Uncategorized

ZOA, chce uhonorować Trumpa, i nazywa go „najlepszym przyjacielem Izraela, jaki kiedykolwiek byl w Białym Domu”

Przyslala Ewa Korulska
Prezydent USA Donald Trump odwiedza Ścianę Płaczu w Jerozolimie, 22 maja 2017 r.

Syjonistyczna Organizacja Ameryki (ZOA) ogłosiła w piątek, że uhonoruje byłego prezydenta Donalda Trumpa medalem Theodora Herzla.

Odbedzie sie to podczas uroczystej kolacji z nagrodami organizacji w Nowym Jorku 13 listopada.

ZOA stwierdziła w e-mailu, że honoruje Trumpa „za bycie najlepszym przyjacielem, jaki Izrael kiedykolwiek miał w Białym Domu”. Wymieniono w nim szereg elementów w kontekście proizraelskich i prożydowskich działań Trumpa, w tym pośrednictwo w umowach Abrahama, przeniesienie ambasady USA w Izraelu do Jerozolimy, zarządzenie wzmacniające tytuł VI ustawy o prawach obywatelskich w celu ochrony żydowskich studentów , uznanie suwerenności Izraela nad Wzgórzami Golan, wyciągnięcie USA z umowy z Iranem, wstrzymanie finansowania Autonomii Palestyńskiej i UNRWA przez USA, uznanie legalności społeczności żydowskich w Judei i Samarii, zostanie pierwszym prezydentem USA modlącym się przy Ścianie Płaczu .

Podczas tego samego wydarzenia przywódca mniejszości narodowej Kevin McCarthy (R-Calif.) otrzyma nagrodę dr Miriam i Sheldona G. Adelsona, obrońcy Izraela z ZOA. Miriam Adelson wręczy nagrody zarówno Trumpowi, jak i McCarthy’s

ZOA, chce uhonorować Trumpa, i nazywa go „najlepszym przyjacielem Izraela, jaki kiedykolwiek byl w Białym Domu”

Przetlumaczyl Sir Google Translate

Kategorie: Uncategorized

4 odpowiedzi »

 1. Inne wydarzenie związane z powyższym. Kilka dni po ogłoszeniu uhonorowania Trumpa oglądałem wiadomości na PBS (stacja telewizyjna sktajnie przychylna, jak zresztą większość, do partii demokratycznej) i słyszę jak lektor mówi, że Donald Trump na przemówieniu wygłosił antysemickie uwagi. Na potwierdzenie pokazali rzeczniczkę prasową Bidena ktora powtórzyla co powiedził lektor. Zaraz potem z jakimś Zydem który autorytatywnie stwierdził, że oczywiście Trump jest antysemitą, mimo, że jego zięć jet żydem. Znamienne w tym wszystkim było to, że nikt nie powiedział dokładnie *jakie* antysemickie uwagi Trump zrobił. Poszedłem zaraz na internet i zacząłem szukać. Większość pdawała tylko krótkie youtube rzecznika prasoweho Bidena.
  W końcu znalazłem. Niestety nie znalazłem dzisiaj. Dzisiaj, jak napisałem w google: ”what antisemitic remarks by Donald trump” w większości dostaje długą listę powtarzającą stwierdzenie rzeczniczki. Inne idą dalej w totalnym absurdzie. Oto co pisze Washington Post:

  W poniedziałek Biały Dom nazwał atak Donalda Trumpa na amerykańskich Żydów antysemityzmem po tym, jak były prezydent napisał w Internecie, że amerykańscy Żydzi muszą „zbierać się w garść” i okazywać większe uznanie dla państwa Izrael „zanim będzie za późno”.

  Sekretarz prasowy Karine Jean-Pierre, przemawiając w poniedziałek do dziennikarzy w Waszyngtonie, powiedziała: „Donald Trump sprzymierzył się z postaciami ekstremistów i antysemitów” i że komentarze, takie jak te, które zrobił w niedzielę na swojej platformie społecznościowej TruthSocial, „należy wywołać”.

  „Komentarze Donalda Trumpa były antysemickie, jak wszyscy wiecie, i obraźliwe zarówno dla Żydów, jak i naszych izraelskich sojuszników” – powiedziała. „Ale bądźmy szczerzy, od lat, od lat, Donald Trump sprzymierzył się z postaciami ekstremistów i antysemitów. … Musimy wykorzenić antysemityzm wszędzie tam, gdzie wychowuje swoją brzydką głowę. Musimy to wywołać. W odniesieniu do Izraela nasze relacje są niewzruszone i zakorzenione we wspólnych wartościach i interesach. Donald Trump najwyraźniej też tego nie rozumie”.

  https://www.washingtonpost.com/politics/2022/10/17/trump-white-house-american-jews-anti-semitism/

  Z tego co ja pamiętam to Trump słusznie powiedzial mniej wiecej coś w rodzaju:
  Żydzi! Gdzie wy macie rozum głosując na demokratów. Antysemityzm?

 2. Pisze Hanna J
  He still is the best friend Israel has

 3. Inna nagroda imienia Herzla, Theodor Herzl Award, została nadana A. Merkel, Kanzlerin Niemiec, przez WJC, w 2018. Wtedy ZOA sprzeciwił się i słusznie. A Merkel była i chyba jest dalej antysyjonistą i jej rząd głosował unisono w jednym chórze z wrogami Izraela, na arenie ONZ i na każdej innej możliwej. Niewielu Żydów wyraziło podobny sprzeciw. Ot, to i tam jakaś nieśmiała petycja. Interesujące, że izraelska opinia publiczna była podobnie otumaniona i słabe głosy sprzeciwu utonęły w owacjach na część tego bożyszcza lewicy A. Merkel.

 4. Wow….Nareszcie sprawiedliwa ocena działalności Prezydenta Trampa w stosunku do Izraela i słuszna nagroda ZOA! Lepiej później niż wcale. ZOSIA BRAUN. TEL AVIV

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.