Uncategorized

Krotko i zwiezle .Wiadomosci z Izraela dzien po dniu. 18.5 – 19.5


Społeczność żydowska Wiednia udokumentowała rekordowe 965 incydentów antysemickich w Austrii w 2021 r., według nowego raportu .


Kneset uchwalił w drugim i trzecim czytaniu projekt ustawy dający rodzicom ulgi podatkowe na dzieci.


Ambasador Izraela na Ukrainie Michael Brodsky wrócił w tym tygodniu do Kijowa, wznosząc we wtorek flagę państwa żydowskiego na maszcie tuż przed budynkiem ambasady.


Ukraińska piosenkarka występuje w Izraelu, aby zebrać fundusze na pomoc humanitarną MDA


Podczas swojej wizyty szef sztabu CENTCOM Michael Kurilla będzie obserwował ćwiczenia IDF „Rydwany ognia” • W pierwszej kolejności tankowce USAF uczestniczą w symulacji izraelskiego ataku na Iran


 Izrael wysłał w środę 2000 hełmów i 500 kamizelek ochronnych na Ukrainę, aby pomóc organizacjom ratunkowym i cywilnym w rozdartym wojną kraju.


izraelskie siły bezpieczeństwa przeprowadziły w nocy liczne działania antyterrorystyczne w Judei i Samarii. Zatrzymano 14 poszukiwanych terrorystów.


Niemieccy prokuratorzy domagają się pięciu lat więzienia dla mężczyzny, który rzekomo służył jako nazistowski strażnik w obozie koncentracyjnym Sachsenhausen podczas II wojny światowej,


Koalicja 25 organizacji proizraelskich z całego świata podpisała raport Międzynarodowego Forum Prawnego (ILF), piętnujący Komisję Śledczą ONZ przeciwko Izraelowi jako „wyjątkowo bezprecedensową, niesprawiedliwą i całkowicie pozbawioną bezstronności lub jakiejkolwiek podstawy prawnej.”


Ministerstwo Rolnictwa poinformowało że pierwsza wysyłka nasion konopi została zatwierdzona do Stanów Zjednoczonych


Sakas, chrześcijański Arab z północnego miasta Kafr Yasif, owinął się izraelską flagą, gdy stanął na podium po tym, jak pokonał swojego słowackiego przeciwnika w kategorii wagowej poniżej 75 kilogramów (165,3 funta) w kickboxingu w stylu K- 1 .’


W oficjalnym oświadczeniu Jordanii stwierdzono, że prezydent USA Joe Biden obiecał amerykańskie wsparcie dla dwupaństwowego rozwiązania obecnego konfliktu


znowu przemoc ze strony rodziny arabskiego pacjenta dziś wieczorem w szpitalu. Pacjent, mężczyzna, który został śmiertelnie ranny w wypadku motocyklowym w Abu Sanan i został w ciężkim stanie przewieziony do Galilejskiego Centrum Medycznego w Naharij. Po nieco ponad 40 minutach resuscytacji zmarł z powodu odniesionych ran. Członkowie jego rodziny zareagowali przemocą wobec personelu.


65-letnia Ilana Sporta Hania została aresztowana w zeszłym miesiącu za wysyłanie listów z groźbami do żony i nastoletnich synów Bennetta, które zawierały naboje do broni.


Związek Medyczny ogłosił dzisiaj 24-godzinny strajk we wszystkich szpitalach i kasach chorych który rozpocznie się czwartek rano (jutro) w proteście po ataku na personel medyczny, do którego doszło ostatniej nocy w szpitalu Hadassah górze Scopus w Jerozolimie.


Setki żydowskich wyznawców odwiedziły dzisiaj najstarszą północno-afrykańską synagogę w Tunezji, po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa.


pięciu podejrzanych zostało aresztowanych pod zarzutem przemytu złotych monet o łącznej wadze 5,7 kg na lotnisku Ben Guriona.


Specjalny wysłannik ONZ poinformował w środę, że rozległe sankcje USA nałożone na Iran poważnie wpłynęły na gospodarkę tego kraju i pogorszyły sytuację humanitarną w kraju


Mieszkaniec Beer Szeby został w środę skazany na 13 miesięcy więzienia za tweety, w których pisał o chęci zabicia byłego premiera Benjamina Netanjahu i jego syna Yaira.


Tysiące ludzi przyjechalo do Meron w północnym Izraelu, aby świętować Lag Baomer w rok po tragedii, która wydarzyła się na uroczystości.


Członek Knesetu Ghaida Rinawie Zoabi (Meretz) zrezygnowała w czwartek z koalicji rządowej, wywołując wstrząs w izraelskim systemie politycznym. Po jej odejściu koalicja ma teraz tylko 59 mandatów w stosunku do 60 opozycji.

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.