Uncategorized

Niewypowiedziane prawdy stojące za atakiem na synagogę w Teksasie


Melanie Phillips
MELANIE PHILLIPS

Brytyjski wywiad ma wiele do odpowiedzi. Ale jest też pytanie, w jaki sposób Malik Faisal Akram został wpuszczony do Ameryki.

Atak na kongregacje Beth Israel w Colleyville w Teksasie, gdzie rabin i trzech innych Żydów wzięto jako zakładników, dopóki nie zdołali uciec bez szwanku, był wystarczająco szokujący.

Jednak to, co pojawiło się później, jest jeszcze bardziej niepokojące.

Napastnik, Malik Faisal Akram, był brytyjskim muzułmaninem z angielskiego miasta Blackburn. Okazuje się, że dwa tygodnie wcześniej udało mu się wjechać do Stanów Zjednoczonych z powodu poważnej wpadki brytyjskiego wywiadu, MI5 i policji.

W 2020 roku MI5 zbadało Akram jako potencjalne zagrożenie terrorystyczne, ale stwierdziło, że nie stanowi on żadnego ryzyka i skutecznie zamknął swoją sprawę.

Teraz brytyjska Jewish Chronicle donosi , że w maju zeszłego roku, na spotkaniu w Blackburn wezwanym do omówienia „eskalacji napięć” między Izraelem a Gazą, Akram oświadczył w diatrybie, że Żydzi muszą zostać ukarani i powinni zostać „zbombardowani”. Lokalnie wybrany polityk, który wziął udział w spotkaniu, był tym tak zaniepokojony, że powiedział policji. Ku swemu zdumieniu nie słyszał o tym więcej.

JC uzyskał również nagranie rozmowy telefonicznej podczas oblężenia Colleyville między Akramem i jego bratem Gulbarem, który próbował przekonać go do poddania się.

Na nagraniu Akram narzekał i szalał przeciwko Ameryce. Wędrując na wpół spójnie o amerykańskim zaangażowaniu w konflikty za granicą, powiedział: “Why do these f***ing motherf*****s come to our countries, rape out women and f*** our kids? I’m setting a precedent … maybe they’ll have compassion for f***ing Jews.”

Wyraźnie widać, że brytyjski wywiad ma wiele do odpowiedzi. Ale jest też pytanie, w jaki sposób Akram został wpuszczony do Ameryki. Miał bowiem długą historię kryminalną, która obejmowała wyroki więzienia za nękanie, kradzież i atakowanie kuzyna kijem baseballowym.

W 2001 roku został wykluczony z sądu miejscowego po grożeniu i znęcaniu się nad personelem oraz oświadczeniu, że urzędnik sądowy powinien był umrzeć w jednym z samolotów, które wleciały do ​​Bliźniaczych Wież.

Mimo to był w stanie wjechać do Stanów Zjednoczonych jako turysta, prawdopodobnie kłamiąc na temat swojej kryminalnej przeszłości w formularzu wjazdowym, i udało mu się tam zdobyć broń.

Zarówno w Wielkiej Brytanii, jak iw Ameryce agencje bezpieczeństwa pozwoliły sobie coraz bardziej skupiać się na rzekomo rosnącym zagrożeniu ze strony białej supremacji. Ale przytłaczające zagrożenie dla Zachodu pochodzi z islamskiego ekstremizmu.

Instytucja bezpieczeństwa odzwierciedla szerszy stan zaprzeczenia. W obu krajach establishment polityczny, medialny i kulturalny zablokował się przed uznaniem prawdziwej natury i zakresu radykalizacji islamskiej.

Ludzie dali się przekonać lub zastraszyć, nazywając wszelkie tego rodzaju wyznanie islamofobią – wszechogarniającą krytykę wszelkich negatywnych komentarzy na temat islamu lub świata muzułmańskiego. Podczas gdy ataki terrorystyczne samotnych białych zwolenników wyzszosci wywołują natychmiastowe twierdzenia o niebezpiecznym trendzie kulturowym, ataki terrorystyczne samotnych islamistów zwykle prowokują twierdzenie, że sprawca był chory psychicznie, a zatem jego działania nie miały szerszego znaczenia.

Tak więc Akram był szeroko opisywany jako mający poważne problemy ze zdrowiem psychicznym. Jednak JC rozmawiał ze swoim byłym lekarzem, który powiedział, że Akram był „pewnym siebie człowiekiem, który nie potrzebuje żadnej pomocy psychicznej” i nie ma żadnych skarg na zdrowie psychiczne w swoich notatkach medycznych.

Nie chodzi tylko o to, że media o ataku w Colleyville zostały wyciszone, praktycznie nie potwierdzając antysemityzmu napastnika.

Ponadto nikt w mediach głównego nurtu nie zadał sobie trudu zbadania rodzinnego miasta Akram, Blackburn. Jest to jednak siedlisko islamistycznego radykalizmu, któremu władze brytyjskie pozwoliły na rozwój.

Stał się globalnym centrum ultrakonserwatywnych Deobandis i Tablighi Jamaat, islamskiej sekty dżihadystycznej, która dominuje w meczecie, w którym przebywa Akram, i którą niektóre kraje zostały zakazane z powodu ekstremizmu i powiązań z terrorem.

