Uncategorized

Jak mentalność ustępstw na Zachodzie przynosi nie pokój, ale wojnę


Melanie Phillips

Administracja Bidena po prostu nie może pojąć, że tyrani i ekstremiści uważają kompromis za dowód słabości i zachętę do podwojenia agresji.

 W miarę trwania kryzysu na Ukrainie pojawia się szczególnie jedno pytanie: jak to możliwe, że po pokonaniu Związku Radzieckiego w zimnej wojnie Zachód nie jest teraz w stanie pokonać przywódcy kleptokracji, która zastąpiła komunizm w Rosji?

Na spotkaniu w synagodze w Atlancie na początku tego tygodnia sekretarz stanu USA Antony Blinken zaprezentował zbyt niefortunną postawę Zachodu. Zapytany, jaki może być kolejny ruch rosyjskiego prezydenta Władimira Putina, polegający na rozmieszczeniu 100 000 rosyjskich żołnierzy na granicy z Ukrainą, Blinken odpowiedział: „On jest jedynym, który może udzielić odpowiedzi”.

Nie robiąc nic poza reklamowaniem własnej bezmyślności, następnie wyliczył podstawowe zasady Zachodu: że jeden kraj nie może siłą zmieniać granic innego kraju, decydować o wyborach i decyzjach innych ani wywierać wpływu na swoją sferę, aby podporządkować sąsiadów swojej woli. .

Rzeczywiście dobre zasady, ale całkowicie pozbawione sensu, chyba że Zachód jest zdecydowany ich przestrzegać. Powodem, dla którego Putin grozi że na Ukrainie podważy te zasady, jest to, że wie, że dla Zachodu są to tylko pobożne słowa.

W Afganistanie Ameryka zdradziła wszystkich, którzy oddali tam życie, by walczyć z wrogami wolnego świata, kiedy nagle wycofał swoje wojska i porzucił kraj Talibom.

W obliczu Iranu pędzącego ku bombie administracja Bidena podwoiła swoje oferty słodzików dla najbardziej zabójczego reżimu terrorystycznego na świecie. Odrzucił amerykańskie zastrzeżenia do 5 miliardów dolarów pożyczki Międzynarodowego Funduszu Walutowego dla Teheranu.

Uwolnił irańskie fundusze naftowe w Korei Południowej, Iraku i Omanie. W marcu zeszłego roku wstrzymał publikację raportu Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej, w którym szczegółowo opisano niezgodność Iranu z  dochodzeniem MAEA w sprawie  niezgłoszonych materiałów i działań jądrowych.

Mimo że własne interesy Ameryki zostały poddane ciągłym atakom przez bojówki wspierane przez Iran, odpowiada ona jedynie słabym ruchem nadgarstka, dostarczając jedynie symboliczne wojskowe represje.

Wszystko to w pogoni za fantazją Blinkena/Bidena, że ​​ludobójczymi fanatykami islamskiego reżimu rewolucyjnego są ludzie, którzy reagują na zachęty i propozycje kompromisu, ponieważ myślą jak ludzie Zachodu.

W podobnym duchu zespół administracji ds. polityki zagranicznej fantazjuje (tak jak inni robili to wcześniej), że gdyby Izrael zaoferował tylko zachęty i kompromisy na ziemi Palestyńskim Arabom, wojna między nimi by się skończyła.

Administracja Bidena nie pojmuje, że tyrani i ekstremiści, tacy jak irańscy ajatollahowie, przywódca Putina czy Autonomii Palestyńskiej, Mahmoud Abbas, w ogóle nie myślą jak ludzie Zachodu. To dlatego, że ich celem jest dominacja religijna lub polityczna, a wszelkie gesty kompromisowe uważają za dowód słabości i zachętę do podwojenia agresji.

Niekompetentne błędy Ameryki na całym świecie były bacznie obserwowane przez Rosję, Chiny i Iran. Kalkulują, że ujdzie im na sucho inwazja na Ukrainę lub Tajwan, albo zbudowanie broni nuklearnej, ponieważ Stany Zjednoczone nie są w stanie ich powstrzymać.

Bidenici nie rozumieją, że stosunki międzynarodowe opierają się na paradoksie. Chodzi o to, że aby zachować pokój, musisz być przygotowany na wojnę – a wróg musi uwierzyć, że naprawdę tak myślisz. Bez tej wyraźnej groźby wojna nie tylko staje się znacznie bardziej prawdopodobna, ale w końcu odbędzie się na warunkach wroga.

Ostatnio, pod presją nieuchronnego kryzysu energetycznego, kiedy Putin grozi zagłodzeniem Europy dostaw gazu, Ameryka i Wielka Brytania zaczęły potrząsać pięściami.

Stany Zjednoczone postawiły do ​​8500 żołnierzy w stanie podwyższonego pogotowia przed ewentualnym rozmieszczeniem w Europie Wschodniej. Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson powiedział, że Wielka Brytania, która wysłała już  broń przeciwpancerną i niewielką liczbę brytyjskich żołnierzy na Ukrainę, jest gotowa do rozmieszczenia oddziałów w celu ochrony sojuszników NATO w Europie, jeśli Rosja dokona inwazji.

