Uncategorized

Krotko i zwiezle.Wiadomosci z Izraela dzien po dniu 26.5 – 27.5


Izraelski minister obrony Benny Gantz przybędzie do Indii 1 czerwca z oficjalną wizytą


Rabin Ephraim Mirvis, naczelny rabin Wielkiej Brytanii i Wspólnoty Narodów, życzył królowej Elżbiecie II „wielu kolejnych ” w modlitwie, którą wygłosił w środę na cześć jej Platynowego Jubileuszu.


Partia Mahmouda Abbasa, Fatah wspiera ataki terrorystyczne w Bnei Brak w Tel Awiwie


Departament Skarbu USA atakuje wspieraną przez Rosję irańską sieć przemytu ropy naftowej


Orkiestra izraelska występi w Egipcie po raz pierwszy od 40 lat. Z okazji 74. Dnia Niepodległości Izraela orkiestra Firqat Alnoor wykona egipskie klasyki w Kairze.


Wśród wielu Żydów na najnowszej rosyjskiej liście Amerykanów z zakazem wjazdu jest trzech rabinów Chabadu


prezydent Isaac Herzog ostrzegł przed fałszywymi doniesieniami obwiniającymi Izrael o zabicie dziennikarki Al Jazeera, Shireen Abu Akleh, która została śmiertelnie postrzelona 11 maja w Dżeninie.


izraelska policja wprowadziła podwyższony stan pogotowia w Jerozolimie i miastach z mieszaną populacją żydowsko-arabską, który będzie obowiązywać do obchodzonego w niedzielę Dnia Jerozolimy.


Zródło wywiadu podało, że Izrael poinformował Stany Zjednoczone, że stał za zabójstwem starszego irańskiego oficera w Teheranie na początku tego tygodnia,


Ani Izrael, ani Autonomia Palestyńska formalnie nie zwróciły się o pomoc USA w śledztwie w sprawie zabójstwa palestyńsko-amerykańskiego dziennikarza na Zachodnim Brzegu, poinformował w środę Departament Stanu.


Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę, że zatwierdziło plany nowego szpitala w Beer-Szebie


Geva Levin zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Europy w Wspinaczce, które odbyły się w Klagenfurcie w Austrii, stając się pierwszym Izraelczykiem w historii turnieju, który tego dokonał.


Izraelskie Siły Obronne ogłosiły że udaremniły próbę przemytu narkotykow z Egiptu o wartości 1 miliona szekli


Konferencja „Maroko-Izrael Connect to Innovate”, zgromadziła urzędników rządowych i 250 liderów biznesu z dwóch krajów w Casablance, aby skupić się na sposobach współpracy w zakresie technologii upraw , technologie wodne, energetyka, logistyka .


Izraelski minister obrony Benny Gantz odrzucił skargę Autonomii Palestyńskiej, że dziennikarka Al Jazeera Shireen Abu Akleh, która została zastrzelona 11 maja była celowo atakowana przez siły izraelskie. Każde twierdzenie, że IDF celowo krzywdzi dziennikarzy lub niezaangażowanych cywilów, jest rażącym kłamstwem” – powiedział.


izraelskie siły bezpieczeństwa przeprowadziły w nocy liczne działania antyterrorystyczne w Judei i Samarii. Zatrzymano 2 poszukiwanych Arabów oraz przejęto dziesiątki tysięcy szekli funduszy terrorystycznych.


tysiące biegaczy z całego kraju wzięło udział w maratonie w Galilei ku pamięci poległego bohatera izraelskiego, chrześcijańskiego Araba, policjanta Amira Khoury, który został zabity przez terrorystów podczas ataku terrorystycznego w Bnei Brak.


Premier Naftali Bennett powiedzial że kontrowersyjny marsz flag w Dzień Jerozolimy przejdzie zaplanowaną trasą pomimo protestów i gróźb ze strony elementów ekstremistycznych.


Dwa samoloty przewioza 340 etiopskich imigrantów żydowskich w przyszłym tygodniu w ramach wznowionych wysiłków zmierzających do sprowadzenia pozostałych członków społeczności do Izraela.


rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow oskarżył w piątek kraje zachodnie o prowadzenie „wojny totalnej” z Rosją, jej narodem i kulturą, gdy Moskwa kontynuuje swoją operację militarną na Ukrainie.


Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.