Uncategorized

Krotko i zwiezle. Wiadomosci z Izraela dzien po dniu 18.4 – 19.4


Szef Centralnego Dowództwa izraelskiego wojska podpisał w niedzielę nakaz wyburzenia domu terrorysty, który w zeszłym miesiącu zamordował pięć osób w Bnei Brak.


Prezydent Iranu Ebrahim Raisi powiedział , że Republika Islamska uderzy w „serce” Izraela, jeśli państwo żydowskie przeprowadzi przeciwko niemu jakąkolwiek formę ataku.


 Ponieważ przemoc nadal trwa w Jerozolimie politycy wyrazili oburzenie i frustrację wobec rządu Bennetta-Lapida.


 Dwóch palestyńskich bandytów zostało ciężko rannych podczas wymiany ognia z siłami izraelskimi działającymi w rejonie Jenin


Ambasador Izraela w Rosji Alexander Ben Zvi został wezwany do stawienia się w rosyjskim Ministerstwie Spraw Zagranicznych.


Oficjalna platforma medialna Państwa Islamskiego, Al-Furqan , opublikowała oświadczenie wzywające swoich zwolenników w Izraelu do przeprowadzenia dalszych ataków terrorystycznych.


Ponad tysiąc osób zgromadziło się 15 kwietnia w Dubaju i Abu Zabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, aby świętować seder Paschy, największy, jaki kiedykolwiek odbył się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.


około 80 000 turystów odwiedziło w poniedziałek rano rezerwaty przyrody i parki narodowe.


Urząd ds. Przyrody i Parków poinformował, że z powodu świąteczneg natłoku turystów niektóre rezerwaty przyrody są obecnie zamknięte dla osób bez wcześniejszej rezerwacji, w tym Maayan Harod, Magrasa, górny i dolny rezerwat rzeki Dishon, Gan Hashlosha (Sahne), Ein Haredlit, Ein Hemed i Tel Dan.


Prezydent Rosji Władimir Putin zażądał w niedzielę (wczoraj) późnym wieczorem w liście do premiera Naftalego Bennetta, aby cerkiew Aleksandra Newskiego na Starym Mieście w Jerozolimie została natychmiast przekazana w ręce rosyjskie, po tym jak obiecał ją były premier Beniamin Netanjahu.


pod ochroną policji, zostało otwarte dla Żydów wejście na Wzgórze Świątynne.


znana izraelska piosenkarka urodzona w Teheranie, Rita Yahan-Farouz została wybrana do zapalania jednej z pochodni podczas obchodów Jom HaAtzmaut (Dnia Niepodległości) w tym roku.


Linie lotnicze z Emiratów wezmą udział w locie z okazji Dnia Niepodległości Izraela


Mansour Abbas grozi: żadnych żydowskich modlitw na Wzgórzu Świątynnym albo w Ra’am opuści koalicję.


wojsko izraelskie poinformowało, że rakieta wystrzelona ze Strefy Gazy w poniedziałek wieczorem została przechwycona przez system obrony powietrznej Żelazna Kopuła.


 Żydowskie Federacje Ameryki Północnej (JFNA) ogłosiły w poniedziałek, że przekroczyły swój cel zbiórki 50 milionów dolarów na pomoc dla Ukrainy.


Turcja, Jordania i Maroko potępiły działania Izraela na Wzgórzu Świątynnym w pobliżu meczetu Al-Aksa w Jerozolimie, pomimo przemocy wywołanej przez arabskich zamieszek.


Prezydent USA Joe Biden powiedział byłemu prezydentowi Barackowi Obamie, że planuje ubiegać się o reelekcję w 2024 roku


Volvo inwestuje w izraelskiego producenta technologii szybkiego ładowania akumulatorów StoreDot


Minister spraw zagranicznych Yair Lapid skróci swoje wakacje w Madrycie i wróci do Izraela we wtorek wieczorem w obliczu rosnących napięć wokół kompleksu Wzgórza Świątynnego w Jerozolimie.


Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.