Uncategorized

WOJNA W UKRAINIE cz.2

Zosia Braun

 


JESZCZE JEDNA UKRYTA ARMIA – MATKI WALCZACYCH ZOLNIERZY

https://ds03.infourok.ru/uploads/ex/0fcf/00004a66-9f7933e9/img16.jpg

WYWIAD Z PANIA WALENTYNA MIELNIKOWĄ.

 SEKRETARZ ZWIAZKU KOMITETÓW  MATEK ŻOLNIERZY W ROSJI

Witam,

Ponieważ wojna w Ukrainie nie jest wojną lokalną ale jak najbardziej globalną i ze wszystkich stron swiata obserwujemy wiadomosci i komentarze.

Nie tylko sprawy wojenne, armie i polityka są w to włączone ale również za kulisami są matki, ktore poswięcają to co dla nich najdroższe, swoich synow, na łono tej „zwariowanej, okrutnej wojny”. Poniewaz, mój syn był spadochroniarzem w Izraelskiej armii, po ukonczeniu yeshiva, i specjalnym przygotowaniem do służby wojskowej, temat jest mi bardzo bliski. Niewatpliwie najbardziej emocjonalny wątek niepokazywany z pola bitew.

Przypadkowo natrifiłam na wywiad z Panią Walentyną Mielnikową, która reprezentuje Organizacje Związku Matek Zolnierzy w Rosji, a wiec jest to najbardziej kompetentne zródło informacji o sytuacji rosyjskich żolnierzy walczacych, żolnierzy rannych czy zabitych.  

I tu zupelnie zaskoczenie, tak dla porownania:

W izraelskiej armii IDF,  (Israel Defence Forces) nie pozostawia sie rannych lub zabitych zolnierzy na polu bitwy, i zawsze sa prowadzone negocjacje o ich zwrot.

Umozliwiony jest  kontakt i zrozumienie między rodzicami a dowódcami/oficerami jednostek, gdzie słuzą synowie. Przypomnijmy tylko ostatni incydent, kiedy za jednego izraelskiego zolnierza Gilada Shalita uwiezionego w Gazie, bylo ponad 1000 (tysiac) wypuszczonych terrorystow Hamas.

Ostatnia mobilizacja młodych żolnierzy do jednostek walczacych w Ukrainie, była bez żadnego przeszkolenia lub przygotowania, pod fałszywym pretekstem że będą to tylko wczesne ćwiczenia.  

A więc przekonałam się jeszcze raz, że żydowskie matki „a yidisze mame” sa inne, nawet kiedy synowie są w wojsku i bronią bezpieczenstwa naszego Panstwa i naszych domow. Jest to oczywiscie inna motywacja dla każdego żolnierza, który służy w armii agresora i zaborcy. Tutaj mamy inne wartości moralne – i to jest też broń i poparcie z domu. Na zakonczenie, jeszcze jedno zdjecie =warte tysiaca slow. Ukraińskie matki zapisują kontakty rodzinne na ciałach swoich dzieci na wypadek, gdyby zostały zabite, a dziecko przeżyło. A Europa wciąż dyskutuje o gazie.”

Życzę wszystkim żołnierzom szybkiego powrotu do domu w pełnym zdrowiu.

Zosia Braun. Tel Aviv 31.3.2022

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.