Uncategorized

Izrael może stać za śmiertelnym atakiem na oficera Gwardii Rewolucyjnej, podpowiada Iran


Generał Abolfazl Alijani był członkiem Irańskiej Gwardii Rewolucyjnej
Generał Abolfazl Alijani był członkiem Irańskiej Gwardii RewolucyjnejATTA KENARE/AFP/GETTY OBRAZY

Generał Abolfazl Alijani był „na misji w Syrii jako doradca wojskowy”, kiedy został „męczony”, podały irańskie media państwowe. Jest prawdopodobne, że był pułkownikiem, którego po śmierci awansowano na znak szacunku.

Strona internetowa anglojęzycznej telewizji państwowej Press TV poinformowała, że ​​został zabity wczoraj we wczesnych godzinach rannych. Nie podano, gdzie i jak zginął, ale gdzie indziej podano, że był to Aleppo , drugie miasto Syrii.

Press TV zasugerował, że Izrael mógł być odpowiedzialny. „Izrael był kluczowym zwolennikiem grup terrorystycznych działających na duszy Syrii i atakował stanowiska irańskich doradców wojskowych, a także armii syryjskiej i grup oporu, które walczą z terrorystami” – napisano.

Iran wysłał doradców wojskowych, aby pomogli prezydentowi Assadowi w walce z opozycją od samego początku konfliktu syryjskiego. W 2015 roku pod Aleppo zginął generał Hossein Hamedani, zastępca szefa Gwardii Rewolucyjnej

Chociaż w ostatnich tygodniach dochodziło do potyczek między bojownikami i obszarami lojalnymi wobec Turcji oraz wspieranymi przez nią grupami rebeliantów w północnej Syrii i prokurdyjską milicją, jest mało prawdopodobne, by sam syryjski reżim, a na pewno nie jego irańscy doradcy, byli zaangażowani w poważne droga.

Mówi się, że Alijani jest powiązany z Uniwersytetem Wojskowo-Naukowym i Technologicznym im. Amira al-Momenina w Isfahanie w środkowym Iranie, który jest programem szkoleniowym dla elitarnych kadr, w tym w zakresie budowy rakiet.

Najważniejszym zadaniem irańskich doradców wojskowych w Syrii jest nadzorowanie rozwoju i przekazywania zaawansowanych systemów uzbrojenia sojusznikom Iranu w Libanie, takim jak szyicka milicja Hezbollah .

Izrael przeprowadzał powtarzające się ataki z powietrza na bazy syryjskie, w których działa Hezbollah i jego irańscy zwolennicy, szczególnie te zaangażowane w produkcję precyzyjnych pocisków. Niektóre z tych baz były zaangażowane w produkcję arsenału broni chemicznej Syrii, w tym baza al-Safir, na południe od Aleppo.

Izrael nie przeprowadził w ostatnich dniach żadnych ataków w pobliżu Aleppo. Jednak w zeszłym tygodniu przeprowadziła atak na bazę w Tartous i istnieje również możliwość zabójstwa przez izraelski wywiad Mosad .

W ciągu tajemniczych incydentów w tym roku wielu rewolucyjnych oficerów straży i naukowców zmarło w niewyjaśnionych okolicznościach, co najmniej dwóch w wyniku zatrucia.

Richard Spencer,

Izrael może stać za śmiertelnym atakiem na oficera Gwardii Rewolucyjnej, podpowiada Iran

Przetlumaczyl Sir Google Translate

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.