Uncategorized

Ciekawe artykuly minionego tygodnia zebral Adam MerJak Palestyńczycy bezczeszczą święte miejsca wszystkich, włącznie z własnymi

Palestyńczycy raz jeszcze zostali przyłapani na kłamaniu światu, kiedy twierdzili, że Żydzi “bezczeszczą” islamskie miejsca święte, szczególnie meczet Al-Aksa w Jerozolimie.

Wiecej TUTAJ


Dlaczego antydepresanty nie poprawiają jakości życia

Spodziewalibyśmy się, że osoby cierpiące na depresję poczują się lepiej, jeśli będą przyjmować leki przeciwdepresyjne. Ku zaskoczeniu, jak wykazało obszerne badanie, w którym przeanalizowano 17,5 miliona dorosłych, u których w latach 2005-2016 co roku diagnozowano depresję, stwierdzono, że tak nie jest. 

Wiecej TUTAJ


Kissinger: Ukraina musi oddać Rosji terytorium

Były sekretarz stanu USA Henry Kissinger podczas przemówienia w Davos wezwał Zachód do “zaprzestania zadawania miażdżącej klęski siłom rosyjskim w Ukrainie”, ostrzegając jednocześnie, że będzie to miało katastrofalne konsekwencje dla stabilności Europy.

Wiecej TUTAJ


Ta ucieczka mogła zmienić bieg historii. Kulisy dramatycznego zniknięcia z ZSRR córki Stalina

Jej życie w ZSRR było drogą przez mękę. Matka, Nadieżda Alliłujewa, popełniła samobójstwo, gdy Swietłana miała zaledwie sześć i pół roku. W czystkach, które Stalin przeprowadził wśród rodaków w latach 30., ucierpieli krewni. Ukochana ciotka Maria i wuj Aleksander Swanidze – brat i szwagierka pierwszej żony Stalina – zostali aresztowani i straceni jako wrogowie narodu. Ich syn, Johnik, towarzysz zabaw małej Swietłany, zniknął bez śladu. Wujek Stanisław Redens, mąż siostry Nadii, Anny, również został skazany na śmierć. Wuj Swietłany, Paweł, brat matki, zmarł na atak serca wywołany miesiącami życia w panicznym strachu. Kiedy Swietłana miała 17 lat, ojciec skazał jej pierwszego ukochanego, Aleksieja Kaplera, na 10 lat Gułagu*

Wiecej TUTAJ


Były pułkownik GRU krytykuje Szojgu. Kreśli scenariusz klęski Rosji

Rosyjską ofensywę w Donbasie, za jej opieszałość, krytykuje emerytowany pułkownik KGB Igor Girkin. Legenda pierwszej wojny o Donbas “wybitnym partactwem” nazywa wiele starć rosyjskich żołnierzy z ukraińskimi. — Naszym żołnierzom w końcu zabraknie pary — ocenia Girkin.

Wiecej TUTAJ


Rosemary Radford Ruether 

Jednym z wyznaczników peryferyjności polskiej teologii katolickiej jest całkowite oderwanie od światowej refleksji i koncentracja na dokumentach wydawanych regularnie przez watykańskie dekasterie. Jeśli było to zrozumiałe w czasach pontyfikatu Jana Pawła II, który całkowicie zdominował polski katolicyzm, to obecnie jest to zaskakujące.

Wiecej TUTAJ


Dlaczego Erdoğan szantażuje NATO?

Po raz kolejny Turcja jest odstającym elementem w sojuszu NATO. Islamski autokrata, prezydent Recep Tayyip Erdoğan, próbuje zmienić to, co wydaje się być jednym z ważniejszych strategicznych posunięć w historii NATO, w handel dywanami na Wielkim Bazarze w Stambule.

Wiecej TUTAJ


Piotr Cywiński: Nie wiem, czy człowiek lubi zabijać. Ale zabija

Działania Rosji w Ukrainie noszą w moim przekonaniu znamiona ludobójstwa. A sama wojna jest odbierana przez Polaków jako atak na nasz świat. To jest też trochę zło wyrządzane nam osobiście – mówi dla Magazynu WP dr Piotr Cywiński, dyrektor Muzeum Auschwitz-Birkenau.

Wiecej TUTAJ


Kategorie: Uncategorized

2 odpowiedzi »

  1. A ten Arab na dachu może ma problem z prostatą, a tak mu świat pomstuje bez powodu. Naśmiewa się z problemów zdrowotnych. W USA już by pozwali tego co pierwszy opublikował ten klip, za rasizm.

  2. Ciekawostka o wspomnianym tu Szojgu, Ministrze Obrony Rosji.
    To Tatar sybryjski, z plemienia Urianki.
    Tego samego plemienia z ktorego pochodzil Subotai, chyba najwiekszy general Dzingis Khana,, general ktory zmiazdrzyl Rus i zapoczatkowal prawie 300-o letnie panowanie Mongolow nad Rosja.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.