Uncategorized

Krotko i zwiezle.Wiadomosci z Izraela dzien po dniu 22.4 – 23.4


Izraelska policja zablokowała  right-wing flag marsz przez Jerozolimę,


Pomimo  stale rosnącego standardu wielu izraelskich Arabów nadal popiera przemoc i sprzeciw wobec państwa


Według raportu palestyńscy terroryści w rządzonej przez Hamas Strefie Gazy budują tunele, przygotowując się do kolejnej wojny z Izraelem.


Palestyńczycy wszczęli zamieszki na Wzgórzu Świątynnym w Jerozolimie. Obrzucono kamieniami izraelskich policjantów, którzy odpowiedzieli środkami do rozpraszania tłumu. W starciach rannych zostało 31 Arabów.


NATO musi unikać bezpośredniej konfrontacji wojskowej z Rosją, która mogłaby doprowadzić do trzeciej wojny światowej, powiedział kanclerz Niemiec Olaf Scholz


Papież Franciszek powiedział że zaplanowane spotkanie w Jerozolimie z rosyjskim patriarchą prawosławnym Cyrylem zostało „zawieszone”.


Komitet Działań Politycznych powiązany z AIPAC, proizraelskim lobby, stał się w niecałe sześć miesięcy istnienia największym proizraelskim PAC w USA, dostarczając 6 milionów dolarów 326 kandydatom.


Ze względu na wystrzelone rakiety z Gazy przejście graniczne Erez między Izraelem a Gazą zostanie zamknięte w niedzielę dla robotników i handlowców ze Strefy Gazy, poinformował koordynator działań rządowych na tych terytoriach.


dolar amerykański osiągnął najwyższy poziom od ponad dwóch lat, ponieważ inwestorzy przygotowywali się na szereg podwyżek stóp procentowych w walce z globalną inflacją.


Minister spraw zagranicznych Yair Lapid powiedział „Pod żadnym pozorem nie zaakceptujemy ostrzału rakietowego ze Strefy Gazy na państwo Izrael. Hamas i cały świat muszą wiedzieć, że Izrael będzie działał i zrobi wszystko, co konieczne, aby chronić bezpieczeństwo swoich obywateli”


Demonstranci antyizraelscy wzywali do oporu „wszelkimi niezbędnymi środkami” przed izraelskim konsulatem w Nowym Jorku


Około 1,4 miliona ludzi odwiedziło rezerwaty przyrody i parki narodowe w dniach Paschy, mówi Urząd ds. Natury i Parków.


Starcia między chrześcijańskimi pielgrzymami a funkcjonariuszami izraelskiej policji wybuchły w sobotę podczas ceremonii Świętego Ognia, która nie odbyła się w pełnym składzie od dwóch lat.


Turecka przestrzeń powietrzna została zamknięta dla wojskowych i cywilnych samolotów przewożących wojska z Rosji do Syrii 


MK Mossi Raz (Meretz) wyjedzie w sobotę wieczorem z Izraela do Armenii, aby wziąć udział w niedzielnej ceremonii upamiętniającej ludobójstwo Ormian.


Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.