Uncategorized

TO NIESTETY NIE ŻART


Henryk Grinberg

Ameryka w końcu zgadza się ze mną, że nie stać jej dłużej na prezydenta, którego ku ogólnemu zdumieniu sama wybrała. Toteż wysłano go ze zbędną misją za morze i za jego plecami – dosłownie tylnymi drzwiami – wpuszczono do Białego Domu młodego, dziarskiego gubernatora Kalifornii, żeby – jak żartowały media – zmierzył firanki. Smukły, wysoki, charyzmatyczny z bujną czupryną wyborczą – Amerykanki zawsze na takich głosują – zbankrutował wprawdzie Kalifornię (którą do niedawna zwano złotym stanem) lecz Ameryki nie można już bardziej zrujnować, a prócz kobiet będzie głosowała na niego młodzież, która już dostaje mdłości od ciągłego widoku geriatrii i gerontokracji.

Nie można żądać, by prezydent sam się przyznał: jestem za głupi nawet na prezydenta. Zresztą, co by wyborcy pomyśleli o partii, która go mianowała? Natomiast można bez żenady się przyznać do raka i to właśnie uzgodniono za zamkniętymi tylnymi drzwiami. I już wczoraj bąknął o tym raku przed kamerą i mikrofonem, wiedząc, że nie ma czasu, bo za niespełna pół roku nowy Kongres zdymisjonuje go za niekompetencję. W ten sposób psim swędem prezydentem zostanie wiceprezydentka, która wcale nie jest bardziej kompetentna, lecz dobierze jej się charyzmatycznego wiceprezydenta, który za krótkie trzy lata będzie miał jakieś szanse wyborcze. Zatem tamto mierzenie firanek to nie był żart i – sądząc po tym, co dzieje się w Kalifornii – wcale nie do śmiechu.

PS I nie żart, że Rosja jest stacją benzynową z bronią nuklearną. A Chiny laboratorium ze skutecznymi wirusami. I że Ameryka staje się trzecim światem z bronią nuklearną.

Kategorie: Uncategorized

4 odpowiedzi »

 1. I znowu Chruszczow wiecznie zywy z L.U. przewidywaniami upadku Ameryki…
  Co do Trumpa bycia ” becwalem i oszustem”, spojrzmy na Ameryke kiedy byl Prezydentem i na teraz.
  I jego zadania wobec NATO i Chin…Wysmiewane wtedy przez medrcow ktorzy go za ” becwala” uwazaja ..
  Nie mowiac juz o tym ze np. FDR, tak ukochany prze Zydow amerykanskich byl wielkim hypocryta..
  Nie moje slowa, ale Jana Karskiego, opisujacego spotkanie z nim i reakcje FDR kiedy mu powiedzial o sytuacjii w Gettach w Polsce…
  I jego zachwyt Stalinem.
  Na pewno by sie nie zgodzil na powstanie Izraela, byl taki postepowy
  p.s . Ameryka przezyla nie 4, a 8 lat pod Mandzurskim Kandydatem Obama

 2. Smutne ale prawdziwe. Historycznie biorąc, USA jiedyś padnie. oby nie w bliskiej przyszłości.

 3. > „Nie można żądać, by prezydent sam się przyznał: jestem za głupi nawet na prezydenta.”

  Ba. Mieliśmy przez 4 lata za prezydenta oszusta i bęcwała który twierdził że jest geniuszem.
  Czyli bywało dużo gorzej…

 4. Jeśli już ironią Amerykanom przyłożyć, to warto zauważyć że kandydatura G. Newsoma na prezydenturę USA automatycznie zwiększy szansę równoległej kandydatury Republikanina R. deSantisa, gubernatora Florydy. Co może spowodować poważną rozterkę Republikanów i nawet rodzaj rozłamu, bo D. Trump ma dalej poważne poparcie Republikanów jako kandydata prezydenckiego.

  Ale za wcześnie opłakiwać Amerykę. To potężna republika która przeżyła już kilka wewnętrznych konfliktów i jedną (tylko) wojnę domową. Bo bez USA jako centralnego mocarstwa, cały Zachód zejdzie na psy. Przyjaciele i wrogowie na USA na Zachodzie w równej mierze.
  Dla mnie też jasne że bez mocarstwowości USA Europa nie zdoła utrzymać demokracji liberalnej jako centralnej doktryny administracji.

  Warto wierzyć że Amerykanie wygrzebią się z ogłupienia. Bo alternatywa straszniejsza.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.