kilka powodów, dla których Libańczycy nie chcą Palestyńczyków. Jednym jest to, że od lat 1970. Palestyńczycy wnieśli do Libanu wojnę i zniszczenie i zamienili obozy uchodźców w bazy grup terroru.

Wiecej TUTAJ


Szczęśliwego Dnia Judaizmu, katolicy!

Z okazji Dnia Judaizmu w Kościele katolickim pragnę przypomnieć powszechne przekonania wyznawców judaizmu, do których – jak można sądzić z faktu ustanowienia przez Konferencję Episkopatu Polski tego święta – Kościół odnosi się jeśli nie z aprobatą, to w każdym razie z empatią i szacunkiem:

  1. Hipokryzja jest złem….

Wiecej TUTAJ


Neonaziści dążą do wykucia braterskiej więzi z dżihadystami

Niedawne wydarzenia pokazały niepokojący trend wśród najbardziej ekstremistycznych grup neonazistów i białych suprematystów: przyjęcie islamskich organizacji terrorystycznych jako modelu i inspiracji.

Wiecej TUTAJ


Panna Zagłada ma 80 lat!

Niedawno spytałem studentów, czy mogą podać przykład czegoś, co nazywa się sytuacją graniczną. Ktoś powiedział: „Polacy ukrywający Żydów byli w takiej sytuacji”. A w jakiej byli ci ukrywani, zapytałem. Nie była bynajmniej to lekcja o Żydach. Żydzi wyszli przy okazji.

Wiecej TUTAJ


Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.