Uncategorized

Krotko i zwiezle.Wiadomosci z Izraela dzien po dniu 8.10 – 9.10


Przewodniczący departamentu parlamentu Libanu Elias Abu Sa’eb powiedział, że Liban zdecydowanie popiera swoje żądania zmian w projekcie umowy o granicy morskiej.


Dwóch palestyńskich nastolatków zginęło podczas starć z IDF


W nocy izraelscy żołnierze udaremnili próbę przemytu 165 kg narkotyków przez granicę z Egiptu


Izraelskie siły bezpieczeństwa przeprowadziły w nocy liczne działania antyterrorystyczne w Judei i Samarii. Zatrzymano 4 poszukiwanych Arabów oraz skonfiskowano nielegalną broń.


 Policja szukała w sobotę wieczorem terrorysty, który otworzył ogień i zranił trzech Izraelczyków na punkcie kontrolnym Shuafat we wschodniej Jerozolimie, a także dwóch innych, którzy towarzyszyli mu w incydencie.


Firma wiertnicza Energean ma rozpocząć testowanie rurociągu platformy gazowej Karish, pomimo zaostrzonych napięć z Libanem


Palestyński biznesmen i były polityk ma zażądać od Wielkiej Brytanii przeprosin za rzekome zbrodnie wojenne popełnione na Arabach podczas mandatu brytyjskiego


Chińscy cenzorzy zakazują drukowania pamiętników chasydzkich dla amerykańskiego wydawcy Powołując się na treści „antykomunistyczne”, władze nie pozwolą drukować „Królowej Cleveland”


Izraelskie Siły Obronne wraz z Izraelską Agencją Bezpieczeństwa (Shin Bet) aresztowaly w Jenin poszukiwanego agenta Palestyńskiego Islamskiego Dżihadu Saleha Samira Abu Zinę, lat 25, pod zarzutem udział w niedawnej działalności terrorystycznej.


Iracka grupa hakerska „al-Tahara” zaatakowała izraelskie strony internetowe, w tym „Energean” i „Izraelskie linie gazu ziemnego”


Wczoraj w ataku terrorystycznym na punkcie kontrolnym przy dzielnicy Shuafat we wschodniej Jerozolimie zginęła 18-letnia sierżantka Noa Lazar z Bat Hefer


Koncern Energean poinformował, że od rana rozpocznie się pierwszy etap rozruchu platformy gazowej Karish.


Dzisiaj wieczorem rozpocznie się święto Sukkot 9 października 2022 – 15 tiszri 5783 (Sukkot I)


Palestyńczycy obrzucili kamieniami izraelski samochód w pobliżu osiedla żydowskiego Karnei Shomron w zachodniej części Samarii.


Agencja bezpieczeństwa wewnętrznego Szin Bet poinformowała, że we wrześniu doszło do znacznego pogorszenia sytuacji bezpieczeństwa w Judei i Samarii, oraz w rejonie Jerozolimy.


Sąd Najwyższy w niedzielę uchylił orzeczenia komitetu wyborczego przeciwko arabskiej nacjonalistycznej partii Balad i byłej Yaminie MK Amichai Chikli, pozwalając im startować w nadchodzących wyborach.


Tom Nides mówi, że USA jest uczciwym pośrednikiem w rozmowach na temat granic morskich, ale nie ma mowy, aby USA kiedykolwiek poparły coś, co stawia Izrael w niekorzystnej sytuacji; dodaje, że Netanjahu poparł bardzo podobną umowę


W Jerozolimie grupa około 70 Izraelczyków – zarówno kobiet, jak i mężczyzn – demonstrowała w czwartek wieczorem przeciwko traktowaniu kobiet przez irański reżim.


Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.