W odpowiedzi Rosja ogłosiła ćwiczenia morskie z udziałem 140 okrętów i 10 000 żołnierzy ze wszystkich swoich flot morskich, które odbędą się na Atlantyku, Pacyfiku, Morzu Śródziemnym, Morzu Północnym i Morzu Ochockim od stycznia do lutego.

W ten sposób Putin kręci nosem na Zachód, ponieważ nie wierzy, że jest gotowy do walki. Słusznie postrzega ją jako pozbawioną steru,

Niewątpliwie rozumie, że mentalność ugłaskiwania Zachodu odzwierciedla głębszą i niszczącą słabość – że nie jest on już gotowy do obrony, ponieważ stracił wiarę w to, że jego kultura jest warta śmierci.

W 1938 roku premier Wielkiej Brytanii Neville Chamberlain był wiwatowany przez flisaków, kiedy wrócił ze spotkania z Hitlerem w Monachium, machając porozumieniem, które, jak twierdził, przyniosło „pokój dla naszych czasów”.

Nowy film „Monachium”, oparty na thrillerze Roberta Harrisa o tym tytule, maluje rewizjonistyczny obraz bohaterskiego i bystrookiego Chamberlaina, którego motywacją była potrzeba kupienia czasu na przezbrojenie Wielkiej Brytanii.

Ale to nieprawda. Chamberlain uważał, że dzięki porozumieniu z Hitlerem całkowicie uniknął wojny. Podobnie jak wielu innych w tamtych czasach, którzy byli głęboko zranieni straszliwą rzezią w okopach podczas I wojny światowej, Chamberlain wierzył, że kolejnej wojny należy unikać za wszelką cenę.

Trudno przecenić stopień, w jakim ludzie po prostu nie są w stanie zobaczyć tego, co mają przed oczami, jeśli są pod silną presją, by uwierzyć, że tego nie ma. Jeśli uważają, że konsekwencje pewnych faktów będą zbyt straszne, całkowicie im zaprzeczają. To ten rodzaj ślepoty sprawił, że administracja Bidena pomyślała, że ​​Putin jest rozsądnym partnerem negocjacyjnym w sprawie planu gazociągu Nord Stream 2, który ma dostarczać gaz z Rosji do Niemiec.

Zarówno administracje Obamy, jak i Trumpa sprzeciwiły się temu rurociągowi w odpowiedzi na aneksję Krymu przez Rosję. Ale w zeszłym roku Blinken zrzekł się sankcji wobec dyrektora generalnego Nord Stream Matthiasa Warniga, prezesa Nord Stream 2 i bliskiego przyjaciela Putina, twierdząc, że chce dać czas na pracę dyplomacji.

Blinken jednym uderzeniem odciął ziemię od Ukrainy, ponieważ bez rurociągu dostawy rosyjskiego gazu do Niemiec musiałyby przechodzić przez Ukrainę, czyniąc inwazję projektem autodestrukcyjnym. Jednocześnie gazociąg daje Putinowi możliwość szantażowania Europy dostawami gazu.

Teraz Ameryka z opóźnieniem próbuje przekonać Niemcy, które są jeszcze bardziej przywiązane do ustępstw, aby powiedziały, że zablokują rurociąg, jeśli Rosja zaatakuje Ukrainę.

Ślepota na uspokojenie jest powodem, dla którego administracja Bidena uważa, że ​​porozumienie z irańskim reżimem byłoby warte więcej niż kartka papieru machana przez Chamberlaina po powrocie z Monachium.

A ślepota uspokojenia jest powodem, dla którego Zachód jest odpowiedzialny za wojnę świata arabskiego z Izraelem. W latach trzydziestych Wielka Brytania starała się wykupić arabskie powstanie w Palestynie przeciwko proponowanej żydowskiej ojczyźnie, oferując Arabom ziemię obiecaną przez międzynarodowe porozumienie Żydom.

Przez większość okresu od powstania państwa Izrael Zachód kontynuował fikcję, że arabska wojna eksterminacyjna przeciwko ojczyźnie żydowskiej jest zamiast tego konfliktem o podział ziemi między dwie grupy ludzi uprawnionych do tego. grunt. W rezultacie Arabowie palestyńscy zostali zachęceni do kontynuowania wojny eksterminacyjnej, pewni, że Zachód będzie obwiniał Izrael za obronę.

Ludzie często zastanawiają się, dlaczego maleńki, ogarnięty bitwą Izrael przeciwstawia się zachodniemu trendowi śmiertelnie niskiego wskaźnika urodzeń, sklerotycznej gospodarki i nieszczęśliwych populacji. Podstawowa odpowiedź brzmi, że wierzy w siebie i jest zdeterminowana, aby przetrwać.

Aby przekonać Putina, by nie dokonywał inwazji na Ukrainę, musi wierzyć, że Zachód chce bronić swoich zasad. Ale żeby tak się stało, Zachód musi zacząć wierzyć w siebie i chcieć przetrwać. I nie ma na to żadnego znaku.

Melanie Phillips, brytyjska dziennikarka, 

Jak mentalność ustępstw na Zachodzie przynosi nie pokój, ale wojnę

Przetlumaczyl Sir Google Translate

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.