Uncategorized

Krotko i zwiezle.Wiadomosci z Izraela dzien po dniu . 1.6 – 2.6


ministerstwo bezpieczeństwa publicznego poinformowało, że od marca do maja wpłynęło około 30 tys. wniosków o wydanie licencji na posiadanie broni, co jest wzrostem o 600%. Ten wzrost ewidentnie ma związek z trwającą falą arabskiego terroru.


izraelskie siły bezpieczeństwa przeprowadziły w nocy liczne działania antyterrorystyczne w Judei i Samarii. Zatrzymano 8 poszukiwanych Arabów oraz przejęto 4 sztuki broni i amunicję.


Dyrektor generalny Netflix, Ted Sarandos, odwiedzi Izrael w tym miesiącu, aby zaprotestować przeciwko proponowanym przepisom, które zobowiązywałyby firmę do inwestowania w oryginalne izraelskie zawartosc


Siły izraelskie ostrzelały palestyńską kobietę na trasie Route 60 w rejonie Gush Etzion po tym, jak zbliżyła się do jednego z zolnierzy z nożem.


Dziesiątki myśliwców izraelskich sił powietrznych uczestniczyły w ćwiczeniach nad Morzem Śródziemnym, według Izraelskich Sił Obronnych. Celem ćwiczeń było przećwiczenie ataków dalekiego zasięgu i ataków na odległe cele.


„Izrael wrócił do Afryki. To nie jest slogan; to rzeczywistość dyplomatyczna, gospodarcza i społeczna” – powiedział Lapid,


Iran zdobyłby broń nuklearną wiele lat temu, gdyby nie tajne izraelskie operacje przeciwko programowi nuklearnemu Islamskiej Republiki, powiedział w środę były szef Sił Obronnych Izraela.


Premier Naftali Bennett zwiedził we wtorek laserowy system obrony przeciwlotniczej opracowywany przez Ministerstwo Obrony, okrzykując go „strategicznym rozstrzygnięciem” dla Izraela przed planowanym rozmieszczeniem .


Irańskie oddziały terrorystyczne prawdopodobnie będą działać w Turcji i przygotowują się do namierzenia tam obywateli Izraela, powiedział były szef Rady Bezpieczeństwa Narodowego gen. dyw. (w stanie spoczynku) Giora Eiland.


Ambasada Izraela w Taszkencie w Uzbekistanie odsłoniła w niedzielę pomnik ku czci Uzbeków, którzy pomagali żydowskim uchodźcom podczas II wojny światowej.


Izraelskie Siły Obronne poinformowały że izraelskie myśliwce zestrzeliły egipskiego drona na początku tego tygodnia po tym, jak operator stracił nad nim kontrolę.


Międzynarodowy kanał informacyjny i24NEWS z siedzibą w Izraelu ogłosił we wtorek, że rozpoczyna działalność w Maroku.


przy wjeździe do miasta Ramat Gan wywieszono wielkie flagi izraelską i palestyńską z napisem: “Mamy żyć razem”. Burmistrz miasta Carmel Szama HaCohen powiedział: “Jest to akt całkowicie legalny, ale rani uczucia wielu mieszkańców.


Izrael, USA zobowiązują się do koordynacji gospodarczej, dyplomatycznej i wojskowej w celu powstrzymania irańskiej broni nuklearnej


Izraelscy dyplomaci udaja się do Bahrajnu na rozmowy o stosunkach dwustronnych


Wrogość wobec przywódcy Autonomii Palestyńskiej Mahmouda Abbasa rośnie nie tylko na palestyńskiej ulicy, ale także w jego własnej partii, podały w tym tygodniu źródła Fatah.


Izraelski minister obrony Benny Gantz przybył w czwartek do New Delhi w Indiach z wizytą państwową.


Jeden palestyński bandyta został zabity, a kilku zostało rannych w Ya’abad koło Jenin podczas starć, które wybuchły, gdy siły izraelskie wkroczyły do ​​wioski, aby wykonać rozkaz rozbiórki domu


Przedstawiciele Wydziału Fizyki Instytutu Weizmanna w Rehovot dołączyli do ponad 100 astronomów na całym świecie w niedawnych ćwiczeniach obrony planetarnej .


Zaczynaja sie wakacje .Wiadomosci z Izraela powroca na poczatku wrzesnia

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.