Uncategorized

Ciekawe artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer


Aborcja nie jest żadnym prawem człowieka!

Pojęcie praw człowieka staje się workiem, do którego część lewicy wrzuca coraz to nowe uprawnienia należne jej zdaniem wszystkim. Tymczasem pojęcie to oznacza absolutne minimum praw nieutracalnych, które może być zagwarantowane globalnie i wszelkimi możliwymi sposobami. Są to więc prawa jeszcze bardziej podstawowe i uniwersalne niż to, co wolne państwa wpisują sobie do konstytucji jako nienaruszalne prawa osobiste i polityczne swych obywateli.

Wiecej TUTAJ


Trzy Ewy i jeden Piotr

Jak napisałem w moim artykule do Gazety Wyborczej (ARTYKUŁ): “Sprawa Polin leży mi na sercu – w końcu przyczyniłem się w pewnym stopniu do powstania tego muzeum”.

Ratowałem je trzy razy.

Wiecej TUTAJ


Konie… 25 najpiękniejszych ras 

Konie niezmiennie wzbudzają podziw i są otaczane miłością i uwielbieniem. Obecnie na świecie żyje aż 600 gatunków koni!

WiecejTUTAJ


Czytelnia POLIN online: Mina Gampel “Moje cztery życia. Białoruś, Polska, Izrael, Niemcy”

Zapraszamy na rozmowę na temat książki zatytułowanej “Moje cztery życia. Białoruś, Polska, Izrael, Niemcy”. Z Miną Gampel rozmawiać będzie Ewa Mazgal. Książka ukazała się nakładem Wspólnoty Drzewo Oliwne.

Wiecej TUTAJ


Iran przygotowuje się do wyeliminowania Izraela – zaraz po podpisaniu umowy z Iranem

Irańscy mułłowie wydają się być przekonani, że gdy administracja Bidena całkowicie skapituluje wobec ich żądań przywrócenia porozumienia nuklearnego z 2015 roku, będą mogli zintensyfikować i tak już znaczące wysiłki w celu wyeliminowania Izraela i eksportu swojej rewolucji islamskiej do krajów arabskich i islamskich. Iran okupuje już cztery kraje arabskie: Syrię, Liban, Jemen i Irak.

Wiecej TUTAJ


Wbrew głosowi ludu. Tak Adenauer wymusił na Niemcach reparacje dla Izraela

Po stronie izraelskiej nieufność była gigantyczna. Dokładnie 70 lat temu Republika Federalna i państwo żydowskie podpisały pierwszą umowę o reparacjach. Kanclerz Konrad Adenauer dopilnował, by każdy szczegół został zrealizowany.

Wiecej TUTAJ


I ty możesz zostać Dreyfusem

Jolanta Kurska w swojej nowej książce pokazuje „sprawę Dreyfusa” w nowatorski sposób, rozciąga jej promieniowanie na współczesną Francję, Polskę i świat.

Wiecej TUTAJ


42 lata temu…

…ziarna katastrofy zostały zasiane na samym początku. W ruch został puszczony piekielny mechanizm, który musiał doprowadzić do twardej konfrontacji. Mechanizm polegał na tym, że misją „S” była rewindykacja. Każdy związek zawodowy tak ma, ale w normalnym zachodnim kraju konflikty związków zawodowych z pracodawcami mają charakter lokalny, a nie ogólnokrajowy.

Wiecej TUTAJ


Niech żyje król! Czyli koniec baśni

Śmierć Elżbiety II, która była „zawsze”, bardziej niż jakakolwiek inna pamiętana przez współczesnych osoba, zasługuje na to oklepane i nadużywane skwitowanie: koniec pewnej epoki. W tym przypadku nie jest to tylko „epoka” w znaczeniu jakiegoś stylu kulturowego i trwającej jakiś czas sytuacji politycznej. Nie chodzi nawet o zdumiewające siedemdziesięciolecie panowania.

Wiecej TUTAJ


Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.