Uncategorized

UNIWERSALNA IZRAELSKA BROŃ PRZECIW WIRUSOM


Henryk Grynberg

Nowe jerozolimskie laboratorium ViroBlock stworzyło platformę (drug platform) dla szybkiej generacji leków przeciwwirusowych, które atakują proteiny wspólne (od 75 procent do 95 procent) wszystkim wariantom Covida-19 i innym wirusom, jak influenza (grypa), Zika, zachodni Nil czy hepatitis (żółtaczka). Innymi słowy, farmacja nie będzie już musiała zgadywać, jaka będzie odmiana wirusa przyszłorocznej grypy.

„Nasz ViroBlock umie zidentyfikować cele nowego zagrożenia wirusowego lub warianta, stworzyć przeciw nim hamulce (inhibitors) i ustalić potencjał oporu wirusa przeciw nowemu lekowi, a wszystko to w bezprecedensowym tempie” – mówi profesor jerozolimskiego Uniwersytetu Hebrajskiego Isaiah (Shy) Arkin, który jest szefem (CEO) ViroBlocku. (Informacje z artykułu Briana Bluma w Israel21c, via United with Israel.

PS Sprawdza się żydowskie przysłowie, że nieważne, co antysemici mówią, ale co Żydzi robią. Po drugie, jeszcze raz się potwierdza, że wbrew antysemickim oszczerstwom Żydzi – przynajmniej per capita -przynoszą temu wrednemu światu więcej dobra niż inni. Po trzecie, dobrze, że zabiją wreszcie tego przeklętego zachodniego nila (rodzaj polio), który cztery lata temu ukradł mi nogi. I po czwarte, wrzuciłem tę wiadomość w angielskim oryginale na publiczną stronę FB, lecz algorytm – z niewiadomych lub wiadomych powodów – ukrył ją na bocznicy.

Kategorie: Uncategorized

2 odpowiedzi »

  1. Pisze Eryk P
    Pfizer obiecywał, ze cos takiego bedzie już miał w maju tego roku, ale widocznie okazało sie to trudniejsze niż się wydawało. To dotyczy zresztą mnóstwa zapowiedzi w różnych dziedzinach. Dlatego radosne okrzyki zostawiłbym na moment, w ktorym nowe pomysły okażą się skuteczne i bezpieczne.

  2. SUPER !!!
    Wielkie podziekowania wspanialemu Henrykowi Grynbergowi i zyczenia wszystkiego dobrego !!!

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.