Uncategorized

Krotko i zwiezle.Wiadomosci z Izraela dzien po dniu 20.5 – 21.5


izraelskie siły bezpieczeństwa przeprowadziły w nocy liczne działania antyterrorystyczne w Judei i Samarii. Zatrzymano 14 poszukiwanych terrorystów.


Za dwa tygodnie w ramach ćwiczeń wojskowych “Rydwany ognia”, izraelskie i amerykańskie siły powietrzne przeprowadzą symulację uderzenia w Iran. W jej ramach izraelskie samoloty myśliwskie będą korzystać z amerykańskich cystern powietrznych.


Irańskie siły bezpieczeństwa zajęły obcy statek próbujący przemycić paliwo z kraju


Palestyński Islamski Dżihad: „Wojskowe skrzydło gotowe do walki w Gazie, Dżeninie, wszędzie”


Menachem Kaiser zdobywa nagrodę Sami Rohr za literaturę faktu


Powieść satyryczna oparta na prawdziwej historii ojca byłego premiera Izraela Benjamina Netanjahu szukającego pracy w środowisku akademickim w Stanach Zjednoczonych zdobyła w 2022 r. nagrodę Pulitzera za beletrystykę.


Shin Bet ujawnia irański wysiłek, by zwabić Izraelczyków za granicę aby ich uprowadzic


Na górze Meron w północnym Izraelu odbyły sięuroczystości religijne, podczas których według izraelskich mediów przybyło na to miejsce łącznie około 130 000 wiernych.


Turecki minister spraw zagranicznych Mevlut Cavusoglu odwiedzi Izrael w przyszłym tygodniu i planuje udać sie na Wzgórze Świątynne,


Zmarł izraelski pisarz Icchak Noy


Sąd Najwyższy odrzucił wniosek o wstrzymanie rozbiórki domu terrorysty, który dokonał śmiertelnego ataku w Bnei Brak w marcu zeszłego roku.


USA usuwają radykalną żydowską grupę Kach z listy organizacji terrorystycznych


57 Demokratów w Izbie Reprezentantów USA wezwało Departament Stanu i FBI do wszczęcia śledztwa w sprawie śmierci dziennikarki Al Jazeera, Shireen Abu Akleh,


W Izraelu wykryto pierwszy przypadek wirusa ospy małpiej u mężczyzny, który niedawno wrócił z podróży do Europy Zachodniej.


Meretz MK Ghaida Rinawie Zoabi powiedziała w piątek, że mimo rezygnacji z koalicji może nadal współpracować z blokiem rządzącym, ponieważ „alternatywa dla obecnego rządu jest znacznie gorsza”


Nowa wystawa w Muzeum Żydowskim w Grecji po raz pierwszy potwierdza, że ​​obecność Żydów w tym kraju sięga końca IV wieku p.n.e.


Wstępne dowody wskazują, że Iran i Hezbollah wykorzystują loty cywilne do Damaszku i Bejrutu w celu przemycania broni wojskowej


Izba Reprezentantów w większości przyjęła ponadpartyjną rezolucję potępiającą antysemityzm.


Izrael ma ambasadora w Czadzie po raz pierwszy od 50 lat, co jest wynikiem rosnących więzi Izraela z krajami afrykańskimi.

Kategorie: Uncategorized

1 odpowiedź »

 1. 1. Izraelskie wojsko w Samarii wykonuje brudną robotę na rzecz upadłego watażki antysemity Abbasa. 30 lat temu Izraelczycy wierzyli że przyjazny Muchtar utrzyma porządek na terenie byłego zaboru jordańskiego. Zamiast porządku dostali dwie intifady i terror w wolnym czasie.
  Wniosek? Stary muchtar nie potrafi albo nie chce utrzymać porządku. Dlatego starego muchtara wykopać, jego milicje rozwiązać, i wybrać takiego co zrobi robotę. A są tacy. Zatkać nos i mianować. Takiego i jego milicję, albo nawet dać mu milicję najemników, jak przyjęte na BW.
  Wojsko obrony Izraela marnuje czas na akcje policyjne, zamiast szykować się do wojny z Iranem. A ta nadejdzie.

  2. Turcja Erdogana jest sunnickim wrogiem państwa żydowskiego. Symetrycznym do wroga szyickiego w postaci Iranu.
  Zezwolenie na wizytę MSZ tureckiego na Górze Świątynnej bez eskorty urzędników izraelskich jest aktem głupoty i ślepoty politycznej, które tylko pogorszy status Izraela na świecie i polepszy status Turcji między Sunnitami.
  Izraelski MSZ zachowuje się jak goniec MSZ amerykańskiego. A MSZ Blinken, powiedzmy delikatnie, woli interesy każdego z ponad 200 państw na świecie od interesów izraelskich.
  Mam jeszcze małą nadzieję że to nie stanie się. Główną zaletą przyszłości jest że jeszcze się nie stała, czyli niekoniecznie się stanie. A w środku może odbyć się wiele wydarzeń. Wiwat niepewność.

  3, Stosunki dyplomatyczne z Czadem; intymny związek z Umowami Abrahama i ze stosunkami z Marokiem. Wielkie gratulacje! Może nadejdzie czas i Izrael ustanowi ambasadę w Libii.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.