Uncategorized

Krotko i zwiezle.Wiadomosci z Izraela dzien po dniu 6.4 – 7.4


Zarząd Fundacji Hispanic Jewish Foundation (Fundación HispanoJudía) wzniósł pomnik w porcie Cartagena w Hiszpanii z okazji 530 lat od wydania dekretu z Alhambry , który wymusił wypędzenie Żydów z Hiszpanii.


Urzędnicy z Izraela, Grecji i Cypru spotkali się we wtorek w Atenach, aby rozszerzyć współpracę energetyczną przy projektach gazociągów w świetle toczącej się na Ukrainie wojny.


Izraelski minister finansów Avigdor Lieberman ogłosił, że akcyza na paliwo zostanie obniżona o 0,50 NIS (0,16 USD) za litr (0,26 galona) gazu.


Izraelskie siły bezpieczeństwa udaremniły ponad 15 znaczących ataków terrorystycznych „planowanych przez terrorystów w Judei i Samarii oraz w pozostałej części kraju” – ogłosił premier Izraela Naftali Bennett.


Osiemdziesiąt cztery procent izraelskich Arabów zgadza się, że głosowanie w następnych izraelskich wyborach jest ważne, a ponad trzy piąte z optymizmem patrzy na poprawę warunków w przyszłości, wynika z opublikowanego badania


minister obrony Benny Gantz rozmawiał telefonicznie z palestyńskim przewodniczącym Mahmoudem Abbasem. Gantz powiedział, że Ramadan, który w tym roku zbiega się z żydowską Paschą i chrześcijańską Wielkanocą, powinien być czasem pokoju i spokoju, a nie terroryzmu


izraelscy żołnierze zatrzymali 2 Arabów w Dolinie Jordanu, udaremniając przemyt broni na granicy izraelsko-jordańskiej. Przejęto 30 sztuk broni: 19 pistoletów, 6 karabinów szturmowych Kałasznikow, 2 karabiny szturmowe M16 i amunicję.


Dezercja Idit Silman z koalicji na rzecz Likudu oznacza, że ​​rząd i opozycja mają teraz po 60 mandatów w Knesecie.


W grudniu ubiegłego roku gitara Macmulla Stinger zajęła pierwsze miejsce w zestawieniu Gear of the Year firmy Guitar.com: Najlepsza gitara elektryczna klasy premium roku 2021 , pokonując innych, bardziej znanych nominowanych, takich jak Fender i Gibson.Gitary Macmulla  są dziełem Tala Macmulla i jego przyjaciela z dzieciństwa, Amita Sadrasa, którzy działają w swoim warsztacie na obrzeżach Jerozolimy.


 Izraelski minister obrony Benny Gantz powiedział w środę, że jeśli nowa umowa nuklearna nie zostanie podpisana z Iranem, należy podjąć inne środki.


The International March of the Living zostanie przeprowadzony po raz pierwszy od dwóch lat, ale z ograniczoną iloscia osob z powodu trwającej inwazji Rosji na Ukrainę,


Israel Aerospace Industries ogłosił we wtorek, że dostarczył Czechom swój pierwszy izraelski radar wielozadaniowy.MMR jest ‘mózgiem’ izraelskiego systemu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej.


Izraelski minister spraw zagranicznych Yair Lapid powiedział we wtorek, że siły rosyjskie popełniły zbrodnie wojenne „przeciwko bezbronnej ludności cywilnej”.


Londyńskie Muzeum Dickensa walczy z antysemityzmem w nowym programie dla studentów


Wielka Brytania nakłada sankcje na miliardera Moshe Kantora, szefa Europejskiego Kongresu Żydów. Został ukarany za to, że był największym udziałowcem firmy nawozowej Acron, która ma strategiczne powiązania z rosyjskim rządem.


członkowie rodziny Adelson, dzieci dr. Miriam Adelson i zmarłego Sheldona Adelsona, niedawno sponsorowali loty do Izraela dla ponad 500 żydowskich uchodźców ukraińskich,


Izraelski serial „Godzina zero” zdobył nagrodę dla najlepszego serialu na festiwalu Cannes International Series, uznawanym za jedno z najważniejszych i najbardziej prestiżowych wydarzeń w branży.


Największy zbiornik wodny w północnym Izraelu, biblijne Morze Galilejskie, osiągnął w środę niemal rekordowy poziom, a jego woda znajdowała się zaledwie 32 centymetry poniżej górnej czerwonej linii maksymalnej pojemności.


Wojna z Ukrainą zmienia nastawienie Europy w kwestii energii, stwarzając szanse dla Izraela


Niepowodzenie Rosji w zdobyciu Kijowa było porażką na wieki, twierdzą analitycy


Pomimo fali przemocy palestyńskich Arabów, która spowodowała śmierć 11 Izraelczyków w ostatnich tygodniach, Izrael planuje zezwolić kobietom i dzieciom, a także mężczyznom w wieku powyżej 40 lat, z Judei i Samari odwiedzic meczet Al-Aksa w piątek.

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.