Uncategorized

Krotko i zwiezle.Wiadomosci z Izraela dzien po dniu 16.5 – 17.5


Pełniący obowiązki dyrektora generalnego Kancelarii Premiera Izraela będzie promować przydział milionów szekli na dodatkowe fundusze dla Rady Regionalnej Jisr az-Zarqa w ramach negocjacji mających na celu utrzymanie islamistycznego w koalicji.


Stany Zjednoczone przygotowują się do usunięcia żydowskiego skrajnie prawicowego ruchu Kahana Chai (Kach) z listy Organizacji Terrorystów Zagranicznych


kilkanastu Arabów zaatakowało i pobiło Żyda, który przypadko wszedł do dzielnicy Issawiya we Wschodniej Jerozolimie.


został udaremniony atak terrorystyczny w Samarii, kiedy palestyński Arab uzbrojony w siekierę został aresztowany w drodze do planowanego ataku.


Libańska grupa terrorystyczna Hezbollah i jej sojusznicy ponieśli straty w wyborach parlamentarnych w ten weekend, a ich przeciwnicy zdobyli więcej mandatów. Niektórzy z ich tradycyjnych partnerów Hezbollahu nie weszli do parlamentu, jak pokazały wczesne wyniki w poniedziałek .


Premier Naftali Bennett polecił rządowi zbadanie możliwości wyburzenia domów izraelsko-arabskich terrorystów i deportacji rodzin terrorystów do Gazy, ponieważ władze izraelskie nadal walczą z falą terroryzmu, która pochłonęła 19 istnień ludzkich w ciągu około miesiąca.


Beduini z regionu Negew w niedzielę umieścili kamienie na torach kolejowych w pobliżu Tarabina.


Budżet pomocy UE 2022-24 UNRWA będzie o 40% niższy niż w poprzednim trzyletnim okresie, UE ogłosiła w zeszłym tygodniu.


Izraelska minister spraw wewnętrznych Ayelet Shaked powiedziała w poniedziałek, że zawetuje wszelkie próby innych partii w koalicji dotyczące zmiany prawa o państwie narodowym.


Izrael zwiększa wydobycie gazu ziemnego na morzu i zamierza osiągnąć porozumienie w sprawie dostaw z Europą w nadchodzących miesiącach, ponieważ kontynent chce zastąpić dostawy z Rosji.


Minister finansów Avigdor Liberman powiedział w poniedziałek, że jego koledzy izraelscy ministrowie powinni zbojkotować prezydenta Autonomii Palestyńskiej Mahmouda Abbasa, którego oskarżył o podżeganie przeciwko Izraelowi.


 Izraelska Agencja Kosmiczna ogłosiła w niedzielę zamiar zainwestowania 600 milionów szekli w ciągu pięciu lat w celu rozszezenia wlasnego przemysłu kosmicznego.


Hamas ostrzega Izrael: „Przeznaczeniem jest śmierć, jeśli wejdziesz do Gazy”


doszło do poważnych aktów przemocy wobec personelu medycznego w szpitalu Hadassah na górze Scopus, gdy kilkudziesięciu arabskich członków rodziny pacjenta z Jerozolimy Wschodniej zaczęło zamieszki po otrzymaniu wiadomości o jego śmierci.


izraelscy żołnierze zidentyfikowali i zestrzelili drona należącego do organizacji terrorystycznej Hezbollah, który z Libanu wleciał w izraelską przestrzeń powietrzną.


izraelskie siły bezpieczeństwa zatrzymały w nocy 18 poszukiwanych Arabów podczas działań prowadzonych w Judei i Samarii. Przejęto także karabin M-16. W obozie uchodźców Muchajjam al-Fara doszło do wymiany ognia z terrorystami.


palestyński terrorysta usiłował zaatakować nożem izraelskich żołnierzy w pobliżu Nablusu w środkowej części Samarii. Żołnierze postrzelili i aresztowali napastnika.


Gregory Fibobrov, weteran Brygady Golani służy na froncie Ukrainy walczącym z rosyjską inwazją; zostal odznaczony medalem za „osobistą odwagę, poświęcenie i lojalność”


Żydowska stacja radiowa zostanie otwarta w Maroku


Podczas trwających miesiąc ćwiczeń „Rydwanów ognia” siły powietrzne będą przeprowadzać manewry symulujące atak na irańskie obiekty nuklearne;

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.