Uncategorized

Prawdziwy powód alarmującego ostrzeżenia Blinkena o Iranie

Melanie Philips

Możliwe, że sekretarz stanu USA tak bardzo chciał przestraszyć ludzi, że sprzeciw wobec amerykańskich ustępstw wobec Iranu w celu przypieczętowania umowy właśnie się rozpłynął.

Na początku tego tygodnia sekretarz stanu USA Antony Blinken powiedział Senackiej Komisji Spraw Zagranicznych, że czas, w którym Iran potrzebowal na produkcję materiałów rozszczepialnych do broni jądrowej , skrócił się teraz do „kwestii tygodni”.

Jest to wyraźnie niepokojąca wiadomość. Ale dlaczego Blinken zdecydował się ogłosić to światu? W końcu nasuwa się pytanie: „Więc co zamierzasz z tym zrobić?”

Blinken powiedział podczas przesłuchania, że ​​odnowienie umowy nuklearnej z Iranem z 2015 r., która zniosła sankcje w zamian za ograniczenia programu nuklearnego, pozostaje „najlepszym sposobem na sprostanie wyzwaniu nuklearnemu, jakie stanowi Iran”.

Ale negocjacje utknęły w martwym punkcie kilka tygodni temu, w wyniku powszechnego oburzenia z powodu przecieków ujawniających, że amerykańscy negocjatorzy zaakceptowali żądanie Iranu, aby Stany Zjednoczone wycofały oznaczenie terrorystyczne z Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej.

Możliwe więc, że ostre ostrzeżenie Blinkena miało na celu tak przestraszyć ludzi, że sprzeciw wobec amerykańskich koncesji na rzecz Iranu w celu przypieczętowania umowy właśnie się rozpłynął.

Chociaż zarówno źródła amerykańskie, jak i izraelskie informują, że porozumienie jest obecnie niezwykle mało prawdopodobne, nierozsądnym byłoby sądzić, że tak się nie stanie – ponieważ determinacja administracji Bidena, by ją sfinalizować, była zdumiewająca.

Blinken i jego zespół ds. polityki zagranicznej ignorują fakt, że wpłynęłoby to miliardy dolarów na reżim terrorystyczny, który przeprowadził niezliczone ataki przeciwko interesom amerykańskim i zachodnim, i regularnie deklaruje zamiar usunięcia Izraela z mapy.

Wydają się być nieświadomi faktu, że międzykontynentalne pociski balistyczne, które będą udostępniać dzięki tej umowie, będą skierowane nie na Izrael, ale na Amerykę i Europę.

Odsuwają na bok fakt, że Iran niedawno planował zamordowanie byłego doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego Johna Boltona i byłego sekretarza stanu Mike’a Pompeo. Na przesłuchaniu w komisji senackiej Blinken jedynie przyznał, że jest „trwającym zagrożeniem dla obecnych i byłych amerykańskich urzędników”, jednocześnie powtarzając swoje zobowiązanie do podpisania porozumienia z jego sprawcami.

Blinken i jego zespół ignorują sposób, w jaki reżim kłamie . Jej powtarzające się twierdzenie, że nie ma zamiaru wykorzystywać swojego programu nuklearnego do budowy broni jądrowej, zostało niedawno zburzone przez byłego polityka irańskiego, Ali Motahari .

„Kiedy rozpoczęliśmy naszą działalność nuklearną, naszym celem było rzeczywiście zbudowanie bomby” – powiedział Motahhari w irańskim radiu. Pomysł zbudowania bomby jako formy regionalnego „zastraszania”, powiedział, był znany wszystkim urzędnikom w Teheranie.

Powstaje więc pytanie, dlaczego administracja Bidena jest tak skoncentrowana na zrobieniu tej transakcji. A odpowiedź na to również odpowiada na pytanie, dlaczego zdecydował się ogłosić, że Iran ma zamiar zdobyć bombę.

To były prezydent Barack Obama – z których kilku jest teraz urzędnikami administracji Bidena – którego determinacja, by wydobyć Iran z zimna, doprowadziła do porozumienia w 2015 roku. Podobno Obama chciał „wyrównać” rywalizujące ze sobą szyickie i sunnickie obozy islamskie w regionie, a tym samym stworzyć równowagę sił.

Oprócz tej głęboko wątpliwej realpolitik, niektórzy członkowie administracji Bidena są również motywowani złośliwością wobec Izraela.

Ale głównym powodem tej fiksacji, zawartej w sposobie myślenia samego Blinkena, jest z pewnością dominujący zachodni liberalny dogmat, że wojna niczego nie rozwiązuje i że właściwą odpowiedzią na agresję są zawsze negocjacje i kompromis.

Jak podobno powiedział zespół Blinkena, nuklearny Iran jest lepszy niż konfrontacja militarna.

To oszałamiające stwierdzenie mówi nam wszystko, co musimy wiedzieć o administracji Bidena i niebezpieczeństwie, jakie stanowi dla świata zachodniego. Oznacza to bowiem, że odmówi powstrzymania fanatycznego i ludobójczego agresora, jeśli pójście na wojnę jest na to jedynym sposobem.

