Uncategorized

Krotko i zwiezle.Wiadomosci z Izraela dzien po dniu . 6.5 – 7.5


Urzędnicy z University of Melbourne w Australii potępili „antysemicki wniosek” niedawno przyjęty przez szkolny związek studencki, który wzywa do bojkotu izraelskich uniwersytetów i naukowców.


Żydowski redaktor w studenckiej gazecie Uniwersytetu Harvarda The Harvard Crimson skrytykował niedawny felieton, w którym redakcja zadeklarowała swoje poparcie dla ruchu BDS przeciwko Izraelowi Hamas określił atak terrorystyczny w Elad w czwartek wieczorem jako heroiczny, mówiąc, że była to odpowiedź na zbrodnie popełnione na Palestyńczykach w meczecie Al-Aksa


Rzecznik Departamentu Stanu USA Ned Price potępił w czwartek atak terrorystyczny , w którym zginęły trzy osoby, a cztery zostały ranne w centralnym izraelskim mieście Elad, nazywając go nikczemnym, 


odbyła się ocena stanu bezpieczeństwa, po której postanowiono przedłużyć zamknięcie terytoriów palestyńskich w Judei i Samarii, oraz przejścia graniczne ze Strefą Gazy.


izraelska policja ujawniła tożsamość i zdjęcia palestyńskich terrorystów odpowiedzialnych za atak w Elad. Są to: 19-letni Assad Josef Assad al-Rafa’i i 20-letni Tzabhi Imad Tzabhi Abu Shakir, obaj mieszkańcy Dżeninu. Służby bezpieczeństwa kontynuują obławę.


Przewodniczący Ra’am Mansour Abbas powiedział w piątek, że jego partia islamska nie będzie przyczyną rozwiązania obecnego rządu.


Specjalny Koordynator ONZ ds. Procesu Pokojowego na Bliskim Wschodzie Tor Wennesland potępił w czwartek śmiertelny atak terrorystyczny w Elad.


Senat USA przyjął niewiążący wniosek zakazujący administracji Bidena usunięcia irańskiego Korpusu Strażników Rewolucji (IRGC) z listy zagranicznych organizacji terrorystycznych w ramach umowy nuklearnej z Iranem.


Minister spraw zagranicznych Yair Lapid rozmawiał z ministrem spraw zagranicznych Emiratu Szejkiem Abdullahem bin Zayedem po ataku terrorystycznym w Elad . Bin Zayed ostro potępił atak terrorystyczny i złożył kondolencje rodzinom zabitych.


USA wzywają Izrael do zaprzestania budowy osiedli w oczekiwaniu na wizytę Bidena


Książę Karol przekazuje darowizny na rzecz brytyjskiej organizacji charytatywnej, która pomaga ukraińskim uchodźcom


Polityka administracji Bidena wobec Iranu zawodzi, ponieważ Senat odrzuca ustępstwo


Air Cairo przeszedł do historii stając się pierwszą egipską linią lotniczą obsługującą bezpośredni lot z Izraela do Egiptu, który wystartował rano do Sharm el-Sheikh z ponad 150 Izraelczykami na pokładzie.


papież Franciszek odwołał swoją wizytę w Izraelu, która miała odbyć się 15 czerwca w ramach podróży po Bliskim Wschodzie.


Jordania ostrzega przed eksmisją Palestyńczyków na obszarze South Hebron Hills


Unia Europejska podejmuje ostatnią próbę ratowania umowy nuklearnej z Iranem i przełamania impasu, podał Financial Times.


Ambasada Izraela w New Delhi ogłosiła stan pogotowia w obliczu „poważnego” zagrozenia przed atakiem Iranu’

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.