Uncategorized

Ciekawe artykuly minionego tygodnia zebral Adam MerPOLSKA I NIEMCY: CORAZ DALSI SĄSIEDZI

W świecie rządzonym przez rozsądek wypadałoby właśnie dokonywać resetu w stosunkach polsko-niemieckich. Problem w tym, że politycy po obu stronach Odry kierują się partyjnymi interesami, a nie rozsądkiem.


Wiecej TUTAJ


CZY ŻYCIE POWRÓCI KIEDYŚ DO ODRY

Nic nie naprawi krzywdy, której doznała Odra. Skażenie rzeki to jeden z najsmutniejszych pokazów tego, jak ograniczone są nasze kompetencje w naprawie szkód.

Wiecej TUTAJ


Czy przykładnemu żydowskiemu obywatelowi godziło się pracować w niemieckiej administracji?


Badacze Alina Skibińska i Gabriel Finder dotarli do czterdziestu czterech spraw Żydów, którzy
stanęli przed polskim sądem za kolaborację. Trzydziestu skazano, aż dziesięciu – na karę śmierci.

Wiecej w linku ponizej


Podręcznik HiT. ‘Słowa o hodowli ludzi to dehumanizowanie. Nie mają prawa znaleźć się w podręczniku

Nie ma obowiązku pracy z podręcznikiem. Nauczycielki i nauczyciele mają realizować podstawę programową, a nie podręcznik! – O podręczniku Historia i Teraźniejszość rozmawiamy z Agnieszką Jankowiak-Maik, nauczycielką i aktywistką edukacyjną znaną jako “Babka od histy”

Wiecej TUTAJ

Podczas nadchodzącej sesji ONZ Palestyńczycy będą domagać się pełnego uznania „Państwa Palestyna”

Takie uznanie byłoby sprzeczne z prawem międzynarodowym, określonym w „Konwencji o prawach i obowiązkach państw” z 1934 roku i wymagałoby pozytywnej rekomendacji wszystkich pięciu stałych członków Rady Bezpieczeństwa ONZ, po której nastąpiłoby zatwierdzenie przez dwie trzecie Zgromadzenia Ogólnego ONZ.

Wiecej TUTAJ


Gołda Tencer: nie pamiętam nawet uśmiechu mojego taty

W nocy zawsze mi się śniło, że Niemcy nas ganiają. Tata, który przeżył Oświęcim, często krzyczał przez sen, budziliśmy go z bratem. Nigdy nie mówił, co mu się śni, tylko powtarzał: “Dobrze, żeście mnie obudzili” — mówi w rozmowie z Onetem Gołda Tencer, aktorka, reżyserka i dyrektorka Teatru Żydowskiego.

Wiecej TUTAJ


‘ZAMFIR SI NANA MOUSKOURI – CIOCARLIA.


Islamski uczony o islamskim zacofaniu

W niedawnym artykule indyjski islamski uczony, dr Mohammad Ghitreef, skrytykował ulemów („islamskich uczonych”) za doprowadzenie świata muzułmańskiego do zacofania poprzez wpływanie na władców osmańskich i mogolskich oraz za dalsze pielęgnowanie postawy pokrzywdzonej ofiary wśród muzułmanów, uniemożliwiając im racjonalne myślenie o bieżących sprawach.

Wiecej TUTAJ

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.