W rezultacie okłamuje siebie i wszystkich innych, aby zminimalizować ekstremalne niebezpieczeństwo, jakie stwarza ten agresor. Gdy przypomniano o zamiarze eksterminacji Izraela przez Iran, ci sami urzędnicy odpowiedzieli: „Świat nigdy by do tego nie dopuścił”. Cóż, spróbuj powiedzieć to Ukrainie.

W wyniku promowania tej fantazji administracja Bidena mówi możliwą do udowodnienia nieprawdę na temat proponowanego układu z Iranem. Jak Blinken powiedział komisji senackiej: „Nadal wierzymy, że przywrócenie zgodności z umową byłoby najlepszym sposobem na sprostanie wyzwaniu nuklearnemu postawionemu przez Iran i upewnienie się, że Iran, który już działa z niewiarygodną agresją, nie mieć broń nuklearną.”

Ale zgłoszone warunki umowy faktycznie gwarantują, że po stosunkowo krótkim opóźnieniu Iran legalnie otrzyma broń jądrową – podobnie jak umowa z 2015 r. gwarantowała legalny irański arsenał nuklearny po nieco dłuższym opóźnieniu.

Administracja Bidena nie mogła nie pojąć tego niezaprzeczalnego faktu. Wynika z tego, że z umową lub bez niej wierzy, że Iran zdobędzie bombę – ponieważ Stany Zjednoczone jej nie powstrzymają.

Dlatego zespół Bidena chce, aby umowa była listkiem figowym, który zakamufluje przerażającą zdradę Zachodu. Ale jeśli Iran nie dostarczy tego listka figowego, administracja Bidena musi odrzucić winę.

Dlatego powiedział, że Iran jest teraz na skraju wybuchu nuklearnego – i że to wszystko wina byłego prezydenta Donalda Trumpa za wycofanie Ameryki z umowy w maju 2018 roku.

To porozumienie, jak twierdzi, pomogło skrócić czas potrzebny Iranowi na zakup broni. A zatem obwinia wycofanie się Trumpa za późniejsze przyspieszenie Iranu w zakresie zdolności do wybicia się.

„W ramach umowy nuklearnej z Iranem program nuklearny Iranu był ściśle ograniczany i monitorowany przez międzynarodowych inspektorów” – powiedział rzecznik Białego Domu Jen Psaki. Po wycofaniu się Stanów Zjednoczonych Iran „szybko przyspieszył swój program nuklearny i ograniczył współpracę z międzynarodowymi inspektorami w przypadku niewywiązania się z zobowiązań dotyczących porozumienia nuklearnego z Iranem”.

Ale to jest bardzo tendencyjny rewizjonizm. Nie można było monitorować, co w rzeczywistości robił Iran, nawet gdy mówiono, że „przestrzega” umowy z 2015 r., ponieważ nigdy nie wpuszczał inspektorów na swoje najbardziej wrażliwe strony.

Jak zauważył w zeszłym tygodniu raport Departamentu Stanu: „Poważne obawy pozostały nierozstrzygnięte w związku z możliwym niezadeklarowanym materiałem jądrowym i działaniami w Iranie” i zauważył, że Republika Islamska „nie w pełni współpracowała z Międzynarodową Agencją Energii Atomowej (MAEA), która próbuje zbadać możliwe tajne działania nuklearne w czterech miejscach w całym kraju”.

Co więcej, jak piszą Andrea Stricker i Anthony Ruggiero dla Fundacji na rzecz Obrony Demokracji: „Administracja Bidena nie na każdym kwartalnym posiedzeniu Rady Gubernatorów MAEA nie zaleciła, by ciało napiętowalo Iran za ograniczenia w monitorowaniu MAEA, braku współpracy z oddzielne dochodzenie MAEA w sprawie niezadeklarowanej działalności nuklearnej Teheranu i rażących eskalacji nuklearnych – z których większość miała miejsce pod obserwacją administracji Bidena”.

Teraz Izraelczycy rozmawiają z zespołem Bidena o „Planie B” po prawdopodobnym upadku umowy. Ale okropna logika podejścia zespołu polega na tym, że Stany Zjednoczone nie odejdą od umowy z 2015 roku, ale potraktują ją jako rodzaj umowy zombie – ani martwej, ani żywej.

Jak powiedział Benny Avni z The New York Sun Behnam Ben Taleblu z Fundacji na rzecz Obrony Demokracji , bardziej prawdopodobnym rezultatem jest „plan C: nie ogłaszać, że rozmowy się załamały, ale także nie wracać do nacisku” na Iran .

Wielkie kłamstwo na temat zalotów Obamy-Bidena przez Iran polega na tym, że miało to zapobiec zdobyciu bomby. Nie było. Miało to ukryć to, co Stany Zjednoczone uznały za nieuniknione – irańską broń jądrową – ponieważ nie zamierzały nic zrobić, aby to powstrzymać.

Czy więc Izrael ma swój własny plan? Możemy tylko mieć nadzieję.

Prawdziwy powód alarmującego ostrzeżenia Blinkena o Iranie

Przetlumaczyl Sir Google Translate

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.