Uncategorized

Ciekawe artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer


23 sierpnia – Black Ribbon Day – Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Komunizmu i Nazizmu w Europie

Dzień Czarnej Wstążki, ustanowiony jednogłośną rezolucją Parlamentu Kanady w 2009 roku, zbiega się z rocznicą podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow między nazistowskimi Niemcami a komunistycznym Związkiem Sowieckim, który zawierał protokół dzielący Rumunię, Polskę, Litwę, Łotwę, Estonię i Finlandię na sowieckie i niemieckie strefy wpływów.

Wiecej TUTAJ


Fenomenalny występ 14-letniej Polki w amerykańskim “Mam Talent”. Jury biło brawo na stojąco

Sara James z Ośna Lubuskiego, niedaleko Kostrzyna nad Odrą, wygrała 4. edycję programu “The Voice Kids”, w czasie której została okrzyknięta “polską Whitney Houston”.

Wiecej TUTAJ


Yossi Nitzan: Ja to pamiętam i nigdy nie zapomnę

Pamiętam, jak niemieckie samoloty bombardowały Otwock, te straszne syreny i mój strach. Uciekłem do lasu i czekałem, aż to się skończy.

Wiecej TUTAJ


80. rocznica zagłady Żydów z Otwocka, Falenicy i Rembertowa (pełny program)

W sierpniu 2022 r. mija 80. rocznica zagłady gett w Otwocku, Falenicy i Rembertowie. Jako lokalni społecznicy przygotowaliśmy obszerny program obchodów tego tragicznego wydarzenia, które tak głęboko zmieniło kształt naszych małych ojczyzn.

Wiecej TUTAJ


Poczucie humoru, ciekawość ludzi i świata – recepta na młodość Iris Apfe

Z dumą deklaruje, że jest najstarszą nastolatką na świecie, trochę z przekąsem nazywa siebie geriatryczną gwiazdką. Iris Apfel, amerykańska bizneswoman i projektantka wnętrz, udowadnia, że wiek to tylko liczba. Dowód? Niedługo kończy 101 lat i dopiero się rozkręca

Wiecej TUTAJ


NASA znowu leci na Księżyc. Historyczną misję Artemis I będzie śledził cały świat

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem w 2025 r. Amerykanie znowu postawią stopę na Księżycu. Ten historyczny moment będzie miał swój początek już za chwilę, wraz z misją Artemis I. Za kilkadziesiąt godzin zademonstruje ona możliwości ogromnej rakiety NASA Space Launch System oraz statku kosmicznego Orion, który na jej pokładzie wybierze się w podróż dookoła Srebrnego Globu.

Wiecej TUTAJ


Zapaść Ukrainy. Skąd wziąć pieniądze na wojnę

Wojna pożera pieniądze. Aby ją prowadzić, trzeba zarabiać. A pieniędzy w Ukrainie jest coraz mniej. Moja kolejna podróż przez ten kraj – od zachodu po sam wschód – jest smutnym doświadczeniem pogłębiającej się zapaści Ukrainy.

Wiecej TUTAJ


Administracja Bidena i Iran atakujący Rushdiego

Pełnomocnicy i sympatycy Iranu grożą zamordowaniem znanej libańskiej prezenterki, Dimy Sadek, ponieważ ośmieliła się skrytykować w zeszłym tygodniu atak nożowniczy na urodzonego w Indiach brytyjsko-amerykańskiego powieściopisarza Salmana Rushdiego w Chautauqua w stanie Nowy Jork.

Wiecej TUTAJ


Prezydent Andrzej Duda przynosi Polsce wstyd

Jako zwierzchnik polskiej armii prezydent Andrzej Duda w jej święto wygłosił przemówienie. Niestety nie mówił tylko o armii: wdał się ocenę działań Polaków, którzy ratują dobre imię naszego kraju.
To, co powiedział przejdzie do historii polskich dziejów hańby.

Wiecej TUTAJ


Przed wojną był w Polsce megagwiazdą. W życiu prywatnym skrywał tajemnicę

Był nestorem polskiej piosenki, gwiazdorem wielu pokoleń, a jego kariera trwała ponad 60 lat. Wylansował wiele niezapomnianych szlagierów, w tym “Ta ostatnia niedziela” i “Tango milonga”. Walczył w wojnie polsko-bolszewickiej i w Powstaniu Warszawskim, a za pomoc udzielaną w czasie okupacji żydowskim kolegom otrzymał od Instytutu Jad Waszem w Jerozolimie tytuł Sprawiedliwego wśród Narodów Świata. Nagrał blisko 2 tys. utworów, wystąpił na 16 tys. koncertach, a od lat 60. wiódł podwójne życie z żoną i kochanką.

Wiecej TUTAJ

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.