Blackburn jest głęboko problematyczny. Kampania Przeciwko Antysemityzmowi doniosła, że ​​w usuniętym później poście, strona „Blackburn Muslim Community” na Facebooku modliła się, aby „Wszechmocny” pobłogosławił Akrama „z najwyższymi rangami w raju”.

I to muzułmańscy mężczyźni z Blackburn we wrześniu ubiegłego roku jechali w konwoju po żydowskich dzielnicach Londynu, wykrzykując antysemickie obelgi na żydowskich mieszkańców.

Jednak nic z tego nie powoduje w Wielkiej Brytanii tak wielkiego wrażenia. Politycy, media głównego nurtu i inni liderzy kultury albo nie przyglądają się temu, co się dzieje, albo ignorują jego implikacje.

Trzeba przyznać, że wielu muzułmanów nie ma samochodow z antyzachodnimi lub antyżydowskimi szyldami. Po ataku na synagogę w Colleyville niektórzy odważni muzułmanie wypowiadali się przeciwko antysemityzmowi w swojej społeczności.

Profesor Uniwersytetu Duke, Abdullah T. Antepli, powiedział , że członkowie jego wiary mają „moralne wezwanie do działania na rzecz duszy islamu i muzułmanów”, aby zająć się nienawiścią do Żydów.

Niemniej jednak postawy antysemickie i ataki na Żydów są nieproporcjonalnie dużo wyższe wśród muzułmanów niż wśród reszty populacji. Rzeczywiście, antyżydowska paranoja i nienawiść szerzą się w całym islamskim świecie.

W zeszłym tygodniu Tahra Ahmed – wolontariuszka podczas pożaru bloku mieszkalnego w Grenfell Tower w Londynie w 2017 roku, w którym zginęły 72 osoby – została skazana za wzniecanie nienawiści rasowej.

W dwóch postach na Facebooku określiła ofiary pożaru jako „spalone żywcem w żydowskiej ofierze”. Powiedziała: „Żydzi zawsze byli odpowiedzialni za rytualne tortury, ukrzyżowanie i mordowanie dzieci, zwłaszcza młodych chłopców, jako sposób na zadośćuczynienie za ich grzechy, aby mogli wrócić do Palestyny”.

W sądzie powiedziała, że ​​Żydzi, o których wspomniała w swoich postach, byli tymi, którzy należeli do kryminalnej „kabały” „złej elity, która aranżuje wszystko w celu dzielenia i podbijania świata”.

Ludzie w Wielkiej Brytanii byli zszokowani i przerażeni, gdy dowiedzieli się, co powiedziała. Są zszokowani, ponieważ generalnie nie wolno dyskutować o muzułmańskim antysemityzmie. Każdy, kto zwróci na to uwagę, jest potępiany jako „islamofobiczny”.

Odnosi się to również do Ameryki, gdzie niedawny raport Rady Stosunków Amerykańsko-Islamskich (CAIR) stwierdził, że żydowskie i sojusznicze organizacje charytatywne głównego nurtu szerzą „islamofobię”, sprzeciwiając się radykalnemu islamskiemu terrorowi.

Ta patologia jest regularnie pokazywana w BBC , która w zeszłym miesiącu podwajała swój pozornie bezpodstawny raport, że ortodoksyjni żydowscy nastolatkowie napadnięci przez muzułmańskich mężczyzn w antysemickim ataku w centrum Londynu sami wyrazili antymuzułmańskie oszczerstwo.

Głęboka niechęć szerszej społeczności do uznania muzułmańskiego antysemityzmu została dodatkowo wzmocniona milczeniem brytyjskich Żydów w tej sprawie. Bo liderzy społeczności nigdy o tym nie wspominają. Zamiast tego atakują każdego Żyda, który ośmieli się to zawołać.

W Radzie Deputowanych 46 lewicowych członków domaga się, aby organizacja charytatywna Jewish National Fund UK pozbyła się swojego przewodniczącego, Samuela Hayeka, w związku z jego „islamofobiczną” sugestią, że Żydzi mogą wkrótce zostać zmuszeni do opuszczenia Wielkiej Brytanii z powodu powstania liczba muzułmanów, którzy nienawidzą lub chcą skrzywdzić Żydów.

Ten nietrafiony atak żydowskich liberałów jest idiotyczny i haniebny. Ponieważ antysemityzm nie tylko szerzy się w świecie muzułmańskim, ale jest absolutnie kluczowy dla islamskiego ekstremizmu.

Wielu islamistycznych terrorystów dało jasno do zrozumienia, że ​​atakując Zachód, ich najbardziej podstawowym celem są Żydzi. W stanie wojny przeciwko nowoczesności wierzą, że za nowoczesnością stoją Żydzi – którzy ich zdaniem stoją za wszystkim na świecie, co islamiści uznali za złe.

Nie oznacza to, że każdy muzułmański antysemita zamieni się w terrorystę. Ale to oznacza, że ​​każdy muzułmański terrorysta jest antysemitą.

Antysemityzm zagraża nie tylko Żydom. Jest wyznacznikiem islamskiego ekstremizmu. Dopóki to się nie stanie, Zachód nie będzie w stanie zrozumieć zagrożenia, przed którym stoi.

Melanie Phillips, brytyjska dziennikarka, prezenterka i pisarka,

Niewypowiedziane prawdy stojące za atakiem na synagogę w Teksasie

Przetlumaczyl Sir Google Translate

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.