Uncategorized

Krotko i zwiezle.Wiadomosci z Izraela dzien po dniu 5.2 – 6.2Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan powiedział że Turcja i Izrael mogą współpracować w celu dostarczenia gazu ziemnego z Bliskiego Wschodu do Europy, a oba kraje omówią współpracę energetyczną podczas rozmów w przyszłym miesiącu.


Około 400 lewicowych aktywistów izraelskich pojawiło się w piątek rano, aby pomóc palestyńskim rolnikom sadzić drzewa oliwne w pobliżu wioski Burin niedaleko Nablusu., dwa tygodnie po ataku ekstremistycznych osadników, w wyniku którego kilka osób zostało rannych.


Wielka Brytania przyłącza się do USA i Niemiec w potępianiu ustaleń Amnesty która oskarża Izrael o systematyczne uciskanie PalestyńczykówParlament Nowej Południowej Walii w Australii rozważa proponowaną ustawę, która zakazuje wszelkich publicznych pokazów symboli nazistowskich, takich jak swastyki.


Gimnazjum na Manhattanie postanowiło odwołać produkcję „Kupca weneckiego” Szekspira po tym, jak niektórzy rodzice zakwestionowali, czy kontrowersyjna sztuka jest odpowiednia dla uczniów ze względu na jej antysemickie podteksty.


Centrum Medyczne Sheba w Tel Haszomer i szpital Medcare Women & Children Hospital w Dubaju zorganizowały w czwartek pierwsze w historii wspólne internetowe seminarium edukacyjne, którego celem było poszerzenie wiedzy na temat opieki nad kobietami.


Samorząd Studenckiego Uniwersytetu Duke’a przyjęli rezolucję, która potępia antysemityzm i przyjmuje roboczą definicję antysemityzmu przez Międzynarodowy Sojusz na rzecz Pamięci o Holokauście (IHRA) .


Przewodniczący członków Kongresu Izraelskich Sojuszników potępili w piątek niedawny raport Amnesty International krytykowany na całym świecie za jego nieścisłości i rażące uprzedzenia antyizraelskie.


Szef Sztabu Generalnego gen. Aviv Kohavi po raz pierwszy spotkał się z ambasadorem Stanów Zjednoczonych w Izraelu, Thomasem Nidesem. Kohavi przedstawił zarys ogólnej sytuacji bezpieczeństwa, z jaką muszą mierzyć się Siły Obronne Izraela.


Prezydent Chin Xi Jinping spotkał się w sobotę z przywódcami Serbii, Egiptu, Kazachstanu i Turkmenistanu, ponieważ Pekin wykorzystał otwarcie Zimowych Igrzysk Olimpijskich do przejęcia inicjatywy dyplomatycznej w obliczu narastających napięć ze Stanami Zjednoczonymi.


Bośnia i Hercegowina — 37 członków ekstremistycznej żydowskiej sekty Lew Tahor opuściło Bośnię i Hercegowinę w czwartek, przechodząc przez przejście graniczne Deleusa z Czarnogórą, poinformował rząd Bośni.


Izrael powinien dążyć do wpuszczenia niezaszczepione osoby poniżej 18 roku życia do Izraela w towarzystwie zaszczepionych rodziców najpozniej do 1 marca, Powiedzial izraelski minister turystyki Yoel Razvozov ¨¨

Izraelski minister sprawiedliwości Gideon Sa’ar w sobotni wieczór zatwierdził sankcje dla producenta lodów Ben & Jerry’s i jego spółki macierzystej, Unilever Global, za decyzję o zerwaniu umowy licencyjnej z Ben & Jerry’s Israel


Premier Autonomii Palestyńskiej Mohammed Shtayyeh w sobotę wezwał Unię Afrykańską do cofnięcia Izraelowi statusu obserwatora, który otrzymała w lipcu ubiegłego roku.


władze Dubaju poinformowały izraelskie linie lotnicze, że od przyszłego tygodnia zmienią się zasady bezpieczeństwa. Zmiany wejdą w życie we wtorek, a agencja bezpieczeństwa wewnętrznego Szin Bet odmówiła zatwierdzenia lotów z Izraela do Dubaju zgodnie z nowymi zasadami


izraelscy żołnierze udaremnili próbę przemytu narkotyków przez granicę izraelsko-egipską. Przejęto 200 kg narkotyków o wartości rynkowej 2 mln szekli.


Na izraelskiej pustyni Negev miasto Yeruham ma nadzieję byc swiatowa potęga technologii medycznej marihuany.


Piosenkarz Michael Ben David zostal wybrany do reprezentowania Izraela na nadchodzącym Konkursie Piosenki Eurowizji.


Izrael jest w trakcie rozmów z ZEA w sprawie sprzedaży opracowanych przez Izrael systemów obrony przeciwlotniczej


Evgeni Krasnopolski i Noa Szollos z Izraela wnoszą swoją flagę narodową na stadion podczas ceremonii otwarcia Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2022

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Olimpiada-2022.jpg

Kategorie: Uncategorized

2 odpowiedzi »

 1. Mysle ze izraelskie szmendrki dadza sie znecic Erdoganowi,.
  Nie mowie juz o Oslo i “osloistach” wiecznie zywych(jak Beilin) ,ale ostanio o Pegasus software.
  Izrael dostarczyl to takiej Polsce, ale nie Wegrom.
  Polska tak jak glosowala przeciw Izraelowi tak i glosuje, a Wegry tez-jak glosowaly za Izraelem w EU i ONZ tak i glosuja, nawet po odmowie Pegazusa.
  Izraelscy medrcy tego nie doceniajai nie rozumieja, dlatego Erdogan ma wielkie szanse u nich

 2. Przekład uśmiechu Erdogana z tureckiego na hebrajski:
  Erdogan proponuje Izraelowi spółkę która podyktuje ceny dostawy gazu do Europy. Pomysł niezły, ale nie z Erdoganem jako partnerem: Izrael już jest udziałowcem w spółce produkcji gazu – z Egiptem, Emiratami, Cyprem i Grecją i naprawdę nie warto napinać stosunki z nimi za cenę krzywego uśmiechu czołowego antysemity na Bliskim Wschodzie ( Ups, czołowego sunnickiego antysemity).
  Drogi prezydencie Izraela: Nie daj się urzec obietnicom opryszka z Ankary.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.