Uncategorized

Krotko i zwiezle.Wiadomosci z Izraela dzien po dniu 30.4 – 1.5w nocy dwóch palestyńskich terrorystów podjechało samochodem do wjazdu do osiedla żydowskiego Ariel w zachodniej Samarii, i zastrzeliło strażnika. 23-letni Izraelczyk zmarł na miejscu. Strażnik zasłonił swoim ciałem strażniczkę, która była jego narzeczoną.


Agencja wywiadowcza Mossadu udaremniła niedawno irańską próbę zabójstwa pracownika konsulatu izraelskiego w Stambule, potwierdziły w sobotę izraelskie źródła.


szef agencji bezpieczeństwa wewnętrznego Szin Bet, Ronen Bar spotkał się z palestyńskim przewodniczącym Mahmoudem Abbasem, który powiedział, że nie jest w stanie uspokoić napięć w Jerozolimie, Judei i Samarii. Abbas powiedział, że klucz do uspokojenia tego obszaru jest w rękach Izraela, a nie w jego rękach.


Zniesienie sankcji nałożonych na Rosję jest częścią negocjacji pokojowych między Moskwą a Ukrainą, które są „trudne”, ale trwają codziennie, powiedział rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow w uwagach opublikowanych na początku soboty.


ministerstwo spraw zagranicznych Izraela wezwało Izraelczyków do jak najszybszego opuszczenia separatystycznego obszaru Nadniestrza w Mołdawii. “


Syn premiera Naftalego Bennetta otrzymał list z kulą kilka dni po tym, jak podobny list z kulą został wysłany do żony premiera.


duży pożar wybuchł w sąsiedztwie moszawu Eljakim i miasta Jokneam, na północy kraju. W akcję gaśniczą zaangażowano 4 samoloty i 11 zespołów strażackich.


Izraelska drużyna judo zdobywa trzeci medal na Mistrzostwach Europy w Bulgari Gili Sharir otrzymała brązowy medal w sobotę, zaledwie dzień po tym, jak dwie inne izraelskie judoki otrzymały odpowiednio złoty i brązowy medal


Pocisk wylądował w pobliżu irackiej bazy lotniczej Ain al-Asad, w której znajdowały się siły amerykańskie i inne siły międzynarodowe ale nie bylo żadnych ofiar


Terroryści Państwa Islamskiego (ISIS) wysadzili w sobotę odcinek gazociągu na północnym Synaju w Egipcie, 


Po sześciu tygodniach leczenia 6000 pacjentów Izrael zamknął swój szpital polowy w zachodniej Ukrainie


50-letni bezdomny mężczyzna podpalił się naprzeciwko budynku urzędu miasta Aszdod.


północny Izrael dotknęło trzęsienie ziemi o sile 3,7 stopnii w skali Richtera. Epicentrum wstrząsów znajdowało się u wybrzeży Libanu, około 96 km na północny zachód od Nahariji.


Nowy raport Ministerstwa Zdrowia potępia Grupę Strauss za serię niedopatrzeń i niepowodzeń, które według niej doprowadziły do ​​rozprzestrzenienia się salmonelli w fabryce firmy w Nof Hagalil, co spowodowało masowe wycofanie produktów Elite z rynku.


Ekspert w dziedzinie kardiologii i chorób wewnętrznych prof. Yehuda Adler, chory po zarażeniu COVID, twierdzi, że decyzja o zniesieniu nakazu noszenia masek jest motywowana politycznie; „Mówimy o setkach ciężko chorych pacjentów w szpitalach. Nie jesteśmy w dobrej sytuacji.”


Noam Sason z Ganei Tikva wygrał w piątek szkolne mistrzostwa Europy w szachach dzieci poniżej 9 roku życia na Rodos w Grecji. 8-letni Izraelczyk, z Ganei Tikva pokonał konkurentów z Turcji i Ukrainy, i wygrał mistrzostwa Europy w szachach, dodając kolejny tytuł do swojej rosnącej listy międzynarodowych tytułów mistrzowskich.


Jak poinformował w niedzielę gubernator obwodu białogrodzkiego, obiekt rosyjskiego ministerstwa obrony w południowym regionie Biełgorod, graniczącym z Ukrainą, stanął w ogniu.


Główny doradca medyczny prezydenta USA, dr Anthony Fauci, pochwalił Ben-Guriona University of the Negev prof. Tomera Hertza i jego zespół badawczy za ich wysiłki w wykrywaniu wczesnych wariantów nowego koronawirusa.

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.