Uncategorized

Krotko i zwiezle.Wiadomosci z Izraela dzien po dniu 29.3 – 30.3


Oficjalne media ISIS przyznały się do niedzielnego ataku terrorystycznego w Hadze, w którym zginęło dwóch funkcjonariuszy izraelskiej policji granicznej.


Inwazja Rosji na Ukrainę spowodowała gwałtowny wzrost cen żywnościna Bliskim Wschodzie, ponieważ oba kraje odpowiadają za jedną trzecią światowego eksportu pszenicy i jęczmienia.


 Żydowskie grupy gminne chwalą wyższy poziom finansowania programu Nonprofit Security Grant Program (NSGP) zaproponowany w propozycji budżetu prezydenta USA Joe Bidena na 2023 r.


Według wtorkowych raportów Izrael i jego regionalni sojusznicy pracują nad stworzeniem wspólnego systemu obrony przed zagrożeniem ze strony irańskich dronów i rakiet.


wieczorem w północnej Strefie Gazy członkowie Hamasu rozdawali słodycze z okazji ataku terrorystycznego w Haderze.


Ukarany sankcjami rosyjsko-izraelski miliarder Roman Abramowicz i ukraińscy negocjatorzy pokojowi doznali objawów podejrzenia o zatrucie na początku tego miesiąca po spotkaniu w Kijowie


dyrektor ds. operacyjnych Facebooka (Meta) Szeryl Sandberg przekazała milion dolarów izraelskiej grupie pomocy w nagłych wypadkach United Hatzalah, na rzecz ukraińskich uchodźców.


Minister spraw zagranicznych Bahrajnu Abdullatif bin Rashid al-Zayani potępił w poniedziałek niedzielny atak terrorystyczny w Haderze w wyniku którego zginęło dwóch funkcjonariuszy izraelskiej straży granicznej, a inne zostały ranne


Minister spraw zagranicznych Zjednoczonych Emiratów Arabskich, szejk Abdullah bin Zayed, powiedzial ze teraz jest szczęśliwy, że jest w Izraelu i poznaje kraj i Izraelczyków.


Marokański minister spraw zagranicznych Nasser Bourita powiedział w poniedziałek, że jego obecność wraz z innymi uczestnikami szczytu Negev jest odpowiednią reakcją na niedzielny atak terrorystyczny w Haderze.


Na szczycie Negew sojusznicy uspokoili się nieco dzięki ponownemu zaangażowaniu USA w region


specjalny wysłannik Izraela ds. klimatu, ambasador Gideon Behar, na pierwszej w historii regionalnej konferencji ONZ na Bliskim Wschodzie powiedział w poniedziałek dziesiątkom ministrów Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, że kraj jest gotowy do dzielenia się swoją technologią, aby pomóc swoim sąsiadom lepiej wytrzymać zmiany klimatyczne.


Zastępca burmistrza Jerozolimy Arieh King wezwał w poniedziałek sekretarza stanu USA Antony’ego Blinkena do opuszczenia miasta, mówiąc, że jest tam „niemile widziany” i że jego obecność „tworzy złe przeczucia”.


 Izraelski minister obrony Benny Gantz spotkał się we wtorek z królem Jordanii Abdullahem II w Ammanie, aby omówić wyzwania regionalne i bezpieczeństwa przed żydowskim świętem Paschy, muzułmańskim świętem Ramadanu i chrześcijańskim świętem Wielkanocy. które zbiegają się w tym roku.


Izraelski minister turystyki Yoel Razvozov ogłosił we wtorek, że Izrael nie będzie już zamykał swojego nieba dla turystów, co oznacza, że ​​wszyscy są mile widziani.


Pięć osób zginęło w ataku terroru , który miał miejscew mieście Bnei Brak, potwierdził Magen David Adom.


Przełamując milczenie, przywódca AP Mahmoud Abbas potępia atak terrorystyczny Bnei Brak


Ambasadorowie Stanów Zjednoczonych i Unii Europejskiej potępili ostatni atak terrorystyczny w Izraelu, w którym zginęło pięć osób


Dwupartyjna grupa amerykańskich burmistrzów odwiedza w tym tygodniu Izrael, aby zdobyć wiedzę z pierwszej ręki na temat państwa żydowskiego i przedyskutować ze swoimi izraelskimi odpowiednikami, jak stawić czoła wspólnym wyzwaniom.


żydowscy osadnicy zaatakowali arabskie pojazdy i domy w pobliżu Nablusu w środkowej części Samarii. Do zajść doszło także w Hebronie w Judei. Ranny został 1 Palestyńczyk. W osiedlach żydowskich wokół Hebronu ogłoszono, że ze względów bezpieczeństwa jutro nie będą wpuszczeni arabscy pracownicy.


prezydent Isaac Herzog wziął udział w 28. Międzynarodowych Targach Turystyki Śródziemnomorskiej, które odbyły się w Tel Awiwie. W targach wzięli udział ministrowie turystyki z kilku krajów, w tym z Bahrajnu, Włoch i Litwy, oraz ambasadorowie z takich krajów jak Brazylia, Filipiny i Kazachstan.


izraelska marynarka wojenna rozpoczęła z V Flotą USA ćwiczenia morskie “Intrinsic Defender”, które odbywają się jednocześnie na Morzu Śródziemnym i Morzu Czerwonym.


Prezydent Izraela Izaak Herzog przybył w środę do Jordanii z oficjalną wizytą na zaproszenie króla Abdullaha II. 


Ambasada Polski napisała na swojej stronie, że Polska zdecydowanie potępia wczorajszy atak terrorystyczny, w którym zginęli niewinni ludzie w Izraelu.


Kategorie: Uncategorized

1 odpowiedź »

 1. Pisze Edward Sulek

  Czy istnieje informacja na temat Mesjasza w Erec Izrael?
  Temat mnie interesuje, bardzo.
  Będę wdzięczny, za wszelkie informacje.
  ————-
  Ps Rekonstrukcja Dekalogu w Jerozolimie – to mój pomysł artystyczny.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.