Uncategorized

Krotko i zwiezle. Wiadomosci z Izraela dzien po dniu 9.3 – 10.3


Wysłannik Iranu opuszcza Wiedeń, gdy UE mówi, że czas na podjęcie decyzji o rozmowach jądrowych


kancelaria premiera wysłała wiadomość do ukraińskiego prezydenta Zełenskiego, prosząc go i jego administrację o zaprzestanie publicznej krytyki Izraela za niedostarczenie Ukrainie sprzętu wojskowego.


minister spraw wewnętrznych Ajelet Shaked ogłosiła, że Izrael jest przygotowany do tymczasowego przyjęcia 25 tys. obywateli Ukrainy, których nie obejmuje Prawo Powrotu.


Direct Plus opublikowała wyniki sondażu przeprowadzonego wśród kobiet w Izraelu. Okazało się, że tylko 26% izraelskich kobiet określa się jako feministki.


Światowej sławy włoski tenor Andrea Bocelli przyjedzie do Izraela na koncert na Bloomfield Stadium w Jaffa 8 czerwca.


W poście, który opublikował w mediach społecznościowych w tym tygodniu, rosyjski przedsiębiorca Alex Konanykhin zaoferował oficerom wojskowym nagrodę w wysokości 1 000 000 dolarów za aresztowanie rosyjskiego prezydenta Władimira Putina, gdy Rosja kontynuowała inwazję na Ukrainę .


Szef cypryjskiej armii wylądował w poniedziałek w Izraelu, rozpoczynając swoją pierwszą oficjalną wizytę w tym kraju, ogłosiły we wtorek Siły Obronne Izraela.


Prezydent Izraela Isaac Herzog wylądował w Turcji , rozpoczynając pierwszą oficjalną wizytę izraelskiego przywódcy od 2008 roku. 


Rada Europejska ogłosiła niedawno środki, które przyjmie w celu zwalczania rasizmu i antysemityzmu, w tym wzywanie firm z mediów społecznościowych do usunięcia rasistowskiej i antysemickiej mowy nienawiści oraz przyjęcie Międzynarodowego Sojuszu na rzecz Pamięci o Holokauście (IHRA). ) robocza definicja antysemityzmu.


Wraz z wkroczeniem rosyjskiej inwazji na Ukrainę w trzeci tydzień, Konferencja Europejskich Rabinów (CER) ogłasza darowiznę w wysokości 3 milionów dolarów z fundacji założonej przez Jurija Milnera,


Ambasada Izraela w Rumunii pomogła w ewakuacji w tym tygodniu ukraińskich dzieci chorych na raka do Izraela na leczenie.


 Izrael będzie gościł około 25 000 obywateli Ukrainy, dopóki nie minie zagrożenie w ich ojczyźnie, powiedziała we wtorek izraelska minister spraw wewnętrznych Ayelet Shaked.


Po nieustannych wysiłkach jednostki Sił Obronnych Izraela, która zajmuje się sprawami cywilnymi, w Strefie Gazy odnotowano w ostatnich miesiącach 55-procentowy wzrost eksportu tekstylnych towarow.


Głosowanie potwierdzające, że Deborah Lipstadt będzie pełniła funkcję specjalnego wysłannika ds. monitorowania i zwalczania antysemityzmu, zostało we wtorek opóźnione po tym, jak senator Ron Johnson (R-Wis.) sprzeciwił się jej nominacji.


 Premier Izraela Naftali Bennett wysłał list do przywódców Federacji Żydowskich Ameryki Północnej, Keren Hayesod-United Israel Appeal i Agencji Żydowskiej dla Izraela, chwaląc ich za ich wysiłki na rzecz pomocy dla Ukrainy


prezydent Izaac Herzog i turecki prezydent Recep Erdogan odbyli wspólną konferencję prasową po rozmowach w Ankarze. Erdogan powiedział: “Wierzę, że ta historyczna wizyta będzie punktem zwrotnym w stosunkach między Turcją a Izraelem. Wzmocnienie relacji z państwem Izrael ma dla naszego kraju wielką wartość.” W przyszłym miesiącu Izrael odwiedzi turecki minister spraw zagranicznych, który spotka się z ministrem spraw zagranicznych Jairem Lapidem. Zaplanowane jest także ponowne otwarcie ambasady Turcji w Izraelu.


Izba Reprezentantów USA uchwaliła pakiet wydatków zbiorczych o wartości 1,5 biliona dolarów, który obejmuje 1 miliard dolarów na sfinansowanie awaryjnego uzupełnienia izraelskiego arsenału systemu obrony przeciwrakietowej Iron Dome.


Yad Vashem ogłosił w czwartek, że zrywa kontakty ze swoim drugim co do wielkości prywatnym darczyńcą, Romanem Abramowiczem. Ogłoszenie pojawiło się wkrótce po tym, jak rosyjski miliarder został uznany za jednego z siedmiu oligarchów objętych sankcjami przez Wielką Brytanię.


Były wiceprezydent USA Mike Pence i były ambasador USA w Izraelu David Friedman otrzymali w środę wieczorem doktoraty honoris causa na Uniwersytecie Ariela.


Szef sztabu izraelskich sił zbrojnych gen. broni Aviv Kochavi rozpoczął swoją pierwszą historyczną wizytę w Królestwie Bahrajnu, poinformowała w środę izraelskie wojsko.’


Hamas i Dżihad skrytykowali Ankarę za historyczną wizytę izraelskiego prezydenta Izaaka Herzoga w Turcji, mowiac o porzuceniu Palestyny


Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.